Lampard riekt naar vals spel SPORT 41 Wat het verschil maakte? Mijn conditie, denk ik. Je moet het zestien ronden volhouden Ik heb niet meer het lichaam om week na week vol te kunnen crossen 2014, moest zich tevreden stellen met de vierde plaats. De coureur uit Fijnaart maakte op het was bord - een tiental hobbeltjes ach ter kort achter elkaar - een stuur fout en reed de boarding in. Daar na was het podium uit het zicht. „Ik kwam in een spoor terecht en hield m'n stuur niet meer. Ik was ook al moe. Het was een lang weekend voor mij." Een overwinning voor Kras zou wel heel bijzonder zijn geweest. De West-Brabander reed in Goes zijn allerlaatste wedstrijd. Hij stapt niet meer op de motor, hoe graag tal van sponsors dat nog zouden willen. „Zelfs vandaag heb ik nog aanbiedingen gekre gen om door te gaan. Geldschie ters genoeg", zei hij. „Maar het gaat niet meer. Het lijkt mis schien wel alsof ik nog makkelijk mijn wedstrijden rijd, maar dat is schijn. Ik heb niet meer het lichaam om week na week vol te kunnen crossen. Hier in Goes heb ik puur op routine gereden, niet op kracht of uithoudingsvermo gen. De komende week moet ik volop herstellen." Dat Kras er nog bij was, mocht al een wondertje genoemd worden. Het net 26-jarige crossicoon crash te in april 2014 tijdens een trai ning. Hij landde boven op een rij der die net na een bult met pech kampte. Vervolgens vlogen twee rijders boven op de Brabander. Het gevolg: een gebroken nekwer- vel, een gebroken ruggenwervel en een klaplong. Hij moest lang revalideren en wist dat hij blij mocht zijn dat hij niet in een rol stoel was beland. In Goes reed hij op zijn tand vlees. In de voorrondes van de in ters deed hij zijn bijnaam - De Ko gel - nog wel eer aan. Hij was elke keer zó snel weg bij de start, dat hij vroeg op koers lag voor een goed eindresultaat. Maar rond middernacht was het beste er wel af, alhoewel hij na zijn stuur fout nog wel de snelste rondetij den noteerde. „Dat kwam door dat ik boos was", zei hij. „Ik had graag mijn carrière een nog iets mooier einde gegeven. En iets meer geld in mijn zak gestoken. Zonde." De Amerikaanse winnaar kende hij niet. Maar Kras snapte wel waarom die de hoofdprijs pakte. „Hij zit in een goed ritme, omdat hij al zo veel wedstrijden in Duitsland heeft gereden. Hij was niet de snelste vandaag, maar wel de fitste." De Brabander won overigens vrijdagnacht wel de Americano race, een enerverende afvalwed- strijd. Daarmee greep hij 400 eu ro. Met de 500 euro voor de vier de plek van zaterdag was zijn komst naar Goes nog best lucra tief te noemen. Had ik nog één rondje meer gehad, dan had ik hem waarschijnlijk gepakt malige vedetten als David Beck ham (LA Galaxy) en Thierry Hen ry (New York Red Bulls) kozen in het verleden een vergelijkbaar pad. Waarom jezelf tot de start van de MLS fit houden in een sportschool, als clubs in Europa nog gebruik van je willen maken? In het geval Lampard was de con structie een stuk minder 'clean'. Zijn invloed bij Manchester City was na een moeizaam debuut groot. Pellegrini stelde al snel dat Lampard als het aan hem lag lan ger in Engeland in kon blijven. De Chileen zuchtte dan diep, alvo rens te melden tot zijn spijt geen invloed te hebben op de wensen van New York. Wellicht, zo hoop te hij, konden de Amerikanen worden overgehaald hem wat lan ger uit te lenen. Veel overredingskracht vanuit Manchester leek daarbij niet no dig. Eigenaar sjeik Mansour bezat namelijk beide clubs. Als New York City FC besloot de voorberei ding op het MLS-seizoen te hou den op de Etihad Campus, kon Lampard