absolute top Zwemclub De Zeeuwse Kust wil blijvertje worden in hoofdklasse SPORT 37 Tiirnmedailles VTV Marathon op rand van titel Komend weekeinde wordt in Dordrecht het EK shorttrack verreden. De relay-mannen willen de titel veroveren. richtjes: Ik ben bij je. En daar stond-ie bij de finish. Wat een ver rassing. Het was belangrijk voor hem een dag als deze mee te ma ken met mijn familie." De viervoudig wereldbekerwinna res heeft nu 63 keer op dit niveau op de hoogste trede van het erepo dium mogen plaatsnemen. Ze boekte 32 afdalingzeges en 21 op de super-G, een specialiteit die in de tijd van Moser-Pröll nog niet bestond. De andere hoogtepun ten waren voor Vonn, die de afge lopen twee seizoenen een been HEERENVEEN - Waar vier jaar gele den nog niet alle stoeltjes bezet waren in Heerenveen, strijden de shorttrackers komend weekeinde in Dordrecht voor volle tribunes om de Europese titels. „Dat EK in 2011 was het startsein voor iets heel moois", herinnert Freek van der Wart (26) zich. De short tracker staat weliswaar in de scha duw van Sjinkie Knegt, maar hij was twee jaar geleden individueel wel al Europees kampioen. Zeker na de Spelen van Sotsji met de bronzen medaille voor Knegt en de dramatisch verlopen finale op de aflossing, is shorttrack bij een breder publiek gaan leven. „In alles merk je dat het groter ge worden is. In 2011 hadden we nog niet veel gepresteerd. Met het team hadden we een keer brons veroverd bij een wereldbeker. We dachten: gaaf als we het podium halen." Met Knegt, de inmiddels gestopte Niels Kerstholt en Daan Breeuwsma werd op de relay - de Engelse term voor aflossing - de eerste Europese shorttracktitel bij de mannen ooit voor Nederland behaald. Van der Wart: „En we zijn nu vier jaar verder en nog steeds goed." Er is natuurlijk wel iets veranderd zonder Kerstholt, de nestor van de ploeg en jaren lang 'slapie' van Van der Wart. „Best wel even wennen", geeft hij toe. „Het was toch altijd vooral wij met z'n vieren." Omdat vaste reserve Christiaan Bökkerink ook stopte, is het zoeken naar een nieuwe vierde man: in Dordrecht wordt dat Adwin Snellink of It- zhak de Laat. Van der Wart weet sinds 2013 ook wat individueel winnen is. In Malmö veroverde hij de Europese titel. Het maakte hem naar eigen zeggen een andere schaatser. „Het was redelijk onverwacht. Ik reed vaak wel op hetzelfde niveau als Sjinkie en Niels, maar op grote toernooien lukte het steeds niet. Toen viel het kwartje eindelijk. Er na stond ik toch anders op het ijs en zat ik vaak bij de top acht." In het na-olympisch jaar namen Van der Wart en zijn companen bewust gas terug. „Ik was ge sloopt, wist voor mezelf dat ik het op die manier niet nog eens vier jaar zou volhouden." Het aantal ijsuren werd teruggedraaid, Van der Wart koos daarbij bewust voor een andere aanpak. „Ik heb meer gefietst om de basisconditie op orde te krijgen en heb gewerkt aan de stabiliteit van mijn schou der die vorig jaar twee keer uit de kom schoot." Als regerend wereldkampioen re lay is de uitdaging al lang niet meer het podium. „De afgelopen twee EK's hebben we verloren, zo voelt dat inmiddels als je geen goud pakt maar zilver. We gaan voor de winst." brak en twee zware knieoperaties onderging, iets meer bijzonder: reuzenslalom (drie), slalom (twee), combinatie (vijf). „Ik heb veel gegeven voor de