Forza pakt draad weer op in competitie 44 SPORT HANDBAL Een erg jong Delta Sport is in de tweede handbalderby van het seizoen te sterk voor SV Orion. NK-medailles voor jeugdbowlers Enkele Zeeuwse bowlers hebben op het NK jeugd het podium gehaald. Jochem van Sabben (BV Goes) werd samen met Bart van Beers (Tilburg) eerste bij het team event. Bij de all events-fina le werd de Goesenaar twee de. Brent de Ruiter (BVM) was daarin derde. Lindsey Paling (BVM) werd tweede bij de all events-finale. Haar Goese dubbelpartner Elvira de Weerdt werd derde. Bij het teamevent eindigde het duo als tweede. Yvonne Jeroense (BV Goes) behaal de met haar dubbelpartner Amanda Bevers de tweede plaats bij de teams. Eerste zege voor Ben Provoost In de halve finale van het Ne derlands damkampioen schap heeft Ben Provoost za terdag zijn eerste winstpar tij geboekt. Met nog drie ron den te gaan staat de uit Aag- tekerke afkomstige dammer gedeeld tweede in zijn groep. In Schiedam speelde Daaf Kasse gelijk tegen Wim Kalis, maar in de mid dagronde leed de Middelbur ger zijn eerste nederlaag. Met vier uit vier staat Kasse gedeeld derde in zijn groep. Hookers verslaat Oemoemenoe De rugbysters van Oemoe menoe gingen tegen hekken sluiter Hookers met 43-10 onderuit. Bij rust keken de Middelburgse vrouwen al te gen een 21- 5-achterstand aan. Vlak voor rust kwam Oemoemenoe via Brenda Woltman terug tot 21-5. Di rect na rust verkleinde Jo- rien Mol de achterstand tot 21-10, maar daarna liep Hook ers uit. Tiggelman kampioen schaken bij E-jeugd Vincent Tiggelman is dit weekeinde Zeeuws kam pioen jeugdschaken bij de E-jeugd geworden. Met 8,5 punten uit negen wedstrij den werd hij overtuigend eerste. Sven de Putter van Schaakvereniging Terneu- zen werd tweede, Juliette Meijaard uit Goes derde en tevens meisjeskampioen. Zeeuwse atleten op podium bij Bostraii Na afloop van de Bostraii in het Belgische Aalter ston den zaterdag drie Zeeuwen op het podium. Leonie Ton van Delta Sport uit Zierikzee finishte als tweede in de wedstrijd over 23 kilometer. Twee atleten van AV'56 uit Goes werden derde bij de wedstrijd over 43 kilometer: Anita Joziasse bij de vrouwen en Huub van Noorden bij de mannen. ZIERIKZEE - Met nog negen wed strijden in het verschiet hebben de handballers van Delta Sport al net zoveel zeges behaald als in het hele voorgaande seizoen in de hoofdklasse. En dat wil wat zeg gen. Zondag was de ploeg uit Zierik zee met 27-23 te sterk voor SV Orion uit Heinkenszand. De twee hoogstspelende Zeeuw se formaties troffen elkaar in een sfeervol Laco Sportcentrum, waar de op ooghoogte zittende witte streep op het glasscherm voor de tribune bij vlagen meer onderwerp van gesprek (of erger nis) was dan het wedstrijdver loop. Dit gold vooral voor de Be velanders, die voor het eerst ken nismaakten met de nieuwe ac commodatie van Delta Sport. Na vorig seizoen is Delta Sport extreem verjongd en dat begint zich nu uit te betalen. Het team is nu zelfs zo jong dat de twintig jarige Kevin Meulmeester giste ren de oudste speler was bij de Schouwenaren. De 'routinier' had vooraf getekend voor de hui dige positie (zevende) en het daarbij behaalde aantal punten (dertien): „Aan het begin van het seizoen had ik eigenlijk gedacht dat we ergens onderaan zouden eindigen", bekende hij. Ook Del ta Sport-trainer John Jansen had vooraf voor deze oogst getekend. De oefenmeester baalde er echter van dat zijn ploeg de tegenstan der in de eerste helft terug in de wedstrijd liet komen. „We staan 8-4 voor en dan ga je rusten met 12-11. Als je de wedstrijd zo in handen hebt is dat onnodig." Het niet tijdig beslissen van de wed strijd was het enige kritiekpunt dat je gisteren op Delta Sport kon hebben, want het cliché groeiproces is zeker van toepas sing op de twintigers. In de eer ste confrontatie tussen Delta Sport en Orion dit seizoen, won Orion nog met 22-21. „Maar nu zijn we beter op elkaar inge speeld en winnen we eigenlijk best eenvoudig", vond Meulmees ter. Nadat Orion direct na rust nog 12-12 had gemaakt, haalde Delta Sport in het restant van de twee de helft de trekker over. Uiteinde lijk stopte de teller bij 27, wat veel hoger had kunnen en wel licht moeten zijn. Orion, dat veel al een slappe indruk maakte, scoorde er 23. En zo behaalde de equipe van coach Jaap Sinke voor de tiende wedstrijd op rij geen overwin ning. „Vanaf de tweede lijn kre gen we teveel doelpunten tegen en aanvallend waren we te