Windpark in een stroomversnelling Oproep over Triangel vindt geen gehoor Jubileumfeest De Djerken ZEEUWS-VLAANDEREN 21 wij te springen om een nieuwe ruimte. Onze oude plek was hele maal versleten", vertelt Leon Sol. We zagen desondanks wel op te gen de verhuizing. Want we had den heel wat mee te nemen." Ja, wagenbouwers zijn net ham sters. Die slaan maar op en slaan maar op. Geeft niet, want daar is in De Leutfabriek ruimte genoeg voor. En mocht je onverhoopt toch een stuk gereedschap, moer tje of speciale lijm niet voor de pak hebben, dan kun je het vast even van de buurman lenen. „Bij onze buren De Ventjes klinkt een zoemer als iemand hun hal bin nenstapt. Dan roepen ze soms voor de gein al meteen: 'Nee Kees, hebben we niet'. Beter een goede buur, dan een verre vriend, roep ik dan meteen terug", vertelt Kees Hamelink van Ier Zijn We met een knipoog. „Wij waren vooraf sceptisch, want we hadden best al een mooie plek. Maar hier heb je heel veel ruimte en ook nog eens alle faciliteiten (zoals per vereni ging apart sanitair) bij de hand. Dat is gewoon fantastisch." Ier Zijn We huist met De Betekop pen en De Sluiskilse Leuters in de voormalige evenementenhal. Zo hebben alle twintig verenigingen een eigen, afgesloten stek in het complex. „Maar we lopen heel makkelijk even bij elkaar binnen om een bakje koffie te drinken. Je ziet daardoor wel precies wat een andere bouwclub maakt, maar dat geeft niet. De tijd dat bouwclubs hun creaties supergeheim hiel den, was toch al een beetje voor bij. De Leutfabriek vergroot juist de saamhorigheid onder de carna valsvierders", zegt Maarten He- melsoet van De Ventjes. Niets dan lovenden woorden dus, maar toch snakken veel Sasse leut- vierders ook naar een moment van rust. Vinke: „Na het vorige carnavalsfeest zijn we meteen hier aan de slag gegaan. We moes ten dit jaar niet alleen wagen bou wen, maar ook een nieuwe bouw plaats. Na het komende carnaval gaat de riem er echt even af." Lej'o's Poppentheater in De Blaauwe Hoeve Lejo's Poppentheater Hands Up geeft zondag in de Truffinozaal van De Blaauwe Hoeve in Hulst een voorstelling voor kin deren vanaf 3 jaar. Met blote handen en houten ogen creëert Lejo een vrolijke show met veel muziek. Lejo heeft daarbij geen woorden nodig. Hij beeldt met zijn handen heel veel figuren uit. De aanvang is om 14.30 uur. De toegang is gra tis. Champagne Wine in Porgy Bess De Zeeuws-Vlaamse band Champagne Wine geeft za terdag een optreden in Porgy Bess. Het repertoire bestaat uit nummers van onder andere Bonnie Raitt, Bob Dylan, Susan Tedeschi en Ruthie Foster. De band bestaat uit Karin de Koek (zang), Gait Klein Kromhof (mondharmonica), Theo de Ko ning (gitaar), Peter Bout (bas) en Robby Roose (drums). Aan vang: 21.30 uur. Entree: 5 euro. Groet en ontmoet in gemeenschapshuis De dorpsraad in Graauw houdt zondag een middag in het plaat selijke gemeenschapshuis on der de noemer 'Dag Graauw*. Bewoners krijgen de gelegen heid elkaar te begroeten, ont moeten en gezellig samen te zijn. Voor de kinderen is er een dance-workshop van dans school Anneke Hamelink. Ook is er een optreden van Conchi- ta de Krijger. De middag duurt van 13.30 tot 17.30 uur. Vleesprijskaarting in De Zeemeeuw Wijkvereniging Zuidpolder in Terneuzen houdt zaterdag voor kaartliefhebbers een vlees prijskaarting. Er staat bieden en jokeren op het programma, waarbij wordt gestreden om uiteenlopende prijzen (zoals vlees). Tijdens het kaarten worden hapjes ge serveerd. Aanvang is om 14.00 uur in het buurthuis bij De Zee meeuw aan de Schuberthof 31a. Het Zeeuwse consortium dat het windpark wil gaan bouwen, legt op dit moment de laatste hand aan de voorbereidingen. Begin fe bruari neemt het de