Bewoners Vlasmarkt vrezen extra overlast Middelburgse architect maakte beste ontwerp 28 WALCHEREN POPPODIUM In het Vlissingse poppodium is weer ruimte voor iedereen, met welke muzieksmaak dan ook. giü wm Issy Batenburg stelde gisteren, na mens bewoners, dat ze zich in de steek gelaten voelen door de ge meente. Toen zij zelf besloot een huis te kopen aan de Vlasmarkt wist ze dat er nachtvergunningen waren. „Maar dat ging om een be perkt aantal." Ze vreest dat door het verruimen de overlast in het uitgaansgebied 's nachts fors zal toenemen als er gebruik wordt gemaakt van die mogelijkheid. Volgens haar wordt er momenteel al nauwelijks ge handhaafd. „Als bewoner zie ik ge regeld dat de portiers en de poli tie niet ingrijpen bij overlast." Bedrijven met een nachtvergun ning mogen nu tot 05.00 uur open zijn. Drie vergunningen zijn verleend aan zaken in het cen trum, de vierde is gereserveerd voor de, nog te openen, evene mentenhal op het ZEP-terrein. Het college van B en W stelt de gemeenteraad voor om er één nachtvergunning voor harde hore ca in de binnenstad aan toe te voe gen. Ook willen B en W het aan tal nachtvergunningen voor alco- COES - Net aan een studie bouw kunde begonnen en meteen door de mangel worden gehaald door een welstandscommissie. Het gebeurde twintig studenten van de Hogeschool Zeeland giste ren in het Goese stadskantoor. Zij hebben de afgelopen weken de ontwerpen van een negental voor namelijk Zeeuwse architecten voor een nieuwe gevel van de In- tertoys aan de Lange Vorststraat in Goes verder uitgewerkt. Voor de cursus 'de Architect' van de opleiding wordt jaarlijks naar een gevel gezocht die wel een ma ke-over kan gebruiken. De keus holvrije zaken verhogen van twee naar drie. Café de Rooie Oortjes, Het Schuttershof en Zanzibar heb ben nu een nachtvergunning. Maar alleen de Oortjes maakt maximaal gebruik van de nacht vergunning, Schuttershof alleen op zaterdag en een enkele vrijdag en Zanzibar niet. Café De Heren van Middelburg wil graag ook in aanmerking ko men voor een nachtvergunning. Eigenaar Thijs van den Berge liet gisteren tegenover de leden van de raadscommissie Algemeen Be stuur weten dat er volgens hem behoefte is aan meer. Zijn klan ten vragen hem om langer bij hem te kunnen blijven. En hij ver wacht niet dat er extra overlast komt. Andere horeca-eigenaren pleitten juist voor het oprekken van de reguliere sluitingstijd van 02.00 uur naar 03.00 uur. Zij ver wachten dat met dat beleid voor komen wordt dat mensen rond 02.00 uur massaal de kroegen ver laten en er minder overlast ont staat. Aanstaande maandag be sluit de gemeenteraad of er extra nachtvergunningen komen. Aantal horeca-eigenaren pleit voor het oprekken van de reguliere sluitingstijd van 02.00 uur naar 03.00 uur. viel dit keer op die van Intertoys in Goes. Gisteren presenteerden de studen ten de resultaten aan de Goese welstandscommissie. Die was, zo als het een welstandscommissie betaamt, vrij kritisch over de to taal uiteenlopende ontwerpen en uitwerkingen. Eén ervan had zelfs een zwembad op het dak. De welstandscommissie wees uit eindelijk het ontwerp van de van oorsprong Middelburgse architect Chris Wattel en de daarbij passen de uitwerking van Jesper Priester uit Kats aan als geschiktst voor de Lange Vorststraat. VLISSINGEN - De krakende elpee die De Piek de laatste jaren was geworden, is weer een hippe vi- nylplaat. Het Vlissingse poppo dium is opgeknapt, maar niet ten koste van de sfeer. „Een van de belangrijkste dingen die je van een gitaar moet weten, is dat die van hout gemaakt is. En hout krimpt als het koud is en zet uit als het warm is. Dus als jij hem in de auto laat liggen en je legt hem thuis tegen de verwar ming aan, dan doet de hals..." Acht kleine jongetjes met grote gi taren kijken vol verwondering naar gitaarleraar Virgil, die zijn nek buigt. „Dan breekt 'ie." Op het podium van De Piek wordt op maandagmiddag mu ziekles gegeven. En als het aan Cultuurwerfdirecteur Onno