Niemand gelukkiger dan snelle Otterspeer van Erp grijpt Hogenkamp voor het eerst in De Bruijn vijfde hoofdschema Grand Slamtoernooi SPORT 37 nationale titel, Otterspeer had zichzelf op sport complex Kardinge eindelijk volle dig in de hand. Hij reed hard, deed geen gekke dingen en bezweek niet onder druk van de koppositie. „Deze titel is vooral een overwin ning op mezelf. Ik heb het einde lijk kunnen afmaken. Zo'n kam- pioenskrans heb ik nog nooit ge had. Daar ga ik heerlijk van genie ten." Met Michel Mulder (zilver) en de verrassende Pim Schipper (brons) verzekerde de nieuwe kampioen zich van deelname aan het WK sprint eind februari in Ka- zachstan. „Plus tickets voor de 500 en 1000 meter bij de WK afstan den volgende maand in Heeren veen", somde Otterspeer gelukza lig op. „Het kan niet op." KAATSHEUVEL - Jean van Erp greep gisteren zijn eerste Nederlandse ti tel in het driebanden. Hij versloeg Raimond Burgman in de finale met 50-38. Hulstenaar Jean Paul de Bruijn kon zijn tweede plaats van vorig jaar niet benaderen en werd vijf de. Na een prima start met drie overwinningen in de poulefase ging hij als beste speler naar de kwartfinales, maar werd daarin uitgeschakeld door de latere kam pioen. Die won met 50-48. De Bruijn staat nu weer buiten de top twaalf op de wereldranglijst. Hij is na het NK de nummer veertien. Jean van Erp onttroonde in de hal ve finale de zeventienvoudig kam pioen Dick Jaspers en bleek in de finale te sterk voor Raimond Burg man. „Normaal ben ik niet zo uitbun dig, maar nu heb ik toch wel even staan juichen", liet de tennisster uit Doetinchem vanuit Melbour ne weten. „Dit toch wel een ge weldige mijlpaal. Ik heb vorig jaar in de kwalificaties van de US Open er ook al dichtbij gezeten en in Hobart speelde ik ook goed. Nu is het mij gelukt." Ze heeft het met de loting voor de eerste ronde niet getroffen. Ho genkamp werd gekoppeld aan de als vierde gerangschikte Tsjechi sche Petra Kvitova. „Ik tref liever geen geplaatste speelster", zei ze zaterdag na haar partij. „Maar als het zo is zal ik alles geven." Hogenkamp won in de derde en beslissende kwalificatieronde met 6-7 (2) 6-3 6-4 van de Israëlische Shahar Peer. Ze kwam in de der de set op 5-2, maar moest daarna iets van haar voorsprong prijsge ven. „Dat was nog wel even span nend. Op zo'n moment gaat er ook van alles door je hoofd. Maar gelukkig lukte het mij om rustig te blijven en kon ik het op 5-4 af maken. In de kwalificaties is iede re wedstrijd zwaar, maar ik ben steeds beter gaan spelen. Dat geeft een extra goed gevoel." Hogenkamp, de nummer 137 van de wereld, heeft zich dit jaar tot doel gesteld de top honderd bin nen te treden. „Wat dat betreft had ik mij geen betere start kun nen wensen. Hopelijk is dit voor mij pas het begin." Kiki Bertens heeft zaterdag in Hobart voor het eerst een WTA-ti- tel in het dubbelspel behaald. De tennisster uit Wateringen was sa men met haar Zweedse partner Jo hanna Larsson in de finale met 7-5 6-3 te sterk voor de Russische Vitalia Diatsjenko en Monica Ni- culescu uit Roemenië. Voor Bertens is het haar tweede ti tel op de WTA Tour. In 2012 was ze succesvol in het enkelspel in het Marokkaanse Fes. Ze wist zich in Hobart via de kwa lificaties niet te plaatsen voor het hoofdschema in het enkelspel. Met de dubbeltitel op zak maakt ze haar opwachting bij de Austra lian Open. Bergsma blijft uit greep concurrentie Jorrit Bergsma heeft zater dag op het ijs van Thialf