Voorzitter Rens Reijnierse wenst zijn kop niet in een strop te steken Willem II wel geraakt, maar niet geveld door probleem van toen 34 SPORT EREDIVISIE Na een gemiste strafschop van Kazim-Richards wint Feyenoord alsnog van FC Twente: 3-1 'Nooit één cent extra voor de selectie gevraagd' 'Misschien is het, met de kam pioenschappen van de laatste ja ren te snel gegaan', zei de oefen- meester. 'Maar er is meer nodig om ook een volgende stap te zet ten. De sponsorstichting onder steunde dat wel, de vereniging minder.' „Alles draait om geld", reageert voorzitter Rens Reijnierse. „Maar ik ga mijn kop niet in een strop steken. We werken bij Vlissingen met een budget en daar zijn we aan gebonden. We zijn geen rijke vereniging. We zitten ook nog steeds met een schuld uit het ver leden. Mijn taak is om de vinger aan de pols te houden. Ik weiger een vereniging met 380 leden ka pot te laten gaan, omdat er meer geld voor de zondag 1 op tafel moet komen." „Het eerste elftal doet het hartstik ke goed en het is prachtig dat we op kop staan in die hoofdklasse. Die prestaties komen voor een groot gedeelte op het conto van Ruud. We hadden graag met hem verder gegaan, maar dat was niet VLISSINGEN - De suggestie dat Ruud Pennings in de contracton derhandelingen met Vlissingen meer geld heeft geëist voor het eerste elftal, verwijst hij naar het rijk der fabelen. „Ruud heeft nooit één cent meer voor de selec tie gevraagd", stelt technisch ma nager Youssif Hamzaoui van VC Vlissingen. Hij zat bij de gesprekken over een nieuwe verbintenis met Pen nings. „En de voorzitter heeft niet mogelijk. Ik weet hoe het werkt in het trainerswereldje. Als je suc ces hebt, ben je gewild. Ik zag dit twee weken geleden al een beetje aankomen." Reijnierse geeft toe dat er de laat ste maanden spanningen zijn ont staan tussen hem en sommige le den van de sponsorstichting. Daarbij ging het vooral over de te varen koers en de financiën. „Er zijn mensen die roepen dat het be stuur in de positieve flow mee moet en dat er extra geld op tafel moet komen voor de topklasse. Er wordt gesproken over bedragen van 200.000 euro of meer. Nou, dat geld is niet uit de markt te ha len. Met veel pijn en moeite is er bij één gesprek gezeten", stelt Hamzaoui. Dat had te maken met het feit dat voorzitter Rens Reij nierse en trainer Ruud Pennings de laatste maanden niet meer met elkaar on speaking terms wa ren. Pennings verweet de voorzit ter dat hij afspraken niet na kwam. „Een kat en een muis zet je dan niet met elkaar aan tafel", vindt Hamzaoui. „Het was helemaal geen kwestie van geld. Ruud heeft alleen aange geven dat er dingen in de organi- dit seizoen 30.000 euro extra sponsorgeld binnengekomen en misschien kun je nog eens 20.000 euro extra ophalen, maar dan heb je het echt gehad. Ja, of er moeten vijf suikerooms opstaan. Als je rea listisch bent, weet je dat zoiets in Zeeland niet mogelijk is. Ik gun ie dereen het beste, maar wens geen rare fratsen uit te halen." „Toen ik aantrad, was de club zo goed als failliet en ik wil dus geen taferelen meer zoals in het verle den bij VC Vlissingen. Voor drie ton uitgeven, terwijl je maar een ton hebt. Daar wens ik geen ver antwoording voor te nemen. Er zijn mensen die nooit leren van de fouten uit het verleden en dus opnieuw dingen doen waar de vereniging destijds aan ten onder is gegaan. Je kunt niet meer uitge ven dan er op de rekening staat." Reijnierse heeft inmiddels zijn buik vol van alle perikelen en wil aan het eind van het seizoen stop pen als voorzitter. „Iedereen kan wel heel druk doen, maar het blijft amateurvoetbal hoor. Ik ga het seizoen gewoon op een nette manier afmaken" De komende weken hoopt Vlissin