Hoek-spits Doesburg mag op stage bij Honvéd Senegal en Algerije winnen in Africa Cup Cocu heeft ook zijn zinnen gezet op het winnen van de KNVB-beker '1 66 De trainer wilde niemand een kans bij een profclub ontnemen, dus ook mij niet Li Na onthult zwangerschap 34 SPORT AUSTRALIAN OPEN PHILIPS Voor Igor Sijsling is de Australian Open opnieuw na één ronde al voorbij. Kiki Bertens stapt over een drempel. Het Hongaarse balletje begon te rollen toen Doesburg zelf een be richtje stuurde naar Jasper de Muijnck, de uit Middelburg af komstige technische man bij Hon véd. „Ik hoorde dat hij in beeld was als opvolger van onze trainer, Ghana kwam na veertien minu ten op voorsprong in Equatori- aal-Guinea door een strafschop van André Ayew. Christian Atsu, vorig seizoen nog op huurbasis ac tief voor Vitesse, was even daar voor naar de grond gewerkt door doelman Bouna Coundoul. Mame Diouf tekende in de 58e minuut voor de gelijkmaker. De spits van Stoke City was voor rust al bijna succesvol met een spectaculaire omhaal. Senegal had na de gelijkmaker dus ik vroeg hem of dat waar was", legde de boomlange spits uit. „Ik ken hem nog van de tijd dat hij hoofdtrainer was bij XerxesD- ZB. Daar wilde hij me destijds naartoe halen. We hadden toen wat contact, maar dat is er toen uiteindelijk niet van gekomen. Daarna verloor ik hem eigenlijk wat uit het oog. Totdat hij dus bij Hoek in beeld was." Nadat De Muijnck hem vorige week maandag liet weten dat hij was afgebeld door de clubleiding van de Zeeuws-Vlamingen, volg de er een dag later het bericht dat József Csabi, hoofdcoach van Hon véd, Doesburg aan het werk wil de zien. Afgelopen zaterdag besprak de 25-jarige spits op de dag van Excel sior Maassluis - Hoek (1-4) de aan bieding met Verhoene en lid van de technische commissie Fred Landzaat. Gisteravond kreeg hij definitief het fiat van Hoek om op stage te gaan bij de nummer der tien van de hoogste divisie. Doesburg: „De trainer wilde nie mand een kans op een contract bij een profclub ontnemen, dus ook mij niet. Ik zal meetrainen en een wedstrijd spelen. Je weet nooit hoe het zal lopen, maar ik denk dat het een mooie kans is." het betere van het spel, maar wist doelman Brimah Razak ondanks een aantal fraaie mogelijkheden aanvankelijk niet nog een keer te passeren. Sow bezorgde zijn ploeg in de laatste minuut van de bles suretijd alsnog de zege. In dezelfde poule C rekende Alge rije af met Zuid-Afrika (3-1). Thu- so Phala bracht Zuid-Afrika nog wel op voorsprong (0-1). Drie mi nuten later verzuimde Tokelo Ran- tie de score vanaf de strafschopstip te verdubbelen. Algerije kwam na ruim een uur op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Thu- lani Hlatshwayo. Faouzi Ghoulam schoot Algerije na 72 minuten op voorsprong, waarna Islam Slimani de eindstand bepaalde. MELBOURNE - Voor veel tennissers is het bereiken van de tweede ron de van de Australian Open niet meer dan een stapje. Voor Kiki Bertens voelde het gisteren echter als een reuzensprong. Bij haar der de deelname in Melbourne liet de Zuid-Hollandse tennisster zien vooral mentaal te zijn gegroeid. Bertens (23) bleef in een heus ge vecht knap overeind (7-6 5-7 6-2), stapte over een nieuwe drempel en kan onbevangen aan haar twee de partij beginnen. De kans is groot dat die tweede ronde voor Bertens ook meteen haar eindstation wordt. Want in Eugenie Bouchard treft ze nu een tegenstandster van formaat. De 20-jarige Canadese is de nummer zeven van de wereld en rekende zonder al te veel problemen af met de Duitse Anne Friedsam (6-2 6-4). Bouchard werd in no vember uitgeroepen tot de speel ster die in 2014 de meeste progres sie had gemaakt. In een jaar tijd klom ze op de WTA-ranking van plek 32 naar plek zeven. Er ligt dus een mooie uitdaging te wachten voor Bertens, die tegen Daria Gavrilova alles uit de kast moest halen. In de eerste set bracht een tiebreak de beslissing. De Russische, die sinds kort voor Australië uitkomt, vroeg in die eerste set vier keer een challenge aan maar het leverde haar vier keer niets op. Bertens gebruikte hawkeye precies op het moment dat Gavrilova dacht een setpoint te hebben verzilverd. De Neder landse kreeg gelijk, het werd 7-7, waarna Bertens met 10-8 aan het langste eind trok. In set twee leek Bertens de klus al te klaren, maar miste ze twee matchpoints. Gavrilova wist de set vervolgens wél naar zich toe te trekken. „Ik had al klaar kun nen zijn, dacht ik toen even. Maar ik bleef rustig en kon het verge ten", reageerde Bertens tegenover de NOS. Het duel was weer in evenwicht en de grote vraag was hoe Bertens zich zou houden. Kon ze met de druk omgaan en