slor dig", vatte Orion-speler Jean-Ma- rie Toubiana het duel bondig sa men. Waar Meulmeester met zijn twintig jaar de oudste speler is bij Delta Sport is Toubiana dat met zijn 47 jaar bij Orion. De in woner van 's-Gravenpolder maak te dit seizoen zijn rentree na een afwezigheid van acht jaar. „Het was eigenlijk de bedoeling dat ik alleen zou meetrainen, maar om dat we spelers tekort kwamen, speel ik nu ook weer mee." Orion, één-na-laatste in de stand, promoveerde vorig sei zoen naar de hoofdklasse. En dat kwam niet door de sportieve prestaties, maar doordat Orion ge bruikmaakte van het extra plekje dat was vrijgekomen. Toubiana, bij momenten overigens spelend met het enthousiasme van een twintiger, vindt niet dat dat ach teraf een verkeerde keuze is ge weest. „Nee, ik verwacht ook ze ker niet dat wij degraderen. Mo menteel missen we vooral Guy Peters, die vandaag de laatste van vijf wedstrijden schorsing uitzat. Hij is erg bepalend. „Dat we niet winnen komt ook doordat we een erg kleine basis hebben. Maar als we ons niveau weer ha- Forza-Sliedrecht Sport 3 4-0 (25-23, 25-19, 25-9, 25-23): Forza moest alles uit de kast halen. De nummer twee van de derde divi sie maakte boven het twintigste punt het verschil door de fouten- last te beperken. Met een prima teamspirit draaide Forza in de der de set als een trein en werd het enkele plaatsen lager geklasseerde Sliedrecht zoek gespeeld. In de vierde set keek de thuisploeg te gen de sterke opponent lang te gen een achterstand aan. Die werd in een boeiende slotfase na 19-22 alsnog opgehaald. Erasmus Volley-Mytilus 4-0 (25-16,25-23,25-16,25-14): Mytilus bood in de eerste twee sets meer dan verdienstelijk partij, maar dat was niet goed genoeg om de kop loper in de promotieklasse op de knieën te krijgen. De thuisploeg ontsnapte in de tweede set aan puntverlies en speelde daarna een gewonnen wedstrijd. Mytilus be zweek onder de servicedruk van Erasmus en kwam er in aanval lend opzicht niet meer aan te pas. Bok-WS'92 3-1 (25-17, 25-22, 25-22,15-25): De tweede opeenvol gende zege voor Bok. Beide ploe gen werkten hard en waren aan el kaar gewaagd. De thuisploeg kwam flitsend uit de startblok ken. Dat resulteerde in de eerste drie sets in winst. Het besef dat vijf punten in het verschiet lagen, leidde tot onrust in Bok-gelede- ren. Een hard werkend WS'92 profiteerde van fouten en redde de eer. Voorwaarts-AVC'87 4-0 (25-16, 25-21, 25-13, 25-12): De Axelse eer steklasser was collectief sterk en speelde tot het laatste fluitsignaal erg bekeken. „Het was bij tijd en wijle demonstratievolleybal", glunderde trainer Guido de Beu- Ie. Voorwaarts begon goed, had in het tweede bedrijf op 17-11 even een dipje, maar pakte in de slotfa se de draad weer op. Vrouwen. Peelpush-Bok 3-1 (25-14, 30-28, 21-25, 25-9): De op de tweede plaats in de derde divi sie geklasseerde thuisploeg kwam met de schrik vrij, omdat een sterk spelend Bok in de tweede set verzuimde naar winst af te wikkelen. De Zeeuwen, die met slechts vijf fitte speelsters waren afgereisd, bekroonden prima spel in de derde set wel met winst. Op gebrand bezweek Bok in de laat ste set onder het servicegeweld. Forza-Erasmus Volley 1-3 (21-25, 27-29,18-25, 25-23): De Schouwse vrouwen speelden prima, maar werden karig beloond. Vooral het verlies in de tweede set was erg zuur. Een gebrek aan ervaring speelde de promotieklasser par ten. „Als de tegenstander een paar punten op rij maakt, lijkt het alsof wij denken dat we niet kun nen volleyballen", zei Louise Vleugel. In de laatste set kreeg For za loon naar werken. Sliedrecht Sport 5-WS'92 3-1 (25-14,25-23,19-25,25-19): De Vlis- singse vrouwen hielpen de thuis ploeg in het zadel door veel fou ten te maken. Sliedrecht had bo vendien een lastige opslag. De be zoekers draaiden in de derde set als vanouds en scoorden tegen. Daar bleef het bij, omdat Slie drecht in de vierde set meteen een onoverbrugbaar gat sloeg. DORDRECHT HUISSEN/SCHIEDAM HOEK VAN HOLLAND SCHERPENISSE AALTER Delta Sport is mild door Arwin Willemsen door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleyballers van Forza kwamen voor het eerst na de jaarwisseling in competitiever band uit en versloegen subtopper Sliedrecht Sport 3 met 4-0. In de eerste klasse was Bok met 3-1 te sterk voor VVS'92. Bok was met slechts vijf fitte speelsters naar Meijel afgereisd maar pakte toch de derde set.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55