gen een nieuwe trainer aan te stel len. Jasper de Muijnck (hij is nu werkzaam in Hongarije bij Hon- véd) en Jurriaan van Poelje (nu nog trainer bij Dinteloord) zijn de twee kandidaten. Eén van hen zou al op zeer korte termijn gepre senteerd kunnen worden als op volger van Pennings. satie moesten veranderen. Daar wilde hij garanties voor. Niks meer en niks minder. Het ging Ruud om voetbalzaken, om visie voor de komende jaren." „De vereniging draait mede dank zij de sponsorinkomsten van het eerste elftal", vervolgt Hamzaoui. „De sponsorstichting heeft de ver antwoording rond de financiën van het eerste elftal en is altijd op tijd de verplichtingen nageko men. De vereniging heeft daar weinig mee van doen." ROTTERDAM - In zijn vijf meter lange aanloop richting de straf schopstip ontbrak al de echte overtuiging. De inleiding van Co lin Kazim-Richards was er één met een paar korte pauzes, ge volgd door een geplaatste bal die niet zuiver en ook niet hard ge noeg was. FC Twente-doelman Sonny Stevens koos de goede hoek en hield zo zijn doel schoon. Omdat Feyenoord na de gemiste strafschop bijzonder effectief was, won het uiteindelijk wel met 3-1. De misser van Kazim-Richards, die zo verzuimde om net als zijn voorganger Graziano Pellè in vijf opeenvolgende competitieduels te scoren, zorgde wel voor een an dere vermelding in de geschiede nisboeken van Feyenoord. Het wordt geheid een vraag in een voetbalquiz. Welke vier spelers zorgden ervoor dat Feyenoord voor het eerst in de 107-jarige clubgeschiedenis vijf penalty's op rij miste? Pellè (twee keer) en Tonny Vilhena misten in de vorige jaargang, Mitchell Te Vrede en Kazim-Richards kregen het dit seizoen beiden tegen FC Twente niet voor elkaar. Het lijkt dus, opnieuw, tijd voor een nieuwe nummer één boven aan het lijstje penaltynemers. De onvermoeibare Jens Toornstra is dan ongetwijfeld een belangrijke kandidaat. „Al schiet ik ze ook niet allemaal raak, hoor", bekende de aanvallen de middenvelder. „In het betaalde voetbal heb ik er vier genomen en twee gemaakt. Bij een strafschop is het sowieso altijd fifty-fifty, vind ik. Maar dat Feyenoord er nu vijf op rij niet heeft gemaakt, is wel opmerkelijk." Waar de misser van Te Vrede eind augustus in Enschede (0-0) puntenverlies betekende, liep Feyenoord bij de herstart van de competitie geen schade op. Dat was tegen het defensief ingestel de FC Twente mede de verdienste van Toornstra, die sinds zijn over gang van FC Utrecht een onmisba re schakel is geworden. „Ik ben tevreden over hoe het tot nu toe gaat. Je moet af en toe ook wel een beetje geluk hebben. Dat was vandaag ook zo." Toornstra doelde onder meer op de fraaie openingstreffer van Lex Immers. Terwijl FC Twente nog euforisch was door de gestopte strafschop, schoot Immers de cor ner van Toornstra hard in de bo venhoek (1-0). Na rust profiteerde Orlando Engelaar van een zeld zaam slippertje van Kenneth Ver meer (1-1) en leek Feyenoord een lastige tweede helft tegemoet te gaan. Het beeld veranderde echter weer, door twee treffers binnen Het is een halfuurtje na de crucia le winst van Willem II op Go Ahead Eagles (1-0). Na de onthul lingen in de Volkskrant van een dag eerder heeft vrijwel niemand het over de winnende treffer van Robert Braber. Matchfixing in Til burg, dat is het verhaal van de dag. Nog niet eerder werd er in Nederland zo duidelijk aange toond dat wedstrijden verkocht zijn. Geruchten te over, keiharde bewijzen kwamen nooit op tafel. Tot afgelopen weekeinde dus. Oud-Willem Il'er Ibrahim Karg- bo werd door twee onderzoeks journalisten aangewezen als de kwade genius. De verkochte duels zijn Ajax-Willem II (4-0) en Feye- noord-Willem II (1-0) uit 