Mysterieuze dood aanklager Argentinië X Prostitutiebeleid: zonder papiertje geen pleziertje Goed slapen en weer fit opstaan IN HET NIEUWS 5 €150 - feZoujT \J00X uja) oude. wwxibftxs Christenunie komt met initiatiefwet die pooierschap verbiedt. Wet moet dwang, uitbuiting en mishandeling tegengaan. molenaar^ 3 DEN HAAG - 'Vrijheid, blijheid' is het al lang niet meer in de Neder landse bordelen en achter de ra men. Prostitutie mag dan in 2000 wettelijk gelegaliseerd zijn, iede re sekswerker moet een vergun ning hebben: van de prostituees en bordeeleigenaren tot de raam- exploitanten. Zo zouden misstan den als mensenhandel en uitbui ting voorkomen worden. Toch meent het kabinet meer te moeten doen om problemen in de sector tegen te gaan. Daarom BUENOS AIRES - De Argentijnse of ficier van justitie Alberto Nisman die president Cristina de Kirch- ner vorige week beschuldigde van belemmering van de rechtsgang, is zondag dood in zijn woning aangetroffen. Gisteren zou hij in het Argentijnse Congres uitleg ge ven over zijn aangifte tegen de president. „Dit zou wel eens mijn dood kunnen betekenen", liet Nis man vorige week weten in een in terview. Nisman wilde dat justitie een on derzoek naar de handelwijze van de president zou instellen. Hij zou zijn overleden door een schot in het hoofd. Er werden in zijn DEN HAAG - Pooiers moeten voor jaren achter de tralies, als het aan de Christenunie ligt. „Er is niks romantisch aan de prostitutie en het pooierschap. Het is een harde wereld met extreme gevallen zo als Saban B., die vrouwen met honkbalknuppels bewerkte. En er is vaak sprake van dwang of uit buiting", zegt Kamerlid Gert-Jan Segers. Pooiers zouden de sekswerkers be schermen, maar volgens de Chris tenunie houden ze ook geld ach ter, dwingen ze de vrouwen om te werken en is er zelfs sprake van mishandeling. Naar schatting werken in Neder land 25.000 a 30.000 prostituees, het aantal pooiers is onbekend. Met de nieuwe wet wordt ieder een strafbaar die zonder vergun ning geld verdient aan een prosti tuee. Omdat de Nederlandse seks- branche met vergunningen werkt, is het verbod goed te hand haven, meent de christelijke oppo sitiepartij. Segers: „Pooiers roepen in online advertenties hoeren op zich te melden. Die mannen kun je nu al oppakken." De bescher ming van sekswerkers moet dan gebeuren door de raamexploitan- ten of bordeelhouders. Strafrechter Peter Lemaire kwam met het idee, vanavond spreekt hij erover in de EO-serie Jojanne- ke in de prostitutie. „Hij merkt in de rechtbank hoe lastig het is Er is niks romantisch aan prostitutie en pooierschap. Het is een harde wereld pooiers aan te pakken", zegt Se gers. Met het opheffen van het bordeel verbod in 2000 sneuvelde ook het pooierverbod. Sindsdien klonk va ker de roep om een verbod op het souteneurschap. Nu wordt de op roep voor het eerst sinds 2000 uit gewerkt in een wetsvoorstel, zegt Segers. In 2013 liet justitieminis ter Ivo Opstelten (VVD) weten niets te zien in een verbod omdat de wet voldoende mogelijkheden biedt pooiers aan te pakken, bij voorbeeld via artikelen over uit buiting en mishandeling. Volgens Segers klopt dat niet. „De bewijs last is enorm ingewikkeld." Het Kamerlid verwacht dat zijn plan veel steun krijgt in het parle ment. Zijn eerdere initiatiefwet, die klanten van gedwongen prosti tuees strafbaar stelt, ligt nu ter consultatie bij de Raad van State. Dat voorstel diende hij in met de PvdA en SP. „Veel partijen willen mensenhandel aanpakken, de pooiers zijn een cruciale schakel in de keten." De PvdA en SP laten in een eerste reactie weten er goed naar te willen kijken. Wel willen ze ervoor waken onnodig nieuwe wetten te maken. gaat de minimumleeftijd omhoog van 18 naar 21 en worden de voor waarden voor vergunningen voor elke stad met hoerenbuurten ge lijk. Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie, WD) wilde zelfs ver der gaan met een registratieplicht voor prostituees en een 'vergewis- plicht' voor klanten, zodat hoeren lopers vooraf verplicht zouden worden te controleren of ze met een legale prostituee te maken hadden. Die plannen strandden echter in de Eerste Kamer. woning geen sporen van inbraak aangetroffen, wel vonden agenten een pistool. De 51-jarige Nisman leidde sinds 2005 het onderzoek naar de bom aanslag op een Joods centrum in Buenos Aires in 1994 die aan 85 mensen het leven kostte. Justi tie wees al snel naar Iran als op drachtgever. Vorige week beschul digde Nisman De Kirchner er van dat zij het onderzoek tegen werkte, zodat Argentinië graan naar Iran kon uitvoeren in ruil voor olie. In 2013 sloot Argentinië een geheim akkoord met Teheran om de aanslag op te helderen. Nis man vertrouwde die deal niet. Bel 0800 - 27 40 400 voor de gratis brochure of kijk op www.rnolenaar.nl Gratis slaapadvies thuis? Ja j stuur mij de gratis brochure over slapen Bel gratis 0800 - 27 40 400 'X hmetj DINSDAG 20 JANUARI 2015 Initiatiefwet: pooiers in de cel door Niels Klaassen door Niels Klaassen CU-Kamerlid Gert-Jan Segers Het lichaam wordt niet gelijkmatig ondersteund en er ontstaan drukpunten op het lichaam. Wordt u wakker met rugpijn? Kunt u moeilijk een prettige lighouding vinden? Dan is de kans groot dat u en uw matras/lattenbodem niet meer bij elkaar passen. Bij Molenaar kiest u voor de hoogste kwaliteit en de beste service. Wij adviseren u graag wat de beste oplossing voor u persoonlijk is. De druk wordt gelijkmatig verdeeld. Er zijn geen drukpunten meer. Voordelen comfortmatras: Voor een gezonde nachtrust Optimale ondersteuning 7 zones pocketvering Traagschuim vormt naar uw contouren Vraag de adviseur naar de voorwaarden Maak direct een afspraak met een adviseur voor een thuisadvies Naam Mevr. Dhr. Adres Postcode Telefoon Plaats M E-mail wk04_M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5