Van Liere blijft met 'meedenkende Capri' concurrentie ver voor Remise zonder gevolgen voor koploper De Leeuw MASTERS OF DRESSAGE Hans Peter Minderhoud grijpt in Nieuw en Sint Joosland net naast de zege. Die gaat naar Kirsten Beckers uit 's-Gravendeel. Dinja van Liere vormt met Du val's Capri Sonne Jr. een combina tie waar de liefhebber voor komt kijken. En zij stelde de talrijke be langstellenden zaterdag niet te leur. Met Van Liere op zijn rug liep de achtjarige zwarte hengst mooi bergopwaarts, attent dra vend, met fraaie wissels en stoer verruimend naar een score van 74,08 procent. De combinatie sloeg daarmee een gat van maar liefst 6,25 procent met Jeroen Ok- kema (Sint Willebrord) en de Jazz-zoon Armany ZI. „Jammer van dat hakkeltje in die ene galopwissel. Maar daar wil ik niet over zeuren. Voor de rest liep Capri super. Hij gaf me een fijn gevoel. Dacht goed mee en deed enorm zijn best. Het kan mis schien nog allemaal iets scherper. Maar ik ben supertrots op hem", vertelde Dinja van Liere. In het ZZ-Zwaar liep Van Liere met de in de zijgangen uitblinken de ruin Hexagon's Denzei met 67,71 procent naar de overwin ning. Dominique Filion (Nuland) stuurde de Voice-zoon Brother De Jeu met 66,71 procent naar de tweede plaats. „Hier ben ik blij mee, maar het kon beter", was de eerste reactie van Van Liere. „Omdat ik tien mi nuten eerder de ring in moest dan gepland was de tijd te kort om Denzei fijn los te rijden. Daar door begon hij wat slungelig aan de proef en maakte hij wat fout jes. Maar hij groeide in de wed strijd en gaf mij het gevoel dat hij in het sluitstuk liet zien wat hij in huis heeft. En hij is pas zeven. De jongste van de klasse. Dus ben ik toch wel tevreden." Met de overwinning in de U25 zorgde Jeanine Nieuwenhuis giste ren voor Zeeuws succes. De ama zone uit Serooskerke stuurde Truemanda met 64,61 procent naar de zege. „Truemanda liep lek ker los door het lijf. Als je dat voor elkaar hebt, wordt het beeld veel mooier", aldus de amazone. „Truemanda is een klein paardje. Niet een paard waarvan je zegt: wow als ze de ring binnen komt. Ze moet dus alles verdienen. Doet enorm haar best. Is erg fanatiek. Ik ben geweldig trots op haar. Nooit gedacht dat ze het kon. Maar ze loopt nu toch al in het ka der U25." Emily Wiskerke trok in ZZ-licht met Aristocraat de stijgende lijn door. Na een langdurige blessure van de vosruin pakte de amazone uit Kamperland enkele weken ge leden de draad weer op. Zij liep met de kolossale Tango-zoon naar een fraaie tweede (70,00 procent) plaats. De overwinning (70,57 Procent) ging naar jeugdinternational Li- sanne Zoutendijk uit Sint Wille brord met de ruin Kostendruk- kers Ringo Star. NIEUW-EN SINT JOOSLAND - Groot is Glock's Lord Of Loxely niet, maar de hengst is toch een kracht patser. Toen het paard gisteren tij dens de Masters of Dressage in de Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland door de ring galoppeer de, leek het wel of er een trein voorbij denderde. „Lord Of Loxely is een krachtpatser", wist zijn be rijder Hans-Peter Minderhoud. „Dat kan een voordeel zijn, maar het maakt het ook lastig. Hij kan behoorlijk fanatiek worden en dan is hij moeilijk te beteugelen. Zijn bewegingen worden dan een beetje ongecoördineerd." De voormalige Westkappelaar kwam gisteren vanuit Harskamp naar Nieuwland gereden om de zestienjarige hengst zijn rentree te laten maken. Anderhalfjaar ge leden liep hij om onduidelijke re denen een scheur in het pijpbeen van een achterbeen op en leek het einde carrière voor hem. Lord Of Loxely herstelde echter voorspoe dig en bleek naast zijn bestaan van dekhengst ook nog steeds graag dressuurwedstrijden te lo pen. Gisteren liet hij zien uitstekend mee te kunnen op het hoogste ni veau dat er is, de Grand Prix. Min derhoud leek tijdens de Masters of Dressage zelfs op de zege af te stevenen, maar Kirsten Beckers uit 's-Gravendeel gooide met Broere Westpoint, ook al een dek hengst, roet in het eten. De 36-jari- ge amazone had daarbij wel de hulp nodig van een jurylid, me vrouw Wolfs-Dielessen, die haar in tegenstelling tot haar twee col lega's beter vond rijden dan Min derhoud. En niet zo'n klein beetje ook. Omdat ze Beckers veel hoger beloonde, kwam zij op de eerste plaats met 71,07 procent tegen 70,27 procent voor Minderhoud. Beckers was daar uitermate blij mee, want ze boekte haar tweede A-kaderscore. Nog één zo'n hoge score en ze treedt met de Jazz-zoon toe tot de