Raad betrokken bij bezuinigingsproces t 2 STUKS i 100,- 3 STUKS i 125,- Inwoners helpen mee met de verbouwing van dorpshuis Nisse BY SJAAK VAN ZEE ALLE SHIRTS, WINTERPANTALONS, PULLOVERS, SJAALS STROPDASSEN: ik I 28 BEVELANDEN en THOLEN BINNENSTAD Beweging in aantal in het oog springende locaties, maar sommige blijven wachten op invulling. L r Kapelle moet bezuinigen omdat de gemeente zonder ingrijpen over een paar jaar met een fiks te kort zit. Kapelle is daarom door de provincie onder preventief toe zicht geplaatst. De gemeente moet voor begrotingswijzigingen eerst toestemming van Gedepu teerde Staten hebben. Naar aanleiding van het preven tief toezicht diende de PvdA-frac- tie in de raadsvergadering van 16 december 2014 een motie in waar in het college is opgeroepen in de raadsvergadering van dinsdag 20 januari een tijdpad voor te stellen voor de uitwerking en presentatie van de voorgenomen bezuini gingsmaatregelen voor het begro tingsjaar 2016 en de periode tot en met 2019. Die maatregelen moeten leiden tot raadsbesluiten over de voorge nomen besparingen die er voor moeten zorgen dat het preventief begrotingstoezicht stopt. De mo tie werd met veertien stemmen De gemeente Kapelle moet bezuinigen, omdat zonder ingrijpen over enkele jaren een fiks tekort dreigt. vóór en één stem tegen aangeno men. Portefeuillehouder Financi ën Jon Herselman gaf toen aan het gevraagde tijdpad voor de raadsvergadering van vanavond aan de raad voor te leggen. Uit dit tijdpad blijkt dat de raad wordt betrokken bij het proces. Dat gebeurt allereerst met een be sloten werkvergadering op 25 fe bruari. In deze vergadering wordt de raad meegenomen in het taak stellingsproces en zal de tussen stand worden medegedeeld van wat tot dan toe is gedaan. Tevens wordt de raad geïnfor meerd over de bevindingen van dat moment en hoe het proces verder zal lopen. Daarnaast staat het de raadsleden vrij uitspraken te doen over betreffende bezuini gingen en eventueel beschikbaar stellen van extra geld. Tot 1 mei 2015, de datum waarop de concept Kadernota 2016-2019 naar de raadsfracties wordt gezon den, vindt de ambtelijke voorbe reiding met de portefeuillehou ders en het college plaats voor het opstellen van de concept Kaderno ta. De raad behandelt deze nota op 23 juni. Uiteindelijk doel is een sluitende begroting in 2019. De gemeenteraad praat mee over de maatregelen, die moeten leiden tot een sluitende begroting in 2019. GOES - Goes telt stiekem best wat leegstaande panden en gebou wen. Winkels, kantoren, bedrijfs ruimten en horeca, sommigen wachten al jaren op een nieuwe bestemming. Verhuizing of een faillissement zijn vaak de oor zaak. Toch zit er beweging in een paar in het oog springende loca ties, zegt wethouder Jo-Annes de Bat, al is het in de meeste geval len nog te vroeg om daarover con creet te kunnen zijn. Een pand waar zichtbaar al iets ge beurt, is het voormalige Rabo- bank-kantoor aan de Dam. Op de benedenverdieping heeft make laarskantoor Stad en Zeeland zijn intrek genomen, de eerste en tweede etage worden verbouwd tot appartementen. Ook boven de voormalige BD-sto- re aan de Grote Markt wordt ver bouwd, maar dat gebeurt in het kader van het project Wonen bo ven winkels. Burgemeester en wethouders hebben daar onlangs weer geld voor vrijgemaakt. „Van uit de doelgroep jongeren en al leenstaanden is er nog steeds inte resse voor zulke woonruimte", zegt De Bat. In totaal komen er zes appartementen. Minder fraai oogt inmiddels de voormalige Aldi-supermarkt aan de Oostwal. Die ruimte staat nu al ruim twee jaar leeg, maar er zijn plannen voor invulling, aldus De Bat. „Er