Nederlaag basketballers Scheldesport na valse start Zaamslag thuis onderuit Forse nederlaag voor Turners van Thor waterpoloërs De Schelde EKÏÏÏ?" uit. Dat ontnam YVC de illusie dat het gat met de Axelaars flink zou kunnen worden verkleind. Karen Quist (YVC): „We waren niet eens zo slecht. De pass kwam goed, maar we konden het aan het net niet afmaken. Er stond bij Voorwaarts gewoon een sterk team, met stuk voor stuk goede speelsters." Na winst in de derde set gloorde er hoop in de IJzendijkse gelede ren. De bezoekers begonnen met de winnende opstelling van de der de set, maar bezweken in de be ginfase van de vierde set onder de servicedruk van Voorwaarts. Ka ren Quist: „Daarna zakte het als een pudding in elkaar." De Terneuzenaren keken in Woudrichem al snel tegen een 13-2-achterstand aan. Schelde sport herpakte zich daarna en wist in de eerste periode terug te komen tot 18-16. „Maar het kostte wel veel kracht", zei speler/coach Martin van Ham, die bij Schelde sport coach Michael van Leeuwen verving. Scheldesport beschikte over zeven spelers, terwijl Wal- dric compleet aantrad. Het matige duel was overigens aardig in even wicht. In de derde periode zakte het ni veau, waarbij in aanvallend op zicht aan beide kanten werd ge faald. Beide ploegen scoorden slechts zeven punten. Bij Scheldesport stond het verde digend nog wel goed. „Het was duidelijk dat we de scherpte in de afwerking misten. We zaten welis waar tot in de slotfase in de wed strijd, maar we konden geen goe de serie neerzetten. We verzuim den er overheen te gaan", vond Van Ham. Het werd nog span nend toen Scheldesport tot op een punt (51-50) naderde, maar men kon de wedstrijd niet doen kantelen. In de slotminuut probeerde de ploeg nog iets te forceren door voor een driepunter te gaan, maar dat mislukte. Het was de thuisclub die nog een paar fouten afstrafte bij de Terneuzenaren en uiteindelijk met 56-51 de matige partij won. „Ik heb eigenlijk nooit het gevoel gehad dat we deze wed strijd konden winnen. Het draai de niet bij ons", aldus Van Ham. Bij Scheldesport was Maurits van Aalst topscorer met achttien pun ten, gevolgd door Matthijs King- ma met dertien punten. Zaamslag-KVK 15-18: Zo scherp als Zaamslag uit de startblokken schoot, 4-1 binnen tien minuten, zo snel viel de ploeg weer stil. Op cruciale momenten ontbrak de scherpte. Na twintig minuten stel de de Kapellenaren orde op za ken. Het gaatje bij rust (6-8) bleef in een enerverend derde kwartier overeind. Doelpunten over en weer maakten het een aantrekke lijk schouwspel. De mentale tik van de 12-15, nadat Zaamslag de strafworp naar 13-14 miste, dreun de tien minuten voor tijd door. „De sprankeling was na rust te rug", stelde Zaamslag-coach Carlo de Waele vast. „Maar we zijn op waarde geklopt." Scheldevogels-Luctor 14-14: De Terneuzense vierdeklasser sprok kelde een last-minute punt in Ber gen op Zoom. Bij rust (9-6) gaf de haperende scoringsmotor nog geen aanleiding voor de remise. Scheldevogels profiteerde vooral via de vrouwen. Luctor kreeg het Brabants kwartet nauwelijks afge stopt. Dat ging na rust beter. Toen de thuisploeg stil viel, kwam Luc tor op 13-13. In tien nerveuze slot minuten kwam Scheldevogels op voorsprong, maar de strafworp an derhalve minuut voor tijd bezorg de de bezoekers een punt. De Vennen-De Schelde 17-3: De Schelde-mannen konden zaterdag niet de beste ploeg op de been brengen en dat brak hen op. Al vanaf het begin was De Vennen de betere ploeg en liep uit naar 5-1 in de eerste periode. De Schel de was met een te onervaren ploeg naar Dongen gereisd. Hal verwege was het al 9-1. In het be gin van de derde periode liet De Vennen het iets lopen en De Schelde kwam op 9-3, waarna De Vennen weer de wedstrijd op pak te en via 11-3 een dik verdiende 17-3-winst wist te pakken. DZK 3-De Bruinvis 7-4: De Bruinvis had een goede start in de Zeeuwse derby tegen DZK 3, want het nam in de eerste perio de een 2-o-voorsprong. Daarna kwamen de Vlissingers beter in het spel: 2-2. Toch was het knap dat De Bruinvis de voorsprong nam halverwege de wedstrijd: 2-3. Daarna was het DZK dat de wed strijd naar zich toe trok en uitliep naar 5-3, maar De Bruinvis gaf niet op en knokte zich terug in de wedstrijd: 5-4. In de laatste perio de kwam de ploeg uit Sas van Gent echter tekort. SAS VAN GENT - Tijdens de regio kampioenschappen in Tilburg hebben de jonge turners van Thor uit Sas van Gent zich goed laten zien. Bij de instap vierde divisie is Ma tisse Ridder tiende geworden met een puntentotaal van 101,25. In de wedstrijd voor pupillen vijf de divisie was er zilver voor Jort Kegels met 103,25 punten. In dezelfde wedstrijd werd Noa Hemelaar vijfde met 102,10 pun ten. Toine Hemelaar werd bij de pupil len vierde divisie regiokampioen met 105,65 punten. Hemelaar is door dit resultaat ge plaatst voor het NK op 25 april in Twello. Ook Sander de Smet werd regio kampioen bij de jeugd in de vijf de divisie met een puntentotaal van 88,45. Een smash van Karen Quist (nr 4) van YVC wordt geblokt door twee speelsters van Voorwaarts, foto Peter Nicolai door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport moesten tegen Wal- dric een slechte start bekopen met een 56-51-nederlaag in het duel in de tweede klasse zuid. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag zijn zaterdag op eigen bo dem onderuit gegaan tegen KVK. De ploeg uit Kapelle won met 15-18. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 6, Marco van Reeuwijk 5, Marjan Verfla ge 2, Linda Hamelink en Marjolein Ver- poorte 1. Scores Luctor: Pieter Kousemaker 5, Eline Jansen 3, Jenny van Gelder 2, Ma- rit de Kok, Karlijn den Hollander, Peter Durink en Adrie de Jonge 1. Togo 3-BKC 1:11-5. Scores BKC: Jo nas Kloet 2, Anne de Koster, Jan-Wil lem de Groote en Koen de Bliek 1. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloploegen van De Schelde en De Bruinvis had den een lastige start in 2015. De Schelde werd weggespeeld bij De Vennen en verloor kansloos met 17-3. De Bruinvis ging met 7-4 on deruit bij DZK 3. Scores De Schelde: Jason van Boom, Niek Kampman en Ivan Jansen van Roosendaal 1. Scores De Bruinvis: Jan Willem Ra- mondt 2, Gertjan Ramondt en Angelo de Meijer 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45