blijven voetballen in de Premier League. Kort voor het af lopen van zijn 'huurovereen komst' bracht City echter een op merkelijk bericht naar buiten: Lampard was niet gehuurd, maar voor een halfjaar vastgelegd. Dit contract werd met zes maanden verlengd. Met New York was al leen een intentieverklaring gete kend. Er was sprake van een 'fout' in de communicatie. De toch al onfrisse zaak begon echter nog meer te stinken. De regels van de Premier League staan zulke con structies niet toe. Verbintenissen moeten minimaal een jaar behel zen. City reageerde nederig. Er was sprake van een vervelende 'vergis sing'. De MLS zorgde voor meer verwarring. Lampard was volgens hen niet door New York of City vastgelegd, maar door de City Football Group (CFG), het moe derbedrijf dat New York en Man chester City in het pakket heeft zitten. De intentie van CFG was om Lampard in de MLS te laten spelen, maar kwam op dat besluit terug. In New York verwoordden fans wat velen dachten: Sjeik Mansour had de 'deal' met Lampard ge bruikt om een achterban te creë ren. Mensen kochten seizoenkaar ten en gaven geld uit aan mer chandise in de verwachting dat de voormalige international van Engeland zou komen. CFG bescha digde zodoende weloverwogen het imago van een club én een competitie. Manchester City hoeft zich voor alsnog geen zorgen te maken. De club heeft aannemelijk kunnen maken dat zij hem hebben vastge legd. Als alsnog blijkt dat niet Ci ty maar toch CFG een contract met hem heeft gesloten, is moge lijk sprake van (verboden) 'Third Party Ownership'. De verhaallijn van de schimmige soap lijkt niets uit te sluiten. De Uefa moet nog een reactie geven. OVER DE GRENS MAANDAG 19 JANUARI 2015 Ross Johnson, rijder inters Mike Kras, rijder inters De Amerikaan Ross Johnson finisht in een regen van confetti, foto Johan van der Heijden 9 Mark Boot, de enige Zeeuw bij de in ters, werd zaterdag negende in de fina le. De 23-jarige rijder uit Burgh-Haam- stede legde vrijdag beslag op de zesde plaats in de Americano race. Kevin Spruijt, rijder SX1 Lionel Messi heeft FC Barcelona gisteren de veertiende overwinning van het sei zoen bezorgd. De Argentijnse vedette van de Catalanen maakte drie doelpunten in het duel met Deportivo la Coruna: 0-4. Bar^a staat één punt achter op koploper Real Madrid (3-0-zege op Getafe), al heeft Real wel een wedstrijd minder gespeeld. Paris Saint-Germain heeft de achterstand op koploper Olympique Lyon op vier pun ten kunnen houden. De ploeg uit de Fran se hoofdstad liep in de slotfase weg bij Evian dat na 63 minuten op gelijke hoogte (2-2) was gekomen na een eigen doelpunt van Gregory van der Wiel. Javier Pastore en Edin- son Cavani brachten de eindstand op 4-2. Lyon won zaterdag met 2-0 bij Lens. Eljero Elia (foto) was zaterdag de gevierde man bij Southampton in de gewonnen uitwedstrijd tegen Newcastle United (1 -2). De aanval ler tekende voor beide treffers van de verrassende nummer drie van de Premier League. Ola John heeft zijn waarde bewezen voor Benfica. De Nederlandse aanvaller moest aanvankelijk genoegen nemen met een reserverol te gen CS Maritimo, maar viel al na een kwartier in voor Nicolas Gaitan. Drie minuten na zijn entree leverde hij al een assist op Eduardo Sal- vio en vlak na rust verzorgde John zelf de 0-2. Benfica won het duel uiteindelijk met 4-0. Equatoriaal-Guinee heeft zaterdag in het openingsduel van de Afrika Cup in de slotfase een voorsprong uit handen gegeven tegen Congo: 1-1. Gabon won in dezelfde poule met 2-0 van Burkino Faso.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41