'Zelfs Nuff Said treedt weer een keer bij ons op' Jaimy Versteeg en PEER in prijzen bij RegioRuis SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Brand bij 'La Famiglia' in Brouwershaven Dansworkshop Wereldvrouwen Proefproject zonnepanelen in Poortambacht Op de poster voor Lubfest prijken de namen van tien bands. Namen die ze ker de liefhebbers van alternatie ve rock zeer zullen aanspreken. Eén naam valt extra op: Nuff Said. Daar hoefje niet eens een kenner voor te zijn. Nuff Said? Die succes volle band van de broertjes Ma- rijn (zanger, gitarist) en Michiel Slager (bas) en drummer Willy Berrevoets. Bekend van onder meer Lekker Dieng en natuurlijk van hun optreden als 'Palingvet' in de film Wilde Mossels van Erik „Jaimy klonk vanaf de eerste mi nuut al hypnotiserend en betove rend. Het maakte niet uit of het covers of eigen nummers zijn. Ze maakt muziek met een eigen ziel en karakter. Ze zet alles met schijnbaar speels gemak naar haar hand en daarmee kan ze mensen raken", aldus de jury. Ook de drie andere bands blijken de kwalifica- de Bruyn? Die Nuff Said, bestaat die nog? „Ja, die treden nog wei eens met z'n drieën op, ondanks dat de broertjes Slager nu succes vol zijn in de band The Pheromo- nes. Bij ons zijn ze gewoon weer eens als Nuff Said van de partij", zegt programmeur Björn Scham le. Hij vindt dat dit trio ook niet mag ontbreken, want Nuff Said stond in het verleden talloze ke ren in muziekcafé 't Lub. De orga nisatoren zijn overigens blij met alle bands die optreden bij dit eenmalige Lubfest. Dat zijn ver- tie 'aankomende Zeeuwse belof te' volop waard te zijn. Stolen Moon zette als eerste de toon voor een nieuwe RegioRuis serie. Na nog maar een paar maanden samen oefenen stond er een al een zelfbewuste rockband met een gemiddelde leeftijd van 13 jaar. Met een intelligente mix van softpop en jazz liet Letters From Nina horen ook een groep te zijn die barstensvol jong talent zit. De Walcherse poprockband PEER raakte het publiek met een sterke show en goed opgebouwde set. De vier bandleden mogen zich met één stem meer dan Jaimy als publiekswinnaar ook nog kans hebber noemen voor een plek in de RegioRuis finale. Voor Jaimy is die plek al gereserveerd. der: Day Broke - The 101's - Tellu- rion - Harbour of Souls - Robbing the Banks - Rise A Thousand - Zink - Note to Amy en The Dirty Denims. Het Lubfest op zaterdag 21 februa ri in het Dorpshuis in Renesse be gint om 15.30 uur. Het laatste op treden daar zal rond 23.30 uur worden besloten. „Daarna gaan we nog naar De Stulp voor nog twee optredens en een afterpar ty", laat Martine Kaldenberg we ten. Zij weet uit ervaring dat Lu- do Vlaander het moeilijk vindt zich nergens mee te bemoeien. „Hij moet het nu echter maar over zich laten komen en naast de optredens hebben we nog enkele verrassingen voor hem in petto." Ter bestrijding van de kosten wordt 10 euro entree geheven. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Café De Biet en bij Uncle Sam in Zie rikzee; bij Whizz Burger en Bar de Stulp in Renesse en zijn online te bestellen via: www.face- book.com/rockcafe.lub Digitaal bestelde kaarten liggen aan de zaal op de dag zelf gereed. De brand ontstond in de afzuig installatie. De bewoners waren nog in het pand aanwezig en sloe gen bij het ontdekken van de brand even na 12.00 uur gisteren direct alarm, toen ze geen kans za gen het vuur zelf te blussen. De blusgroepen Brouwershaven en Scharendijke waren snel ter plaatse. Na circa een half uur was de brand onder controle. Volgens officier van dienst Maar ten Leune is de brand door techni sche oorzaak ontstaan, vermoede lijk in de motor van de afzuigin stallatie. Omdat op het moment van de brandmelding de bewo ners nog in het pand waren, werd ook de ambulance opgeroepen. De bewoners werden ter plaatse onderzocht, maar behoefden geen verdere behandeling. Met het oog op de veiligheid in deze omgeving van de Markt met dicht bijeen staande monumenta le panden riep de officier van dienst ook de ladderwagen uit Goes op. Met gebruik van de lad derwagen werd na het sein 'brand meester' ook de schoorsteen nog gecontroleerd op verstopping of brandresten. Zowel het restaurant als het naastliggende pand liepen roet- en rookschade op. ZIERIKZEE - Wereldvrouwen Ahoy! verzorgt woensdagmiddag 21 ja nuari om 14.00 uur in het MFC in Zierikzee een dansworkshop on der leiding van Graziella Wob- ben. Hier wordt geoefend voor de dans Break the Chain die 14 februa ri wordt uitgevoerd op het Haven plein als deelname aan de wereld wijde manifestatie One Billion Ri sing om aandacht te vragen voor geweld tegen vrouwen. ZIERIKZEE - Zeeuwland is in Poort ambacht in Zierikzee gestart met een pilotproject zonnepanelen. Saman Groep Zierikzee heeft afge lopen week de eerste zes zonnepa nelen op een huurwoning van Zeeuwland geplaatst. Afgelopen september heeft Zeeuwland haar huurders in de Zierikzeese wijk aangeboden om tegen een maandelijkse vergoe ding a 12,- zonnepanelen te la ten plaatsen. Met de zonnepane len kan men 24,- per maand be sparen op de woonlasten. Een klei ne 150 huishoudens hebben inte resse getoond voor het plaatsen van zonnepanelen. Zeeuwland stelt als voorwaarde voor plaatsing dat de zonnepane len 80% rendement opleveren. Hierbij is de ligging van de daken belangrijk en bijvoorbeeld de hoogte van begroeiing in de nabij heid van de woning. MAANDAG 19 JANUARI 2015 Vrolijk moment tijdens een bespreking van de organisatie van Lubfest, vlnr: Ramon Verseput, Raldo in de Weij, Martine Kaldenberg en Björn Schamle. foto Dirk-Jan Gjeltema door René de Dreu zierikzee - Met alleen een gitaar en een kleine verzameling liedjes wist de 16-jarige Jaimy Versteeg uit Goes de eerste voorronde van RegioRuis op haar naam te schrij ven. Ze liet daarmee vrijdag in de Zierikzeese popzaal Brogum drie bands achter zich. Walcherse poprockband PEER won publieksprijs, foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN - Bij Ferry Restau rant 'La Famiglia' aan de Markt in Brouwershaven is gister middag de keuken uitgebrand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50