het duel naar zich toe trekken? Het antwoord dat ze gaf was er één vol overtuiging. In de derde set brak ze Gavrilova twee keer en stapte na tweeënhalf uur met een voldaan gevoel de baan af. Bertens bleef voor ieder punt knokken en weet dat ze er tegen Bouchard weer vol voor moet MELBOURNE - De Chinese Li Na had gisteren een bijzonder nieuw tje voor de tennisfans in de Rod Laver Arena. De winnares van de Australian Open in 2014 en Analis te in 2011 en 2013 onthulde bij een ceremonie op de baan dat zij en haar man Dennis hun eerste kind verwachten. gaan. Ze moet de aanval durven zoeken en geloof hebben in een stunt, want op de eerste dag sneu velden in Melbourne al meerdere geplaatste speelsters. Onder ande ren Ana Ivanovic (vijfde op de plaatsingslijst), Angelique Kerber (negende), Lucie Safarova (zes tiende) en Carla Suarez Navarro (zeventiende) werden uit het toer nooi geknikkerd. Waar het spreekwoord 'Driemaal is scheepsrecht' op de Australian Open opging voor Bertens, gold dat niet voor Igor Sijsling. De Am sterdammer sneuvelde in Mel bourne voor de derde keer op rij in de eerste ronde en kon dat voor al zichzelf aanrekenen. In de vijf setter tegen Ricardis Berankis liet Sijsling het niet voor de eerste keer in zijn carrière op de cruciale momenten liggen. Hij zette de Li touwer binnen drie kwartier op een 6-2- en 3-0-achterstand maar verloor de tweede set vervolgens met 4-6. Ondanks een break in de derde set won hij die ook niet (6-7). In de vierde set kwam hij ook een break voor en pakte hij de winst in de tiebreak. In de allesbeslissen- de vijfde set (4-6) trok Berankis de wedstrijd vervolgens naar zich toe. Waar het er lange tijd op leek dat Sijsling de meerdere was van zijn tegenstander, stond hij toch weer met lege handen. Hij was goed, maar net niet goed genoeg. Sijsling kon het fysiek goed vol houden en zag dat als een plus puntje. „Ik denk dat Dennis het goed ge daan heeft. Hij heeft een ace ge maakt", grapte Li Na, die in Mel bourne regelmatig uitblonk met haar grappige en openhartige speeches. Li Na beëindigde september vorig jaar haar loopbaan vanwege bles sureleed. In Kerkrade wil PSV zich scharen bij de laatste acht van het toer nooi. Lukt dat, dan wacht volgen de week in eigen huis Excelsior. „We grijpen alles aan om iets te winnen, de beker is een tastbare prijs." Voor een deel van de PSV-selectie is de bekerstrijd een manier om in beeld te blijven. Zo zal van avond opnieuw Remko Pasveer het doel verdedigen, verklapte Co cu gisteren al. „Ga daar maar van uit. Ook kunnen er andere muta ties zijn, waarbij we rekening hou- den met de fitheid van spelers. Ro da JC verloor afgelopen weekend met 3-0 van RKC, maar wij verkij ken ons daar niet op. Dit is een an dere wedstrijd, ze zullen tegen ons willen stunten en extra gemo tiveerd zijn. Bovendien spelen ze thuis op kunstgras, de omstandig heden zijn dus totaal anders." PSV heeft een paar fysieke proble men in de selectie. „Jorrit Hen drix is er niet bij, hij heeft een ontsteking aan een pees. We reke nen erop dat hij een aantal weken uitgeschakeld is. Ook Florian Jo- zefzoon heeft wat klachten over gehouden aan het duel met Vites se." Bertens eindelijk naar tweede ronde door Mitchell Minnaard HOEK - Kyle Doesburg is komend weekeinde niet inzetbaar voor trai ner Kenny Verhoene, als topklasser Hoek het opneemt tegen GVW. De spits heeft namelijk een reis ge pland naar Hongarije, waar hij een stage af gaat werken bij Honvéd in Boedapest. „Ik mag daar testen en we zullen zien of het ook echt een vervolg krijgt", zei hij gisteravond, nadat hij officieel toestemming had gekregen van de clubleiding. Kyle Doesburg MONCOMO - Senegal heeft gisteren de Afrika Cup geopend met een ze ge op Ghana. Moussa Sow tekende in blessuretijd voor de winnende treffer in Mongomo (2-1). door Barry van der Hooft 3 Driemaal is scheepsrecht voor Kiki Bertens. Bij haar derde deelname aan de Australian Open drong zij voor de eerste keer door tot de tweede ronde. Bertens versloeg Daria Gavrilova. door Rik Elfrink Keeper Remko Pasveer krijgt vanavond weer een kans in het bekerduel met Roda JC. foto VI Images EINDHOVEN - PSV wil niet alleen kampioen worden, trainer Phillip Cocu heeft ook zijn zinnen gezet op het winnen van de KNVB-beker. „Zo vaak ben je niet in de gelegen heid om een prijs te pakken", vindt hij. „Ik heb nog wel even laten val len dat we vorig seizoen door Roda JC zijn uitgeschakeld", zei hij over het duel van vanavond. Remko Pasveer verdedigt vanavond het PSV-doel. Jor- rit Hendrix en Florian Jozef- zoon zijn geblesseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62