'Alcatraz' op idyllisch eiland 8-daagse riviercruisespereigen Stip sthip^deJjJSAU^o Jr 549 v.a. stipreizen.nl/zomerallegro Gloednieuwe vaarroutes Duitsland! fstlP BUITENLAND 11 Eenzaam wacht Mets op executie X Nu vroegboekvoordeed NIEUW: StipvandeDag.nl Het eiland is de grootste strafin richting van Indonesië. In zeven gebouwen, die nog uit de Holland se koloniale tijd dateren, zitten er tweeduizend gevangenen in over volle, verouderde cellen. Nederland veranderde in 1920 Nu sa Kambangan in een gevangenis eiland voor zijn politieke dissiden ten. In de volksmond staat het be kend als het dodeneiland, omdat het merendeel van de 64 uitgepro cedeerde drugskoeriers hier hun laatste dagen uitzitten. Sinds president Joko Widodo bij zijn aantreden vorig jaar aankon digde geen gratie aan drugsdelin quenten te verlenen, wachten de Op eiland Nusa Kambangan zitten drugscriminelen en terroristen gevangen in oud-Hollandse gebouwen gevangenen in dodencellen op hun executie. De eerste vijf, on der wie de Nederlander Ang Kiem Soei - die bijna tien jaar op het gevangeniseiland doorbracht - werden afgelopen weekeinde op Nusa Kambangan door een vuur peloton gedood. De Nederlander Siegfried Mets, die er nu ruim zes jaar verblijft, zal er waarschijnlijk ook geëxecuteerd worden. Een derde Nederlander, Dick Nicolaas, stierf er twee jaar geleden een na tuurlijke dood. Wie er een reisgids op naslaat, leest dat het dodeneiland wordt aangeprezen als een van 's we relds mooiste tropische oorden vanwege zijn prachtige witte zandstranden en weelderige na tuur. Ooit liepen er zelfs tijgers rond. Indonesië opende een deel van Nusa Kambangan in 1996 voor toeristen. Onder begeleiding van een militaire gids zijn bepaal de delen van het eiland tot zons ondergang te bezichtigen. Het merendeel van de gedetineer den zal nooit van de ongerepte wildernis genieten. In hun cellen dringt nauwelijks het geruis van de zee of vogelgefluit door. Ze wachten op een gelegenheid om weg te komen. Desnoods een na tuurramp. Na de tsunami die in 2006 de westkust van Java trof, wisten tientallen gevangenen te ontsnappen. Mets' voorlopig enige hoop is het verzet van minister Bert Koenders van Buitenlandse Zaken. Met andere landen roept die Indonesië op om geen verdere executies uit te voeren. De Nederlander vereen zaamt wel steeds meer in de dodencel op het ge vangeniseiland Nusa Kambangan, vertelt ge vangenispastoor Ben Hengeveld van de stich ting Epafras, die gevange nen in het buitenland be zoekt. Mets verblijft daar sinds zijn veroordeling in 2008. Volgens de ge vangenispastoor zijn er weinig mensen die hem bezoeken. De ambassade in het verre Jakarta kan weinig voor hem doen. Mets verhuisde in 2007 van Utrecht naar het land waar hij in 1952 werd geboren. Nog geen half jaar later werd hij opgepakt op verdenking van xtc-smokkel. De Ne derlander zou betrokken zijn bij de grootste drugshandel in Indone sië. Maar liefst 600.000 xtc-pillen, met een straatwaarde van 4 mil joen euro, troffen agen ten aan in een gebouw in Jakarta dat Siegfried Mets zou hebben ge huurd. „De politie heeft hem nooit op heterdaad betrapt of een xtc-pil in zijn zak gevonden. Ze za gen hem slechts een keer het gebouw in- en uitgaan waar ze de drugs vonden", voerde zijn Indonesische advo caat Rivai Zakaria des tijds voor de rechter aan. In het vonnis staat dat Siegfried Mets aan het hoofd