zijn onderhandelin gen gaande met een aantal ont wikkelaars, die allemaal goede ideeën hebben. Ik heb tekeningen gezien, maar het is nu nog te vroeg om daar meer over te zeg gen." Ook voor een ander leegstaand ge bouw, namelijk dat van de Belas tingdienst aan het Stationsplein die naar Middelburg is vertrok ken, is belangstelling. „De contac ten lopen", zegt De Bat. Het valt hem mee dat voor het enorme kantoor interesse is. „Het is na tuurlijk wel een goede locatie, dat helpt." Ondanks het feit dat er dus invul ling aan zit te komen voor een aantal gebouwen, lijkt dat voor een paar andere nog ver weg. De voormalige Opel-garage op Klein Frankrijk bijvoorbeeld. Dat com plex gaat zienderogen achteruit. De Bat heeft daar 'geen nieuws' over. In de Goese restaurantmarkt staat volgens De Bat daarentegen wél het één en ander op stapel. Zo wordt de afgelopen zomer geslo ten dicotheek Club Devo aan de Kade omgevormd tot eetgelegen heid, opent binnenkort hotel/ brasserie Katoen in het voormalig archief aan het Bleekveld en zal ook de Stadsschuur, die eind vo rig jaar noodgedwongen de deu ren moest sluiten, weer worden ingevuld. Cor van de Zandt, die de Stadsschuur decennia dreef en nog steeds eigenaar is, bevestigt dat. „Nieuwe mensen, nieuwe for mule. Er is nog niks getekend, maar er is interesse zat. Ik twijfel niet aan een nieuwe invulling, maar dat zal niet voor april, mei zijn." Van de Zandt was overigens ook ooit initiatiefnemer voor een vier- sterrenhotel in een ander al jaren lang leegstaand gebouw, het voor malige GAK-kantoor aan de Van de Spiegelstraat (naast de muziek school), maar dat is er nooit geko men. Het 'lelijkste gebouw van Goes' was volgens De Bat recent in beeld voor huisvesting van de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD), maar ook dat is uiteinde lijk niet doorgegaan. Aanleiding voor de verbouw is dat de gemeente Borsele een be drag beschikbaar stelde voor de nieuwe keuken. Dit is door het bestuur aangegre pen om een plan te maken voor verbetering van de 'huiskamer' voor het dorp. In het dorpshuis vinden al veel activiteiten plaats voor en samen met verenigingen, school en dorpsbewoners. De opwaardering is ook bedoeld voor nieuwe activiteiten, waar door nog meer mensen gebruik van het dorpshuis gaan maken. Na veel brainstormen is een plan gemaakt waarbij de keuken wordt vergroot zodat deze meer moge lijkheden zal bieden voor de ex ploitatie. Dit heeft tot gevolg dat de huidige indeling gaat verande ren. Aangezien het bedrag dat de ge meente Borsele beschikbaar stelt niet toereikend is, zijn enkele fondsen benaderd. Het plan kan gerealiseerd worden door flinke donaties van het Oranje Fonds en VSBfonds. De provincie heeft een subsidie vanuit het Plattelandsontwikke lingsprogramma (POP2) toege kend. Rabo Oosterschelde Coöpe ratief Dividend en Prins Bernhard Cultuurfonds doen een bijdrage aan de geluidsinstallatie. De inwoners van Nisse helpen ook mee met bijvoorbeeld sloop werkzaamheden en schilderen De verbouwing is medio april klaar. Tijdens de verbouwing kunnen de meeste activiteiten in het dorpshuis in Nisse gewoon door gaan, zoals de gymlessen van de school, de ouderensoos, biljart- groepen, jeugdbadminton en het carnaval. HERENMODE ST. iADRIAANSTRAAT 7, GOES door Frank van Cooten KAPELLE - De gemeenteraad van Ka- pelle wordt nauw betrokken bij het bezuiningsproces. Interesse voor leegstaande panden Goes door Luc Oggel Binnenstadwethouder Jo-Annes de Bat. door Frank van Cooten NISSE - In Nisse is gisteren begon nen met de verbouwing van het dorpshuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51