2009. Wedstrijden die de Tilburgers so wieso vrijwel altijd verliezen. En daardoor dus minder snel ver dacht, waardoor het bedrog zo lang onder de radar kon blijven. De zaak speelde zich ruim vijf jaar geleden af. Op enkele leden van de medische staf na is er nie mand van het huidige Willem II die iets met de club van toen van doen had. Het verklaart de onver schilligheid, het bagatelliseren door Streppel. De verdachtmakingen stammen nog uit een tijd dat Willem II een andere club was, zeggen zelfs de meest fanatieke supporters. Een inktzwarte periode (met wanbe stuur, financiële malaise) waaron der de fans jaren geleden een streep hebben gezet. Een tijd ook waarin 'exoten' als Kargbo nog Willem Il'er werden. Afrikaanse voetballers worden tot de makkelijkste prooien gere kend. Matchfixers hebben ze het liefst, omdat ze bij West-Europe- se voetballers vrijwel nooit voet aan de grond krijgen. Afrikanen moeten daarentegen, net als Karg bo, vaak een compleet (geboor- te)dorp onderhouden. „En Afrikaanse voetballers stap pen als ze benaderd worden door fixers niet meteen naar trainer of clubleiding. Zelfs als ze weige ren", zegt Willem Feenstra, een van de twee journalisten van de Volkskrant. Feenstra deed met zijn collega Menno van Dongen twee jaar on derzoek naar matchfixing in Ne derland. Een jaar geleden stuitte het duo in Singapore voor het eerst op de naam van Willem II. Lange tijd was de informatie niet concreet genoeg voor publicatie. Om de eenvoudige reden dat 'nie mand een belang heeft om te pra ten', stelt Feenstra. Singapore, Kargbo, Willem II. Zo snel kan het gaan. Dat uitgere kend de Tilburgse club nu in de schijnwerpers staat, noemt Feen stra 'toeval'. Met andere woorden: het bedrog zat en zit dus niet diep geworteld in de vereniging. Jordens Peters, de aanvoerder van nu, noemt het 'sneu' dat zijn club in zo'n negatief daglicht is komen te staan. „Er is niemand in deze groep onderdeel van geweest. Je staat er best ver vanaf. Het gaat over individuele spelers. Als club ben je kansloos tegen zoiets." Na de plichtplegingen met de massaal toegestroomde pers toog Peters met vrijwel al zijn ploegge noten naar supporterscafé d'n Bei tel. Op het veld hadden ze al de wedstrijdshirts met de supporters gedeeld. Een collectief sorry voor het overslaan van de nieuwjaarsre ceptie als protest tegen het uitblij ven van een akkoord over een handhavingspremie. De acties van de spelers gisteren waren veel zeggend. Terwijl 'de rest van Ne derland' zich druk maakte over de matchfixing, hielden de spe lers zich bezig met de fans. Het Willem II van nu is wel geraakt, maar niet geveld door het pro bleem van toen. Volgende door Jan Dagevos VLISSINGEN - Er klonken gisteren niet louter positieve woorden bij de overgang van Ruud Pennings naar Hoek. De trainer liet zich ook kritisch uit over zijn huidige club VC Vlissingen. Pennings stelde dat de vereniging de laatste twee sei zoenen niet is meegegroeid met het niveau van het eerste elftal. M Rens Reijnierse, voorzitter van VC Vlissingen. door Barry van der Hooft 5 Spits Colin Kazim-Richards zorgde er met zijn gemiste strafschop voor dat Feyenoord voor het eerst in de 107-ja- rige clubgeschiedenis vijf penalty's op rij miste. door Pim Dikkers TILBURG - Jurgen Streppel is de meester van de manipulatie. Zijn credo luidt: paniek bezweren voor dat het uitbreekt. Als heel Neder land over zijn Willem II valt, is hij misschien wel op zijn scherpst. „Is er iets te doen hier?", wierp de coach van de Tilburgers gistermid dag zijn maximaal opgekomen ge hoor in de persruimte toe. Ibrahim Kargbo, oud-speler van Willem II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34