Samenwerking maakt de praktijken sterker Italiaanse omroep filmt strijd tegen het water in Stavenisse 30 WALCHEREN Westduin beste trainingshotel Hartige Zeeuwse Bakwedstrijd Haarstijlshow van studio KIS Ondernemersplein Golden Tulip Strandhotel West duin is gekozen tot 'Beste trai ningslocatie 2014' voor de regio Zuid. Het hotel in Dishoek is nu één van de tien finalisten voor de landelijke titel, uitgeschreven door het tijdschrift Meetings. Wie er zijn traineeship heeft door gebracht, kan stemmen: Kookwinkel Dille Kamille in Middelburg houdt voor de vierde keer de Zeeuwse Bakwedstrijd. Dit jaar is 'hartig' het thema: kaas koekjes, quiche, saucijzenbrood jes, groentetaartjes, zoute sten gels, brood: alles kan. De baksels kunnen zaterdag 7 februari wor den ingeleverd in de winkel aan de Langeviele. Zaterdag 14 februa ri is de prijsuitreiking. Studio KIS uit Vlissingen en l'An- za Benelux houden zaterdag 24 ja nuari De Passie van Kleur New Year Show in sportcafé Baskens- burg in Vlissingen. Modellen to nen nieuwe haarstijlen en haar kleuren. Vooraf speelt de band Better Accoustic met Rosalie Ver meulen en de wereldkampioenen kizomba-dansen treden op en de mannendansgroep CandyMen. Entree gratis, aanvang 19.30 uur. „Even voor de duidelijkheid, Para medisch Centrum Paauwenburg is geen bedrijf', begint fysiothera peut Chantal de Koning. „Het ge bouw waar alle praktijken in zit ten heet Paramedisch Centrum Paauwenburg." Vijfjaar geleden zochten verschil lende therapeuten en paramedici naar nieuwe ruimtes. Zij wilden om verschillende redenen uit hun oude praktijken vertrekken. In de zoektocht naar een nieuwe ruimte vonden zij elkaar. „Het was eigenlijk heel toevallig dat een heleboel mensen op zoek wa ren naar een andere ruimte", zegt oefentherapeut Hella Warns. „Toen ik samen met een collega voor de eerste keer door het ge bouw liep dacht ik: 'Wauw, hier kunnen we echt wat mee'. Toen zijn we, omdat iedereen elkaar kende, redelijk snel rond de tafel gaan zitten om afspraken te ma ken over de hoeveel ruimtes ieder een wilde huren, hoe groot die moesten zijn enzovoorts", vertelt De Koning. De samenwerking tussen de para medici ging echter verder dan al leen het huren van de ruimtes in hetzelfde gebouw. Volgens De Ko ning en Warns is het gemakkelij ker geworden om de patiënten te helpen. „Stel ik zie een probleem dat ik niet kan verhelpen, omdat het niet in mijn vakgebied zit, dan kan ik de persoon simpel doorverwijzen naar een collega in hetzelfde gebouw. Verder werken wij bij complexe klachten samen met bijvoorbeeld de diëtiste, de er gotherapeut en andere disciplines in het gebouw", vertelt Warns. „Ik had vooraf gehoopt dat deze sa menwerking er zou zijn, en dat is er. Zelfs meer dan ik had ge hoopt", zegt de oefentherapeut te vreden. „Het centrum is een suc ces geworden voor ons, maar we kunnen nog altijd blijven groeien. Zowel in aantal patiënten als in het aantal gebruikers van het ge bouw", vult De Koning aan. Het gebouw aan de Dreesstraat 2 is voor veel mensen groter dan het uiterlijk doet vermoeden. Vol gens de therapeuten verbazen veel mensen zich over het grote aanbod van praktijken binnen het gebouw. Tijdens de open dag op 23 januari willen zij en de overige gebruikers dan ook laten zien waarvoor je in het centrum te recht kunt. Verder komt een verte genwoordiger van de gemeente Vlissingen vragen beantwoorden over de verandering binnen de zorg die dit jaar plaats vinden. Wesdorp had er zichtbaar plezier in. „Het is nu gelukt, hoor", riep hij enthousiast toen de camera vrouw en regisseur na een aantal takes eindelijk tevreden waren. RAI 