hoogste dres- suurselectie van Nederland. Beckers is een echte Jazz-kenner. Van 2006 tot 2009 reed ze op de stamvader van de Jazz-dynastie en zette daarna haar werk voor Stal Broere in Alblasserdam op bijna alleen maar Jazz-nakomelin- gen voort. Broere Westpoint is een van de paar duizend kinderen van de inmiddels 24-jarige hengst, die soms misschien iets te opgewonden door de ring danste, maar over het algemeen fantas tische proeven liep. En daarnaast bovendien voor goede nakomelin gen zorgde. Zes jaar geleden werd Broere Westpoint in Verden (Duitsland) wereldkampioen bij de zesjarige paarden. Nu staat hij op de drempel van de nationale top. Over anderhalf jaar zijn de Lord Of Loxely is een krachtpatser. Dat kan een voordeel zijn Olympische Spelen in Rio de Janeiro. Die komen waarschijnlijk te vroeg, al weet je het nooit, dacht Beckers. Het kan in de dres suur heel snel gaan. Mocht ze op korte termijn in het A-kader ko men dan moet ze opboksen tegen zeven ruiters die voor vier olympi sche plaatsen strijden. Hans-Peter Minderhoud zit met liefst drie paarden in dat A-kader. Lord Of Loxely hoort daar niet bij. De Walcherse ruiter zet zijn kaar ten vooral op Glock's Flirt en Glock's Johnson. Met Flirt hoopt hij zich te plaatsen voor de finale van de wereldbeker, in april in Las Vegas. Met een van de twee paarden wil hij daarna selectie af dwingen voor de Nederlandse ploeg die in augustus aan het EK in Aken meedoet. En dan moet hij een sterke periode van ander half jaar bekronen met deelname aan de Olympische Spelen. Neder land heeft zich al geplaatst voor de landenwedstrijden. De komende maanden zal Min derhoud nog niet veel rust heb ben. De bouw van het Glock's Horse Performance Centre in Oosterbeek wordt waarschijnlijk in maart afgerond en Minder houd, zijn partner Edward Gal en hun trainster/manager Nicole Werner hebben de supervisie over het project. Ze zijn nu drie jaar in dienst van de Oostenrijkse multimiljonair die zijn kapitaal als wapenproducent vergaarde. Het trio heeft een contract van tien jaar. Er kwamen nog twee Zeeuwen in actie in de Grand Prix. Stephanie de Frel uit Koewacht reed met VMF Zethar een mooie proef die karig beloond werd. Ze werd ne gende van de elf combinaties. Jo- landa Bevelander uit Kerkwerve sloot met haar paard HBM Sunshi ne de rij. In zijn partij tegen Jaap Veerhoek, één van de achtervolgers, kwam De Leeuw met wat terreinvoor deel uit de opening, maar later verwaterde dat. Na 42 zetten en met voor beide spelers nog maar een minuut op de klok kwamen de spelers remise overeen. Grote consequenties had het punt verlies van de 49-jarige Goese- naar niet. Zijn andere achtervol ger, Kees Rijk, kwam in een gelijk- opgaande partij remise overeen met Niels Roelofsen, zodat de voorsprong van De Leeuw op de concurrenten vier punten blijft. Het groepje dat de tweede plaats deelt kreeg er zaterdag een speler bij. Arjo Kousemaker ging tegen Cor Boot in het middenspel langs de afgrond, maar profiteerde snel daarna van een ernstige fout van Boot. De man uit Heinkenszand combineerde naar dam en won snel. Wim Koppejan was zaterdag de tweede speler die zijn partij wist te winnen. Tegen Aart Slager had hij lange tijd nadeel, maar na en kele minder geslaagde zetten van de man uit Scherpenisse keerden de kansen en sleepte Koppejan de twee punten in de wacht. In de promotieklasse blijft René Dusebout na een gelijkspel tegen Jan Koppejan koploper. Jouke van 't Padje en Jan Flikweert, die twee punten minder maar ook een par tij minder gespeeld hebben, blij ven de man uit Hoogerheide in het vizier houden. Lord Of Loxely kan het nog steeds door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dinja van Liere was zaterdag spekkoper bij de Masters of Dressage in Nieuw en Sint Joosland. De amazone uit Ka- pelle stuurde in het Hippisch Sport centrum De Kroo de hengst Duval's Capri Sonne jr. in de Prix Saint Ge orge met een straatlengte voor sprong naar de overwinning. Met de ruin Hexagon's Denzei was zij ook nog de beste in het ZZ-Zwaar. door Koen de Vries Hans-Peter Minderhoud Dinja van Liere door Daaf Kasse 'S-CRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap heeft koploper Johnny de Leeuw zaterdag zijn eer ste verliespunt geïncasseerd. Trainster Miriam Dhanis met drie van haar pupillen bij MTV'69. Vlnr: Lina Berdik, Miriam Dhanis, Angelica Daniëlse en Luna van Wijngaarden, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42