een fraaie zege behaald. De Frie se schaatser soleerde naar de winst in de veertiende marathon van de KPN Cup. Bergsma ontsnapte vijf ron den voor het eind uit een riante kopgroep en kon niet meer worden bijgehaald. Middelburger Niels Mesu, een ploeggenoot van Jorrit Bergsma, werd elfde. Zijn broer Erwin Mesu eindigde in de achterhoede. Nederlaag Giri bij Tata Steel Chess Anish Giri heeft gisteren zijn eerste nederlaag gele den in het schaaktoernooi van Wijk aan zee, het Tata Steel Chess. De Rijswijkse grootmeester kwam in de achtste ronde met zwart al in het vroege middenspel slechter te staan tegen Maxi me Vachier-Lagrave. Hij zag er geen heil in de partij lang te rekken en gaf na de 33e zet van de Fransman op. Giri heeft nog altijd vier punten. Vonn evenaart record Moser-Pröll Mocht iemand daaraan nog twijfelen, Lindsey Vonn is al het blessureleed vergeten en skiet weer als vanouds. De Amerikaanse beleefde gisteren op de afdaling in Cortina d'Ampezzo een nieu we hoogtijdag. Ze boekte haar 62e wereldbekerzege en evenaarde met dat totaal het record van de Oostenrijk se Annemarie Moser-Pröll. Dat dateerde uit 1980. Eerste overwinning Kittel in 2015 De Duitser Marcel Kittel van Giant-Alpecin heeft gisteren zijn eerste overwinning van het seizoen behaald. Hij was de beste in de People's Choi ce Classic in Adelaide, een criterium over 51 kilometer als voorbereiding op de Tour Down Under. Kittel troefde in de sprint de Spanjaard Juan José Lobato af. De Nederlander Wouter Wippert van de wielerploeg Drapac finishte als derde. Strandrace wordt officieel WK De Strandrace Brouwersdam geldt bij de tweede editie, op 14 november van dit jaar, als het eerste officiële WK beachrace. Het WK bij Oud dorp zal plaatsvinden onder de auspiciën van de ICF, de International Cycling Federa tion. Dat is de overkoepelen de organisatie van diverse 'wilde bonden'. De eerste strandrace bij de Brouwersdam was eind no vember. Ronan van Zand beek won toen. MAANDAG 19 JANUARI 2015 De twee nieuwe Nederlandse kampioenen sprint, Thijsje Oenema en Hein Otterspeer. foto Soenar Chamid/Hollandse Hoogte GRONINGEN - Vrijwel altijd ging er bij Hein Otterspeer op de grote toernooien wel wat mis, met als dieptepunt het vorige seizoen. Hij plaatste zich immers niet voor de Winterspelen van Sotsji. „Of ik dat jaar ben vergeten? Welk jaar?", grap te de 26-jarige schaatser van Team LottoNL-Jumbo gisteren in Gronin gen. Hij had zojuist voor de eerste keer in zijn loopbaan de Nederland se sprinttitel veroverd en verkeerde in een opperbeste stemming. „Ik denk dat er op dit moment niet veel mensen zijn die zich gelukkiger dan ik voelen", sprak hij. Mannen. Geplaatst voor het WK sprint: Hein Otterspeer, Michel Mul der en Pim Schipper. Geplaatst voor het WK afstanden, 500 meter: Hein Otterspeer, Michel Mulder en Jesper Hospes. 1000 meter: Hein Otter speer, Stefan Groothuis en Kjeld Nuis. Vrouwen. Geplaatst voor het WK sprint: Thijsje Oenema, Laurine van Riessen en Margot Boer. Geplaatst voor het WK afstanden, 500 meter: Thijsje Oenema, Margot Boer en Floor van den Brandt. 1000 meter: Marrit Leenstra, Ireen Wüst en Laurine van Riessen. MELBOURNE - Richel Hogenkamp is dolblij dat ze deze week bij de Au stralian Open voor het eerst in haar loopbaan haar opwachting mag maken in het hoofdtoernooi van een Grand Slam. HEERENVEEN WIJK AAN ZEE CORTINA D'AMPEZZO ADELAIDE OUDDORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37