sport, maar er zo ongelooflijk veel voor teruggekregen", keek de 'all American girl' terug. „Toen ik be gon als alpineskiester was mijn doel ooit eens een race te winnen. Nu ben ik een hoofdstuk van de sportgeschiedenis. Annemarie had het record zo lang, 35 jaar liefst. Ik hoop dat het een tijdje in mijn bezit blijft." Direct bij het openingsnummer, de 4x200 meter, zette het vrou wenteam (Manon Aerssens, Nikita van den Ouden, Kirsten Walraven en Laura Nieuwland) met 8.57,56 minuten een Zeeuws record neer bij de senioren en de vrouwen -17. Maar landskampioen PSV, met na tionale toppers in de selectie, won het onderdeel en wist de voor sprong in de gehele wedstrijd als maar uit te bouwen. In de eindklassering van deze wed strijd vond DZK zich tussen MNC Dordrecht en het Amersfoortse AZ&PC, twee clubs in de subtop van de hoofdklasse, terug op de derde plaats. DZK won onder meer de 200 rug bij junioren 2 (Melle van Gemert), de 100 vrij bij junioren 4 (Noa Eversdijk, nieuw persoonlijk record van 53,95) en de jongensestafette 4x100 wissel (Thijmen Visser, Ruden de Rid der, Noa Eversdijk en Pablo Mol). Diverse jeugdzwemmers kwamen uit in een oudere leeftijdsgroep, waardoor de prestaties nog extra glans kregen. „Ik ben aardig tevre den, maar het moet nog beter kun nen", was de reactie van hoofdtrai ner Marcel Kort. De volgende competitieronde is op 7 en 8 maart. Daarna is er nog een slotronde op 28 en 29 maart, met de strijd om het landskam pioenschap en promotie-/degra- datiewedstrijden. DEN BOSCH - Bij de Zuid-West kampioenschappen Acroturnen in Den Bosch behaalde het paar Noemi Hendrikse/Mila Holtkamp van VTV de eerste plaats bij de E-junioren. Het duo Lieke de Koster/Daniek van der Maas werd tweede, gevolgd door Kate Vlaskamp/ Finn Zegelink op de derde plek. Voor Isis van der Linde/Yentel Wouters/Maaike de Jonge was er een tweede plaats op het D-niveau terwijl Anouk Zoutendijk/Anouk Vreeke/De- nice van Zweeden tweede wer den bij de E-senioren. Tenslotte was er nog een derde plek voor Thirza van Belzen/Aylin Tanfer bij het D-niveau. Bij de Regiokampioenschappen voorgeschreven oefenstof in Tilburg werd Kay de Kleijn (VTV) derde. OOST-SOUBURG - De badminton ners van VSV Marathon hielden zondag de hoop op de titel in de tweede klasse van de regio zuid-west levend door BCN Rhoon te verslaan. In sporthal Van Duijvenvoorde in Oost-Sou burg werd het 6-2. Voor Marathon zorgden Ilja Kole (foto), Inge Beusen, Sascha Kluijf- hout, het vrouwendubbel en twee mixeddubbels voor de pun ten. Het duel van zaterdag in Ba- rendrecht met The Flying Shuttle zal beslissen welke ploeg het sterkst is van de tweede klasse. Marathon en The Flying Shuttle hebben na dertien wedstrijden precies evenveel punten, foto Lex de Meester DINSDAG 20 JANUARI 2015 Shorttrackers J willen geen zilver door Leo van den Ouden EINDHOVEN - Het gepromoveerde De Zeeuwse Kust heeft zondag tij dens de competitiewedstrijd in Eind hoven laten zien dat de club vastbe raden is om een blijvertje te wor den in de hoofdklasse van het wed- strijdzwemmen. De Walcherse start gemeenschap presteerde goed in de confrontatie met PSV, MNC Dor drecht en AZ&PC, en staat na drie van de vier reguliere rondes op de elfde plaats. Er zijn vijftien clubs op het hoogste niveau actief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48