cruciale be sluiten. „De vlag hangt er goed bij", zegt Tjeu van Mierlo van de ZMf. Het kabinet heeft drie gebieden op zee aangewezen waar windmo lens mogen worden neergezet: voor de monding van de Wester schelde, voor de kust van Zuid-Holland en voor de Noord-Hollandse stranden. Daar mee is gekozen voor een klein aantal grote windparken, in plaats van meerdere kleine. Het Zeeuw se windpark gaat bestaan uit twee delen. De vergunning voor het eerste deel moet dit jaar worden afgegeven. Die voor het tweede deel volgt eind 2016. Het Zeeuwse consortium met daarin ZMf, Zeeland Seaports, Del ta, Verbrugge, Heerema en Zee wind bereidt de aanvraag van de vergunningen voor het hele Zeeuwse park voor. Bij elkaar gaat het om zo'n driehonderd wind molens (stroom voor ruim 1,5 mil joen huishoudens). Het park komt 22 kilometer van de kust waardoor de windmolens niet of nauwelijks te zien zijn vanaf het strand.„De plannen komen nu in een stroomversnelling", vertelt Van Mierlo. „Op 5 februari heb ben we een belangrijke vergade ring. Dan stellen we onder meer het plan van aanpak vast. Daarin staat bijvoorbeeld hoe we de bouw, de financiën en de samen werking regelen. En ook wie het park gaat bouwen en wat voor tur bines gebruikt gaan worden." Rond 1 april wil het consortium de voorbereiding voor een vergun ningaanvraag starten. De intentie van het consortium is dat de Zeeuwse havens profiteren van het project. Dat doen ze al van de bouw van Gemini II. Veel bedrij ven in Vlissingen-Oost hebben or ders gekregen voor dit windpark boven Schiermonnikoog. Sinds 1 januari is er al een nieuwe beheerder (Leen de Koning) aan de slag, die zijn taak combineert met het beheer van het dorpshuis in Sluiskil. Haver moest uit bezui nigingsoverwegingen het veld rui men. GroenLinks-raadslid en bin nenstadbewoner Ernst Jonker pro beerde het geplande vertrek op te schorten door het college aan de tand te voelen. Volgens hem wordt door de veranderende zorg verlening de functie van De Trian gel steeds belangrijker. Daarin speelt volgens Jonker de beheers ter, die volgens hem problemen goed kan signaleren, een belangrij ke rol. Ook moeten er eerst meer vrijwilligers worden geworven, vindt Jonker. Het college deelt die mening niet. „Welzijnsorganisa tie Aan Z werft nieuwe vrijwilli gers. De nieuwe beheerder werkt 18 uur per week. Net zoveel als de vorige, dus dat wijkt niet af van de situatie voor 1 januari." MAANDAG 19 JANUARI 2015 CRAAUW - Jeugdprinses Nina en jeugdprins Atse van De Djerken uit Graauw stonden zaterdagavond in het dorpshuis in Graauw te trappelen van ongeduld. Direct na de openingstoespraak van prins Lu zetten zij als volleerde leutvierders de eerste polonaise op het 55-jarig jubileumfeest van de carnavalsstichting. Voor het feest hadden De Djerken een recep tie gehouden waarbij vooral inwoners van Graauw hun felicitatie kwa men overbrengen. Prins Lu en zijn gevolg zijn echter meer in voor bewe ging. „Daarom alleen een kort welkomstwoordje en zo snel mogelijk de polonaise in", sprak Lu. De ruim 300 feestvierders begroetten deze uitspraak met luid applaus. foto Camile Schelstraete HULST TERNEUZEN GRAAUW TERNEUZEN door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De plannen voor de bouw van een windpark voor de monding van de Westerschelde ko men in een stroomversnelling. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een oproep van GroenLinks om beheerster Jeanet Haver voor buurtcentrum De Trian gel in de Terneuzense binnenstad te behouden vindt geen gehoor bij het Terneuzense college van burge meester en wethouders. De immense bouwruimte van De Ventjes in het Vlaanderencomplex. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62