Post is de rapste van de drie musketiers Vogelwaarde handhaaft zich in de subtop Novitas verliest derby van Delta Sport 44 SPORT VOLLEYBAL Ploeg uit Axel tankt zelfvertrouwen in het thuisduel met AVC'87. Volgende week wacht de derby tegen De Sterre. Vooral ook door het spannende en sportieve verloop werd deze Eugene Vink Memorial een groot succes. „En ook hadden we zo om en nabij de 250 deelnemers. Een aantal dat we zeker niet ieder jaar halen en ook het sportieve ver loop deed uiteraard veel goeds", verhaalde organisator Roland de Bock tijdens de prijsuitreiking. Toen was het echter al even gele den dat de drie atleten hun strijd hadden uitgevochten. „Ditmaal moest ik me echt eens tot het ui terste geven om te kunnen win nen. Het belangrijkste is dat het nog lukte ook. Daar ben ik vooral tevreden over", stelde Post, die over een paar weken deel wil ne men aan de halve marathon in Cadzand-Band. Daarna staat in april de Zeeuws-Vlaanderen Mara thon op het programma. „Voor beide wedstrijden denk ik dat ik klaar ben, terwijl ik toch nog niet zo lang actief ben als atleet. Ik ben dan ook zeer tevreden", stel de Post. Benny Thuy kon in de laatste me ters niet meer aanhaken door de versnellingen van Post als Akker man. „Wat ging het hard, zeg. We hebben ons allen behoorlijk gege ven en daardoor werd het een har de wedstrijd. Ik had al eerder het idee om me af te laten zakken bij die anderen, maar het bleef steeds maar goed gaan", vertelde Thuy, die zelfs in de slotfase probeerde zijn opponenten te verschalken. Toch kon Thuy niet volhouden in de slotkilometer en gingen de twee anderen de spurt aan om de eerste plaats. Post haalde de spurt en won na 53.32 de strijd over ruim veertien kilometer. Nadia Bleijenberg uit Nieuw-Na- men won bij de vrouwen, maar toen was Post al twintig minuten binnen. Cathy Poppe uit Terneu- zen won bij de vrouwen de loop over 8400 meter en Shirley Kerk- hove uit Zuiddorpe deed dat op de korte afstand. Voor de rust ging de wedstrijd nog aardig gelijk op, maar na de hervatting was Vogelwaarde de bovenliggende ploeg. Van 1-0 werd het toen ook 4-0. Amber Ma- hu scoorde twee keer, Francis Col- let en Kim de Caluwé schoten elk een keer raak. De vrouwen van Koewacht heb- ben in de vijfde klasse van het za terdagvoetbal uitstekende zaken gedaan. Zaterdag won Koewacht met 2-0 van Wolfaartsdijk 2, na dat het inhaalduel tegen SVD Vol harding met een 3-0 zege (2 keer Debby van Regenmortel, 1 maal Samantha van der Kevie) werd af gesloten. Hierdoor steeg de ploeg uit het vlassersdorp naar de derde plaats in de stand. FC Axel tegen Zaamslag ging niet door, omdat Zaamslag te weinig speelsters had. Kapelle tegen Graauw werd eveneens afgelast. TERNEUZEN - Eén week voor de derby tegen De Sterre zijn de vol leyballers van Voorwaarts in een prima vorm. De Axelse nummer twee van de eerste klasse stuurde het sterke AVC'87 met lege han den naar huis: 4-0. De vrouwen van Voorwaarts maakten door een 3-1-zege op YVC een flinke sprong op de ranglijst. Voorwaarts-AVC'87 4-0 (25-16, 25-21,25-13,25-12): De Axelaars wa ren gedreven, collectief sterk en speelden tot het laatste fluitsig naal erg bekeken. „Het was bij tijd en wijle demonstratievolley bal", glunderde trainer Guido de Beule, die meestal zuinig is met complimenten. Voorwaarts begon goed, had in het tweede bedrijf op 17-11 even een dipje, maar pakte in de slotfa se de goede draad op en kwam niet in de problemen. In de reste rende sets was de thuisploeg op permachtig. „De maand januari is voor ons heel belangrijk", keek de trainer vooruit. Na de krachtproef van komende zaterdag bij De Ster re treedt Voorwaarts aan tegen koploper Mikro Electro/Roosendaal 2. Mikro Electro/Roosendaal 2-De Sterre 3-1 (25-22, 29-27, 14-25, 25-6): De Sterre speelde de eerste drie sets ijzersterk en maakte het de koploper