3, het derde net van de Itali aanse openbare omroep, maakt onder de naam 'II futuro gia qui' (De toekomst is er al) documen taires over de grote ecologische problemen van de huidige tijd. Voor een aflevering over waterma nagement is een televisieploeg de hele week in Nederland. „Ze zijn echt onder de indruk van onze Deltawerken", zegt Aart Heering van de Nederlandse ambassade in Italië. Hij neemt de Italianen de hele week mee op sleeptouw. Na een aantal forse overstromin gen in het recente verleden is wa termanagement volgens Heering een belangrijk thema in Italië. Toen de ambassade een telefoon tje kreeg van de RAI met het ver zoek mee te werken, bedacht Hee ring zich geen moment. „Dit is een uitgelezen kans om Neder land te promoten op de Italiaanse televisie", stelt hij. „Er kijken we kelijks vier miljoen mensen naar de documentairereeks, die prime time wordt uitgezonden. Ik kan me voorstellen dat veel Italianen na het zien van deze aflevering naar Nederland komen om het al- Ik kan me voorstel len dat veel Italia nen naar Neder land komen om het zelf te zien lemaal eens met eigen ogen te be kijken. Dan is het nog goed voor het toerisme ook. Het is geweldig dat straks een half uur lang op te levisie te zien is hoe goed wij het hier hebben geregeld." De watersnoodramp van 1953 vormt het begin van de documen taire. Om die reden streek de film ploeg gisteren neer in Stavenisse, het dorp waar 156 mensen om kwamen. Jo Hendrikse (76) en Jan Wesdorp (75) waren bereid mee te werken. Zij maakten de ramp als tiener mee in Stavenisse. Bij de haven werden eerst wat al gemene opnames gemaakt. Ook moesten Hendrikse en Wesdorp voor het oog van de camera een nonchalant wandelingetje maken. Dat ging niet in één keer goed. „Minder snel lopen", riep de ca meravrouw richting Wesdorp, na dat hij voor de eerste keer over het havenplateau was gelopen. Na de tweede take moest het juist weer wat sneller. Na nog een paar pogingen was het goed. 's Middags maakte de filmploeg opnames bij de Stormvloedke ring. Afgelopen weekend werden ook al beelden geschoten in het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk. „Verder gaan we naar de Maeslantkering en de Technische Universiteit in Delft, waar ze een overstromingssimulator hebben", vertelde Aart Heering van de am bassade. „En niet te vergeten de drijvende woningen in de Amster damse wijk IJburg. Dat vinden ze in Italië echt heel exotisch." Chantal de Koning (liggend) en Hella Warns werken sinds de oprichting ervan in het Paramedisch Centrum Paauwenburg, dat vijfjaar bestaat. Warns: „Als ik een probleem niet kan verhelpen, kan ik de persoon simpel doorverwijzen naar een collega in hetzelfde gebouw." foto Ruben Oreel bestetrainingslocatievanhet- jaar.nl/stem door Remi Mesu VLISSINGEN - Het Paramedisch Cen trum Paauwenburg in Vlissingen viert dit jaar haar vijfjarig bestaan. Om de mensen te laten zien wat de verschillende zelfstandige ge bruikers van het gebouw doen, wordt er op vrijdag 23 januari een open dag gehouden. Fysiothera peut Chantal de Koning en oefen therapeut Hella Warns vertellen hoe het centrum tot stand kwam. Toen ik voor het eerst het gebouw zag, dacht ik: 'Hier kunnen we wat mee' Chantal de Koning door Rob Paardekam STAVENISSE - Als een echte filmster liep Jan Wesdorp (75) maandagoch tend over het havenplateau in Sta venisse. De oud-inwoner van het dorp had zich laten overhalen om zijn opwachting te maken in een documentaire van de Italiaanse pu blieke omroep over de strijd van Nederland tegen het water. Aart Heering, ambassade

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30