10 procent meer toeristen ECONOMIE 15 ■syXr? Pomphouders langs de grens hadden volgens de staat eerder in moeten spelen op de veranderingen. CHINEZEN HOUDEN VAN HOLLAND JMP DEN HAAG - Pomphouders aan de grens hebben jaren goed verdiend doordat ze goedkopere diesel en lpg hadden dan collega's in Duits land en België. Dat de prijzen sinds een accijnsverhoging vorig jaar in Nederland hoger zijn, is dan ook 'part of the game'. Dat zei landsadvocaat Ronald van den Tweel gisteren in een zaak waarin twee pomphouders com pensatie eisen van de staat. Langs de grens staan niet voor niets twee keer meer tankstations per hoofd van de bevolking dan el ders, stelt Van den Tweel. „Juist doordat je in die regio kunt profi teren van de grensverschillen. Dat voordeel kan ook eens een keertje negatief uitpakken." Er is volgens hem geen bewijs dat de accijnsverhoging tankstations nu in zwaar weer heeft gebracht. In de jaren vóór de accijnsverho ging werd er ook al minder brand stof verkocht, gevolg van de eco nomische crisis en door de steeds zuinigere auto's, stelt hij. Ook gaat het in de grensregio econo misch niet al te best. Als de ac cijnsverhoging de druppel is die de emmer doet overlopen, is dat volgens Van den Tweel niet de schuld van de overheid. Pomphouder Peeters uit het Lim burgse Kelpen-Oler ontkent niet dat de omzet al langer terugloopt. „De berekenende klant was in 2012 al weg. Daar hebben we toen niet meteen op ingespeeld. Toen in 2014 de accijnzen omhoog gin gen, was dat de druppel die naast de emmer viel. Overlopen deed die emmer al." De advocaten van Peeters en zijn collega Erik Koelman uit Aalten ontkrachten het argument van de zuinigere auto's. „In Duitsland en België is de verkoop van diesel en lpg juist gegroeid. Rijden ze daar niet in zuiniger auto's dan?" Beide pomphouders worden bijge staan door de Stichting Accijns claim, een samenwerking van be- langenclubs Bovag en Beta. Koel man eist een compensatie van ruim drie ton, Peeters wil zo'n 70.000 euro. De staat heeft geen zin om die bedragen te betalen. Immers: als deze twee pomphou ders een compensatie krijgen, staat Accijnsclaim volgende week met de overige 900 grenspomp- houders op de stoep. De winst die de staat kan maken met de hogere accijns is dan snel verdampt. Volgens de landsadvocaat hadden de pomphouders eerder moeten reageren op alle voor hen negatie ve ontwikkelingen. In 2012 stond al in het regeerakkoord dat de ac cijnzen zouden stijgen, stelde Van den Tweel. Toch ontsloeg Koelman pas in 2014 mensen en paste hij toen ook pas zijn ope ningstijden aan. De rechter doet op 3 februari uitspraak in de zaak. De berekenende klant was in 2012 al weg. In 2014 liep de emmer over FNV Handel eist perspectief bij V&D Vakbond FNV Handel weigert mee te werken aan versobe ring van de arbeidsvoorwaar den bij V&D, zonder dat daar perspectief of een garantie voor het personeel tegenover staat. Volgens de bond komt het 'dictaat* van de directie - sa lariskorting van 5,8 procent - in sommige gevallen neer op een salarisverlaging van 10 pro cent (als vakantiedagen en se niorendagen worden meegere kend). FNV Handel houdt vol gende week bijeenkomsten voor het V&D-personeel en roept werkgevers op om af te zien van loonverlaging. 'Geen sluiproute naar nóg minder postpunten' De Tweede Kamer lijkt te kun nen leven met de sluiting van 1.500 onrendabele postkantoren en de helft van de 19.000 brieven bussen. De wetswijziging die dit mogelijk maakt, roept in de ge- doogcoalitie echter wel bezwaren op. De Christenunie wil niet dat het in de toekomst mogelijk wordt zonder tussenkomst van de Kamer nog meer postpunten te sluiten. „Dat zou de leefbaar heid in dorpen op het platteland verder kunnen aantasten", aldus Kamerlid Carola Schouten. Zij doet vandaag het voorstel om wet telijke eisen te blijven stellen aan het aantal kantoren en bussen. Tom gaat door met tweedehands e-books E-bookwebwinkel Tom Kabi net is van plan door te gaan met de verkoop van tweede hands e-books. Het gerechts hof in Amsterdam oordeelde gisteren dat de webwinkel hier mee moet stoppen. Maar direc teur Mare Jellema denkt dat hij zijn online marktplaats toch kan voorzetten. Volgens hem wil het hof niet dat Tom illegaal gedownloade e-books verkoopt. Jellema denkt dat hij snel een lijst kan samenstellen van bij Tom Kabi net aangeboden e-books die ze ker legaal zijn. Die hebben na melijk een 'watermerk'. 8/10 dagen Wenen en het Wienerwald Donaudal 8 dagen Boedapest en omgeving 8 dagen Berlijn, Dresden, Leipzig, Potsdam 10 dagen Florence en Rome 10 dagen Barcelona en omgeving WOENSDAG 21 JANUARI 2015 Tankstation profiteerde van grens' ZAANSE SCHANS - Steeds meer Chinezen komen voor een vakantie naar Ne derland, zoals deze mensen bij de Zaanse Schans. Het aantal Chinezen steeg vorig jaar met 18 procent naar ruim 250.000. In totaal bezochten bijna 14 mil joen buitenlandse toeristen ons land, 10 procent meer vergeleken met 2013. Dat blijkt uit gisteren gepubliceerde cijfers van NBTC Holland Marketing. De meeste toeristen (ruim 3,9 miljoen) kwamen uit Duitsland, dat is een stijging van 12 procent, foto Michiel Wijnbergh/HH door Paul Bots Pomphouder Peeters UTRECHT DEN HAAG AMSTERDAM u/abt Cïlitj/yrihktid Vertrekdata: 13,27 april 711,18,25 mei78,15,22,29 juni7etc. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. Vertrekdata: 13,2 7 april 718 mei 715 juni 7 etc. Vertrekdata: 13,27 april 711,25 mei 78,22 juni 7etc. Ia Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.b0lderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15