knap lastig. De Zeeuws-Vlamingen hadden een koude start (8-1), maar kregen daarna de geest. Na een kleine ne derlaag in de eerste set liet De Sterre in het tweede bedrijf drie setpunten onbenut. De thuis ploeg sloeg bij de tweede moge lijkheid toe om naar winst af te wikkelen. De formatie van Rob Lammerts groeide in de derde set naar grote hoogte en liet de num mer één in die fase alle hoeken van de zaal zien. Daar bleef het bij. Volley Zuid-De Sterre 3-2 (20-25, 16-25, 25-17, 25-20,15-8): Een dure nederlaag voor de Zuiddorpse nummer twee van de promotie klasse, die na de fraaie zege op koploper Sarto (4-0) uit de laatste vijf duels niet meer dan dertien punten totaliseerde. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht voor De Sterre, dat in de eerste twee sets het initiatief nam en de thuisploeg op een 2-0 achterstand zette. Daarna kwam de ommekeer. De nummer negen van de rangschik king toonde veerkracht en profi teerde van collectief falen bij De Sterre. Voorwaarts-YVC 3-1 (25-10, 15-15,14-25,25-13): Vooraf was het verschil tussen beide staartploe- gen vijf punten in het voordeel van Voorwaarts, dat door de winst van de tiende naar de ze vende plaats steeg. Marsha Moeli- ker, die sinds enkele weken bij de Axelaars meetraint, maakte haar competitiedebuut. Trainer Guido de Beule voegde onlangs ook twee speelsters uit het tweede team aan de selectie toe. „We hebben nu meer speel sters op de training, waardoor we beter op vaste patronen kunnen trainen. Dit team moet in deze klasse kunnen blijven." Voorwaarts begon sterk en deelde in de eerste twee sets de lakens De ploeg uit Hulst kwam aanvan kelijk moeilijk in haar ritme. Dit in tegenstelling tot de thuisclub, die in de beginfase een 3-0-voor- sprong nam. Novitas creëerde best wel kansen en kreeg zelfs drie strafworpen om de achter stand weg te werken. Daarvan werd er slechts één benut. De Hul- sterse vrouwen kwamen vervol gens na een vlotlopende aanval, waarbij cirkelspeelster Patty van Kerckhoven werd vrijgespeeld, te rug tot 3-2. De aansluitingstreffers inspireerde kennelijk de Zeeuws-Vlamingen niet, want daarna bleef het aanvallend moei zaam gaan. Delta Sport kwam hal verwege op een 6-4-voorsprong en vergrootte in de tweede helft vlot de marge tot vijf punten: 11-6. Coach Erwin Bel van Novitas greep in en veranderde de tactiek. Vanuit de verdediging werd snel overgeschakeld naar de aanval. Via fastbreaks deed de ploeg uit Hulst iets terug. „Het gaf de ploeg aanvallend meer vertrouwen", vond Bel. Het leek nog spannend te worden. Novitas geraakte tot op twee pun ten van de ploeg uit Zierikzee. De druk werd opgevoerd. Delta Sport bewaarde de nodige rust en scoor de op beslissende momenten nog een paar treffers. Dat leverde een eindstand op van 14-10. Beide ploegen zijn middenmoters in de derde klasse. door Wim de Vos WESTDORPE - Drie musketiers hiel den elkaar zaterdag in de 34e edi tie van de Eugene Vink Memorial in Westdorpe tot zowat op de fi nishlijn bezig. Twee Zeeuws-Vla mingen, Benny Thuy uit Sint-Jan steen en Sander Post uit Terneu- zen, moesten alles geven om de Belgische atleet Pieter Akkerman in bedwang te houden. Thuy moest in de slotfase afhaken, maar Post ging tot het uiterste en wist in de spurt zijn opponent te kloppen. TERNEUZEN - De vrouwenvoetbal- sters van Vogelwaarde handhaaf den zich gisteren in de subtop van de vijfde klasse door een ruime 4-0-zege op Hulsterloo. Voorwaarts in vorm door Peter van Kouteren door Aector Doorns ZIERIKZEE - Delta Sport was giste ren in de Zeeuwse handbalderby met 14-10 te sterk voor Novitas. Scores Novitas: Patricia Bel 4, Caroli ne Burm 3, Patty van Kerckhoven, An ne de Cooker, Saskia van Goethem 1. Een speelster van Novitas waagt een doelpoging in het duel met Delta Sport, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44