Doorlaat Rammegors nog steeds afgesloten 'Ze mogen Dertien Veerse minicampings uit de zorgen 28 WALCHEREN STUDENTENHUISVESTING Cameramuseum mogelijk dicht Studenten: kamerverhuurder Hertsens kan veel leren van ervaringen op het Scheldeterrein. Skidöme tilt de wintersport naar een hoger plan Het doorlaatmiddel dat gebouwd is om natuurgebied Rammegors weer zout te maken, werd op 5 de cember in werking gesteld. Twee weken later werd de buis gesloten omdat de bodem aan de kant van de Oosterschelde sneller weg spoelt dan was verwacht. De maat regel is vooral genomen om te voorkomen dat de bodembescher ming schade oploopt, iets wat ove rigens nog niet is gebeurd. Het Rammegors was tot veertig jaar geleden een overgangsgebied tussen de Oosterschelde en de Eendracht. Het gebied werd afge sloten van de zeearm door de aan leg van het Schelde-Rijnkanaal en ontwikkelde zich tot een (zoet) natuurgebied. Door het doorlaat middel in de Krabbenkreekdam kan er weer zout water in het ge bied stromen. Hierdoor ontstaat een gebied met 150 hectare aan nieuw schor en slik. ZIERIKZEE - Ondanks de inzet van veel vrijwilligers en de hulp van donateurs en sponsoren loopt het Cameramuseum in Zierikzee het risico zijn deuren te moeten slui ten. De stijging van het bezoeker saantal is nog te gering om de ex ploitatiekosten te dekken. Vooral de huur van het pand is een te grote belasting. Het driejarig huur contract loopt 1 mei af. Er is een periode van drie jaar groei nodig, om de exploitatie van het Camera museum in balans te krijgen met de opbrengst van betalende bezoe kers, zo oordeelt het bestuur. VUSSINGEN - Over hun woonloca tie zijn ze meer dan tevreden, maar over hun begeleiding niet. Bewoners van de studentenwo ningen op het Vlissingse Schelde terrein zijn kritisch over hun ver huurder, die de oude mavo's wil verbouwen tot studentenflats. Geen studentenkamer in Vlissin- gen zo mooi als die van Mélody. Zij heeft haar plastic prefab-unit omgetoverd tot een knus huisje, met gin-tonic-bar en al. Maar als ze heeft gedouched, druppelt de boiler nog minuten lang na. Best irritant, als die op een voetstap afstand van je bed staat. „En er waren lekkages, zo erg dat emmers niet meer hiel pen. Plafondplaten kwamen naar beneden, hele laptops zijn naar de klote gegaan." Dat was in het begin, relativeert de communicatiestudente. Net als die kapotte kookplaatjes: kan gebeuren. Maar die slechte inter netverbinding begint huisgenote Nastenka van Heugten toch wel de keel uit te hangen. „Voor een student is dat heel lastig. Wassen is ook niet ideaal. De wasmachi nes zijn altijd bezet, dus ik neem mijn was in het weekend altijd maar mee naar huis." En dat is allemaal nog wel te over zien, maar de studenten missen een aanspreekpunt. Met verhuur der Hertsens is het moeilijk com municeren, merkt Ties van Reste ren, die op de HZ International Business studeert. „Vroeger had den we Corine, een soort moeder die alles voor ons deed. Nu is een medestudent aangewezen als con ciërge. Hij deelt wasmuntjes uit, maar is natuurlijk ook niet altijd thuis. Voor de rest moeten we mailen naar de verhuurder, maar die reageert amper. En als je een keer niet op tijd je huur betaalt, zet hij andere sloten op je deur. Dat is mij overkomen. Ik kon toen vier dagen mijn kamer niet in. Er zijn ook studenten die hun borg nooit terugkregen. Die is twee keer de huur: ruim achthonderd euro. Met één student liep dat bijna uit op een rechtszaak." STUDENTENUNITS OP HET SCHELDETERREIN O ja, en dan was er die grapjas met de brandblusser. „Het brand alarm ging af', vertelt Mélody Robbers. „Op zich niet zo bijzon der, want dat gebeurt heel vaak, als je bijvoorbeeld te heet doucht, maar er kwam een huisgenoot via buiten naar mijn kamer. Ze zei dat ze een vreemde lucht rook. Bleek iemand 's nachts de brand blusser in de gang te hebben leeg- gespoten. De inhoud, van dat fij ne spul, zat echt overal. Allemaal chemicaliën. We hebben ons suf gemaild naar de verhuurder, maar die deed niets. Uiteindelijk is mijnheer Hertsens zelf met een stofzuiger gekomen. Hij mopper de dat we heus wel wisten wie het gedaan had. Maar dat is echt niet waar; veel mensen hebben de sleutel van deze units. Wij zijn al lemaal een week ziek geweest, sommigen zelfs twee weken." Zoals Ties. „Weet je, op zich heb ben we weinig te klagen, maar als er iets is, dan wordt daar weinig mee gedaan. We zouden een cen traal aanspreekpunt