Veel belangstelling voor CIOS en MBO Dans 66 We zitten hier per slot van rekening in het Bevelandse centrum van het carnaval BEVELANDEN en THOLEN 21 Lewedorper en Hagenees gepakt voor kweken wiet hij is ook al voorzien. Tijdens car naval zit er in die buggie een leeuwtje in een pak dat mis schien een beetje kriebelt. Intussen is Romy Nause zelf maar aan het passen geslagen. Een gi gantische sombrero blijkt wat ma ten te groot, maar een schattig geel-wit bloemetjespak,lijkt voor haar gemaakt. Voor een aantal klanten is het ook een kans om je eens lekker te ver kleden. De meeste carnavalskle ren zijn gemaakt om over je gewo ne goed aan te trekken. In alleen het glibbernylon, waarvan ze vaak gemaakt zijn, zou je bij car- navalstemperaturen haast dood- vriezen. De beurs die vrijdag al begon, is net op tijd voor het Kwartetten- bal, dat zaterdagavond in De Spin- ne in Goes werd gehouden. De vier Bevelandse carnavalsvereni gingen uit 's-Heerenhoek, Kwa- dendamme, Lewedorp en Goes, namen traditiegetrouw een voor schotje op de vastenavondviering. Voor Marion en Jeanet geen kwar- tettenbal. Zij besteedden hun ver dere zaterdag aan het opruimen en sorteren van de overgebleven spullen en Mara helpt mee. „Wat nu overblijft, zien we volgend jaar terug plus veel van wat er ver kocht is. Dat is nu net de bedoe ling. Voor een habbekratsje loopt iedereen er elk jaar in een nieuwe outfit bij. Geweldig toch?" In de zalen en het zwembad van Omnium, lieten niet alleen docen ten en leerlingen zien hoe de op leidingen in elkaar steken, ook de studenteondernemingen toonden hun maatschappelijk aanbod. Heel veel ouders en kinderen ga ven blijk van belangstelling voor een opleiding in sport of dans. Dat voor CIOS en Dans toelatings eisen gelden lijkt misschien een beetje eng, maar uit de demon straties van toelatingstesten voor dans en zwemmen bleek dat dat wel meeviel. Het publiek, dat goed aangekleed in dikke jassen aan de kant toekeek, had er wat voor over gehad om net als de ClOS-studenten in het wedstrijd- bad te kunnen duiken. Onder lei ding van zwemcoördinator Ed Dijkhuizen lieten de studenten zien wat er bij de test van je ge vraagd wordt. Goed luisteren, om te beginnen. En er mag best nog wat aan je techniek mankeren, want daarvoor wil je per slot van rekening naar een sport- of dans opleiding; om te leren. Lezing over digitaal onderzoek archief Leo Hollestelle van het Zeeuws Archief geeft zater dag 24 januari een lezing over de mogelijkheden voor onderzoek met oude gedigi taliseerde kaarten en regis ters. De lezing is in De Vroone in Kapelle en begint om 14.00 uur. Weer hobbybeurs in De Stenge Voor de derde keer wordt za terdag 24 januari in congres centrum De Stenge in Hein- kenszand het Hobbyfestival gehouden. Tijdens de creatieve hobby- beurs tonen veel deelne mers hun liefhebberij. Daar naast wordt in kramen ver kocht wat nodig is voor de meest uiteenlopende hob by's. De beurs is open van 10.30 tot 16.30 uur. Drie nieuwe bands in vooronde Spectra In de derde voorronde van Spectra strijden vrijdag 23 ja nuari de bands Rewind, Blackroots en Clear Clamor om een plaats in de finale voor een optreden op Klomppop in mei. Ook Geert The Chiefs en Stea dy New Sounds treden als toetje en special acts op. Spectra begint om 20 uur in De Klomp in Ovezande. Vier keer leuk op Podium 't Beest De Cabaretpoel speelt don derdag 22 januari het pro gramma Vier keer leuk in Podium 't Beest in Goes. De Cabaretpoel toert met meerdere jonge, nog onbe kende cabaretiers langs po dia in Nederland. Uit de poel zijn al succesvol le programma's ontstaan. De voorstelling begint om 20.30 uur. LEWEDORP - Bij de ontmanteling van een wietplantage in een wo ning aan de Burgemeester Le- westraat in Lewedorp zijn in de nacht van zaterdag op zondag een een 47-jarige inwoner van dat dorp en een 44-jarige Hagenees opgepakt. De twee hadden een kamer op de eerste verdieping van het huis vol staan met wietplanten. In een an dere kamer stonden allerlei beno digdheden, zoals lampen, grond, mest en verpakkingsmaterialen. De mannen verzorgden hun plan ten met illegaal verkregen ener gie, waarbij ze brandgevaarlijk te werk waren gegaan. Eén van de kabels naar de in werking zijnde plantage was al zwartgeblakerd. De mannen zijn overgebracht naar Torentijd in Middelburg. MAANDAG 19 JANUARI 2015 Romy Nause past een sombrero: te groot! foto Johan van der Heijden Jeanet Welleman GOES - Lessen, demonstraties, op tredens, presentaties en toelatings testen; als de talrijke bezoekers van de open dagen afgelopen week einde nu nog niet weten hoe het bij CIOS en MBO Dans in Goes werkt, komen ze er nooit achter. Terwijl Ed Dijkhuizen uitlegt hoe de zwemtest in zijn werk gaat, doet leerling Britt van Westen het voor. foto Johan van der Heijden KAPELLE HEINKENSZAND OVEZANDE GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60