stond van een in ternationale drugs bende. Vanuit Neder land zou Mets via de ha ven Tanjung Priok de drugs in een compressor het land hebben binnen gesmokkeld. Mets heeft altijd ontkend en zegt dat zijn vrienden hem hebben misbruikt. JAKARTA - De Nederlan der Siegfried Mets (63) staat bijna onderaan de lijst van 64 uitgeproce deerde drugskoeriers die geëxecuteerd zullen worden. Gezien het tem po waarin de terechtstel lingen voor een vuurpe loton nu worden uitge voerd - de verwachting is dit jaar niet meer dan 26 executies - zal hij nog even blijven leven. met o.a. airco en lift alle maaltijden aan boord inbegrepen unieke vaarroutes 2X per week live muziek zéér hoge beoordelingen eigen Stip-begeleiding aan boord Zuid-Nederland Vlaanderen 549' nu v.a. 499 Rond het IJsselmeer Texel nu v.a. 509 Ontdek de Waddeneilanden nu v.a. 629 Het beste van Zeeland Zuid-Holland J&49 nu v.a. 499 Hoogtepunten van de Rijn j$o9 nu v.a. 559 Over de romantische Rijn ^99 nu v.a. 549 Het mooiste van de Moezel nu v.a. 589 Nazomeren op de Rijn £o9 nu v.a. 559 Alléén vandaag tot 23:59 uur te boeken: 6/8 dagen All inclusive Tirol boek online of bel met 088 - 70 70 600 WOENSDAG 21 JANUARI 2015 Politiebewaking bij de veerboot naar het gevangeniseiland Nusa Kambangan, waar de Nederlander Ang Kiem Soei afgelopen weekeinde werd geëxecuteerd. Een andere Nederlander zit er in de dodencel, foto Reuters door onze correspondent Wilma van der Maten JAKARTA - Het Alcatraz van Indone sië - zo wordt het eiland Nusa Kam bangan voor de westkust van Java genoemd. Hier staat de strengst be waakte gevangenis van het land, waar terroristen en drugscrimine len geïsoleerd van het vasteland worden vastgehouden. Nederland Duitsland! 1499 Uniek! Stip heeft sinds kort een eigen riviercruiseschip, de zeer geliefde MS Allegro. Een heerlijk schip waar u een week lang echt in de watten gelegd wordt. We varen komende zomer een aantal fraaie routes door o.a. Nederland en Duits land. Gedurende de reis verblijft u in comfortabele hutten, allen voorzien van o.a. airco en goed bereik baar met normale lift (dus geen stoeltjeslift o.i.d.). De verzorging is op basis van volpension, dus inclusief alle maaltijden. Tweemaal per week live muziek en iedere dag weer een andere bestemming! Uiteraard is er eigen Stip-reisleiding aan boord. Gaat u mee? PS. Indien u boekt vóór 31 januari, dan krijgt u 50 per persoon extra vroegboekkorting! o.a. Maastricht, Amsterdam, Roermond en Antwerpen, zie www.stipreizen.nl/crrll o.a. Harlingen, Texel, Enkhuizen en Volendam, zie www.stipreizen.nl/crrnn incl. 3 fietsexcursies Terschelling, Texel en Vlieland, zie www.stipreizen.nl/crrnw o.a. Rotterdam, Veere, Middelburg en Dordrecht, zie www.stipreizen.nl/crrzk o.a. Andernach, Rüdesheim, Mainz, Linz en Kampen, zie www.stipreizen.nl/crrae o.a. Düsseldorf, Bonn, Rüdesheim, Mainz en Boppard, zie www.stipreizen.nl/crrab o.a. Cochem, Bernkastel, Trier en Traben Trarbach, zie www.stipreizen.nl/crrac o.a. Rüdesheim, Koblenz, Keulen en Düsseldorf, ziewww.stipreizen.nl/crrad Met zéér hoge kinderkortingen! v.a. Kijk dus snel op stipvandedag.nl Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. hutexd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten en eventuele (verplichte) lokale kosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijstabel. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11