moeten heb ben. Als Hertsens een grote stu dentenflat bouwt, kan hij veel le ren van wat hier misgaat." **2 VLISSINGEN - Het zal er in de nieu we grote studentenflat anders aan toe gaan dan op het Scheldeter rein in Vlissingen, belooft ver huurder Arnold Hertsens. Al her kent hij de klachten niet. Een Belgische transportonderne mer die in Nederland kamers ver huurt aan studenten, dat kan best, zei Arnold Hertsens vorige week in deze krant. „Je bent on dernemer of je bent het niet." De Raad van State heeft dit nu on omstotelijk vastgesteld. Daarnaast is ook helder geworden dat de ge meente tot dusver een cruciale fout maakte bij de beoordeling van de vraag of minicampings vol doen aan alle gemeentelijke uit- breidingsvoorwaarden. Voor de dertien minicampings heeft het eindoordeel van de Raad van State geen nadelige ge volgen. Hun vergunning voor maximaal 25 standplaatsen blijft overeind. De fout van de gemeente zat 'm in de beoordeling van de eis dat minicampings minstens een hec tare landbouwgrond in gebruik moeten hebben die direct aan sluit op hun erf. De gemeente tel de de kampeerterreintjes zelf ook steeds mee als landbouwgrond. Maar dat is onzin, vindt de Raad van State: op een kampeerterrein kan je niet boeren. Een jaar geleden bleek al dat de dertien campings zich geen zor gen meer hoefden te maken over deze kwestie. Inderhaast door de gemeente ingehuurde landmeters stelden toen vast dat de dertien campings ook echt genoeg land bouwgrond bij hun erf in gebruik hadden. Of dat ook geldt voor andere mini campings, wier vergunningen mo menteel nog voor de rechtbank worden betwist, moet nog blij ken. Juridisch adviseur Bram van Leeuwen vecht die vergunningen aan namens enkele minicam pings, waaronder Carpe Diem bij Serooskerke. Zij voeren aan dat het vergunnin genbeleid van de gemeente niet De vergunning van dertien Veerse minicampings voor maximaal 25 standplaatsen blijft overeind waterdicht is, en leidt tot oneerlij ke concurrentie. De Raad van Sta te heeft hun bezwaren tegen der tien van die vergunningen nu on herroepelijk verworpen. Beslissend was dat de bezwaarma kers hun kritiek op de AAZ-advie- zen niet hard konden maken. Zo ontbrak een deskundig tegenad- vies. Daarmee kon de gemeente overeind houden dat de minicam- pinghouders voldoende inkom sten hebben uit agrarische activi teiten, en daarmee ook echt boer zijn. Het eindoordeel van de Raad van State over deze dertien kwesties bevestigt in alle opzichten de uit spraken die de rechtbank in Mid delburg bijna een jaar geleden hierover al deed. TERNEUZEN - Skidöme sluit zich aan bij een nieuwe internationale opleidingsorganisatie voor winter sporters, die Snow College gaat heten. Het doel is om erkende opleidin gen te bieden aan beroepsmatige wintersporters maar ook aan de sportieve recreant. Skidöme slaat de handen ineen met de Snow Academy en het Niederoster- reichischen Landesskilehrerver- band (N.O.E.S.L.V.). Laatstge noemde is een hoog aangeschre ven skilerareninstantie in Oosten rijk. Vrijdag wordt het begin van Snow College om 20.00 uur ge vierd bij Skidöme in Terneuzen. door Joeri Wisse SINT PHILIPSLAND - Het doorlaat- middel in de Krabbenkreekdam bij Sint Philipsland is nog steeds tijde lijk afgesloten. Het onderzoek naar bodemerosie aan de Oosterschelde- zijde heeft enigszins vertraging op gelopen maar is volgens Rijkswater staat 'binnen afzienbare tijd' klaar. Conciërge is student met wasmunt j es door Wendy Wagenmakers Om het kamertekort in Vlissingen tegen te gaan, zijn eind 2012 units met in totaal 92 studentenkamers op het Scheldeterrein gezet. Ze mogen er maximaal vijfjaar staan. Eind 2017 moeten ze dus weg zijn, tot grote opluchting van investeerders in de omgeving. De units, in de omgeving ook wel 'blokkendozen' genoemd, waren aanvankelijk van de Rotterdamse projectontwikkelaar NLSV. Nadat de eigenaren werden verdacht van beleggingsfraude, vertrokken die echter met de noorderzon. Later nam de Belgische transport ondernemer Arnold Hertsens de units over. Hij wil de oude mavo's aan de Adriaen Coortelaan verbou wen tot 250 studentenkamers. door Wendy Wagenmakers door Henk Postma DEN HAAG - Bij de verlenen van uit breidingsvergunningen aan een der tiental minicampings heeft de ge meente Veere zich terecht geba seerd op de positieve adviezen van de Agrarische Adviescommissie Zeeland (AAZ).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28