Bak- Afgelopen najaar was er zelfs een try-out van een big band. De zaal stond ramvol ker ligt, op dinsdag-, woensdag en donderdag- en vrijdagmiddag ook. „Om geld te verdienen, al vra gen we slechts een habbekrats, maar ook om het pand niet alleen in het weekend te gebruiken. Dat is gewoon zonde. Het is een cen trum waar we met zijn allen huur aan betalen. Heel vroeger gebeur de er van alles in De Piek: er werd gefotografeerd, er werd geoefend, er was zelfs een bioscoop. Ik wil die bedrijvigheid terug." Daarvoor nam Bakker een aantal onorthodoxe maatregelen. Hij liet de Vlissingse 'horecakenner' Ro bert Brunke onderzoeken hoe de bar beter gerund kon worden en nam afscheid van de 'Piek-kliek': de mensen die alles bij het oude wilden houden. „Terwijl we voor uit moeten, om te overleven maar ook omdat het gezond is een orga nisatie te verjongen en te vernieu wen. Stilstand is niet goed. Ik wil dat zoveel mogelijk mensen genie ten van cultuur en dat iedereen zich hier thuis voelt." Daarom is het programma aange pakt. „We hebben nu sing-a-song- muzikanten, soul en jazz op zon dagmiddag, hiphop-workshops en afgelopen najaar stond er zelfs een big band te oefenen met een waanzinnig succesvolle try-out. De zaal stond ramvol." Vrijwilligers zijn met verfemmers en -kwasten door het pand geslin gerd, de met posters behangen toi letten zijn opgeknapt en rommel hokken zijn opgeruimd. De zaal is voorzien van nieuw - zij het tweedehands - licht en geluid, dat bovendien veel compacter is, met als gevolg dat de zaal veel groter is geworden. Bezoekers kunnen hun kaartjes voortaan via internet kopen en in de bar hangen scher men waarop je in de pauze kunt zien of het optreden alweer is be gonnen of dat je nog een biertje kunt bestellen. In dat verband: Bakker wil een bar in de zaal. En het liefst het mini-pandje rechts van De Piek, dat in feite een hap uit de zaal neemt, erbij hebben. „Maar dat is toekomst." Eerst maar eens het huidige pand helemaal opknappen. Zo zit het oude zeefdrukhok nog vól verf- spetters en zou de grote sfeervolle balkenzoler best geschikt kunnen zijn als kantoor voor de Cultuur- werf, mocht die haar huidige on derkomen in de Willem III-kazer- ne willen verlaten. Alleen van de authentieke artiestenruimte met bestickerde koelkasten en muren vol handtekeningen blijft men af. „Die ruimte is heilig, zelfs bij de grootste artiesten." We betalen er met zijn allen huur aan. Dan is het zonde om het niet vaker te gebruiken mode pullovers va. 49.- pantalons shirts casual v.a. 29.- vesten 59.- kolberts v.aI98a jack's ARNEMUIDEN - Op de A58 vond gis terochtend rond 8 uur een aanrij ding plaats waarbij vier auto's be trokken waren. Het ongeval gebeurde op de snel weg in de richting van Bergen op Zoom iets voorbij de afslag naar industrieterrein Arnestein in Mid delburg. Het verkeer ondervond in de och tend hinder door het ongeval. Er was sprake van filevorming. Vol gens de politie raakten er geen mensen gewond. MIDDELBURG - De fietsenstallin gen bij het NS-station in Middel burg worden vernieuwd. Ook wordt het gebied rondom het sta tion opnieuw ingericht. Het werk is maandag begonnen en duurt tot in april. Tijdens die periode kunnen trein reizigers hun fietsen parkeren in een tijdelijke fietsenstalling naast de bestaande stalling aan de west kant van het station, richting de Schroebrug. Fietsen en bromfiet sen die niet goed zijn weggezet, worden verplaatst of verwijderd, waarschuwt de gemeente Middel burg. Over fietsen die zijn wegge haald, kan op werkdagen tussen 09.00 en 16.00 uur worden gebeld met de gemeente op 0118-675741. foto Ruben Oreel Vooruit, om te zij n zoals het vroeger was door Emile Calon MIDDELBURG - Bewoners van de Vlasmarkt en omgeving zijn ge schokt dat de gemeente Middel burg van plan is het aantal nacht vergunningen te verruimen van vier naar zes. door Wendy Wagenmakers Onno Bakker Onno Bakker opruiming v.a. v.a. v.a. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28