Gezellig haardvuur bron van ellende Veelzijdig Sri Lanka Lijk gevonden in zee Westkapelle Drugsvondst op Westerschelde Frustratie om uitstel strafzaak De kogel lijkt door de kerk, studenten verliezen hun beurs en moeten lenen. Nu maar hopen dat niemand afhaakt. Een haardvuur is gezellig en lekker warm. Maar verkeerd stoken kan een hoop leed teweegbrengen. De brandweer blust in Zeeland zo'n 50 schoorsteenbranden per jaar. Piet van den Berg protesteert in een tuinstoel voor het politiebureau WOENSDAG 21 januari 2015 DEN HAAG - De grootste hervor ming van het hoger onderwijs in jaren leek gisteravond laat op een oor na gevild. Vlak voor de stem mingen in de Eerste Kamer teken de zich een meerderheid af voor het leenstelsel. Vanaf september draagt de staat niet langer bij aan het onderhoud van studenten: zij moeten 'zelf in hun toekomst in vesteren'. De senaat bleek vooral bang dat studenten afhaken door het schrappen van de basisbeurs. Een hoge lening zou studenten ont moedigen om na het mbo naar het hbo te gaan. Ook zouden ge handicapte studenten op kamers in de problemen komen, omdat zij ondanks een tegemoetkoming per saldo flink inleveren. Minister van Onderwijs Jet Busse- maker (PvdA) pareerde de kritiek, ook van haar partij, zonder veel toezeggingen. Ze beloofde vooral alle risico's te 'monitoren'. Zo brengt ze de jongeren die afzien van een opleiding - naar verwach ting zo'n 2700 - in kaart. Studeren zou een lening van wel 30.000 tot 40.000 euro opleveren. Bussemaker bestrijdt dat: „Nu leent maar tweederde van de stu denten, gemiddeld 15.000 euro." Volgens de senaat mag het leen stelsel er niet toe leiden dat stu denten zo snel mogelijk klaar wil len zijn. D66 en GroenLinks, die de wet in de Tweede Kamer al steunden, verwachten dat studen ten afzien van een meerjarige master, vaak bij technische oplei dingen, maar ook geneeskunde. Volgens Bussemaker is lenen hele maal niet zo erg: de aflossingster mijn is 35 jaar (nu 15 jaar), tegen een laag rentepercentage (nu 0,12 procent). En je hoeft pas terug te betalen als je het minimumloon verdient (nu bijstand). Daarbij maakt de wet het mogelijk ook op latere leeftijd een studielening af te sluiten. Dit maakt het straks mogelijk dat geïnvesteerd wordt in het hoger onderwijs, aldus de minister. Hoe veel is onduidelijk nadat D66 en GroenLinks vorig jaar eisten de OV-kaart te behouden en de aan vullende beurs te verhogen. Het lijkt te gaan om 620 miljoen struc tureel in plaats van een miljard. pagina 26 en 27: -Veilig stoken slaat aan - Schoorsteen brandt als je niet goed stookt - Commentaar Kras.nl/srilanka of bel 0900-9697i5cPm VLISSINGEN - Ongeveer 11 mijl uit de kust bij Westkapelle is dinsdag in de vooravond een stoffelijk overschot aangetroffen. Het lichaam werd rond half acht aan land gebracht bij de Poseidon- steiger in Vlissingen, vlakbij het fietsvoetveer. Het lichaam is over gebracht naar een mortuarium, waar zal worden onderzocht hoe het slachtoffer om het leven is ge komen. Het is niet bekend welk schip het lijk heeft gevonden. VLISSINGEN - De douane heeft dinsdagmiddag acht pakketten met daarin vermoedelijk drugs ge vonden in de monding van de Westerschelde. De ontdekking werd gedaan tij dens een routinetochtje van doua neboot Jan van Gent. De plastic pakketten, naar schat ting in totaal een paar honderd ki lo, zijn aan boord genomen en ver volgens overgedragen aan de poli tie. Editie: Walcheren Koude oostenwind Rechtbank Middelburg stelt strafzaken tegen zedenverdachten uit. Oma van slachtoffertje vindt het vreselijk dat de verdachte nog langer op vrije voeten is. Senaat zegt basisbeurs vaarwel 257e jaargang nr. 17 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 door Francine Wildenborg fi I Ontdek de landschappen, theeplantages en de cultuur van Sri Lanka. Met o.a. Sigiriya, Kandy, Galle én strand. Vlucht, hotels, ontbijt en diner, NL-spr. reisleiding en excursies Goede klantbeoordelingen: 'Fijne reis naar een prachtig land' Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds DESTELLING Reageer op pzc.nl Het nieuwe leenstelsel is een slecht idee UW MENING 388 reacties Om het bedrijf te redden ben ik bereid loon in te leveren EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1