Grote vriendelijke bulldog King houdt van gezelligheid Hohe Messe van Bach blijft een muzikaal wonder 22 ZEELAND FOTOGRAFIE Rem van den Bosch is net begonnen aan het project van 365 muzen. UITGELATEN In Uitgelaten zet de krant elke week een hond in het zonnetje die in een dierenasiel met smart wacht op een nieuw baasje. Vandaag: King uit het dierenasiel in Zierikzee. Volgende week leest u of hij een nieuw baasje heeft ge vonden. De grote witte bull dog King springt uit de eigenlijk voor hem te kleine mand onder het bu reau, zodra iemand het asiel bin nenkomt. Zijn staart zwiept heen en weer van enthousiasme. Hij wil iedereen leren kennen en is erg nieuwsgierig. De hond besnuf felt alles wat los en vast zit. Dat de vier jaar oude King erg op men sen gesteld is, is te merken in het kamertje naast de receptie van het asiel. De buldog bedelt om een aai over zijn kop of een knuf fel. Zodra de medewerkster even weg is en de deur heeft dichtge daan, blijft de hond bij de deur wachten. Waar de medewerkster gaat, wil King hij ook naar toe. Hoewel hij veel rondloopt in het gebouw, is hij niet altijd druk en beweeglijk. „Nu loopt hij wel de hele tijd ach ter me aan, maar hij kan ook ge woon rustig in een mand liggen", zegt de medewerkster. „Als het aan hem ligt hoeft hij niet per se naar buiten, maar hij moet wel blijven bewegen." Als het aan King ligt, hoeft hij niet per se naar buiten, maar hij moet wel blijven bewegen Zodra de deur open gaat, loopt King in een hoger tempo dan je verwacht naar buiten, door de re gen die maar blijft vallen. Zo'n dertig meter van het asiel stopt hij demonstratief. Hij vindt het wel goed geweest. Hij geeft aan dat hij weer terug wil, alsof hij wil zeggen: „We zijn toch buiten geweest? Ik wil weer naar binnen, daar is het veel gezelliger." Dat hij van gezelligheid houdt is te merken, regelmatig duikt hij in de mand onder het bureau van de receptie. Hij vindt het leuk om dichtbij mensen te zijn. King is een echte allemansvriend. Met kinderen vanaf negen jaar kan hij goed om gaan. Maar kleine kinderen kan hij in zijn enthousiasme wel eens omver lopen. Verder kan King goed omgaan met andere huisdieren, maar hij is wel erg gesteld op zijn eten. Hij houdt er dan ook niet van als an dere dieren uit zijn voerbak eten. Dit was ook de reden dat hij bij zijn vorige huis wegmoest. Terug in zijn hok hoopt de bul dog op een nieuw thuis, waar hij kan genieten van gezelligheid. Het lijkt erop dat de poedel Wim py uit het dierenasiel in Vlissin- gen een nieuw baasje krijgt. Er zijn geïnteresseerden voor hem langsgeweest en de kans is groot dat Wimpy de hond in zichzelf in een nieuw huis kan loslaten. Het is een uniek project in de fotografie, dat in de tijdspanne van een jaar zijn voltooiing krijgt. Kunstenaar en fotograaf Rem van den Bosch uit Ellewouts- dijk maakt in 2015 elke dag een portret van een muze. In zijn foto dossier komen 365 vrouwen teza men die een tijdsdocument vor men van de muze anno 2015. „El ke dag is een avontuur, voor mij en mijn muze. Het gaat om het maken van telkens een artistiek sterk inhoudelijk beeld, waarin ik de kracht van de vrouw wil laten zien." Met een pakkende trailer, waarin zeven vrouwen tussen de 25 en 76 jaar en allen zonder kleren aan zich bloot gaven, werden andere muzen opgeroepen om zich voor het project te melden. Meer dan 250 vrouwen is de lijst inmiddels groot en vrijwel dagelijks komen er vrouwen bij. „Ik werk met digitale foto's, zwart-wit-films, polaroids en met foto's gemaakt met een weg werpcamera. Ik interview de vrou wen en maak daar opnames van en gebruik fragmenten voor het project. Het idee van A Muse A Day heeft anderhalfjaar gerijpt en in dit jaar zal blijken hoe de uiteindelijke vorm wordt van de expositie." De muze spreekt al eeuwenlang tot de verbeelding. „Er is altijd al zoveel betekenis aan een muze ge geven. De muzen worden be geerd, ze zijn de godinnen van de kunst en de wetenschap en ze zijn de inspiratiebron. Maar een eigentijds beeld van de muze ont breekt. En dat wil ik maken." Eén van zijn muzen zei na afloop van een fotodag. „Ik voel me niet naakt, maar ik geef mezelf wel bloot. Dat vond ik een sterke om schrijving. In dit project gaat het over de innerlijk kracht van men sen, de schoonheid van het indivi du. Ik vraag ook waarom ze zich juist nu aangemeld hebben en daar komen heel persoonlijke ge sprekken uit. Mijn muzen vertel len over gebeurtenissen die hun leven veranderd hebben. Ik ben er trots op dat ze dat tegen mij per soonlijk zeggen." Hij wil voor dit project uit zijn ei gen comfortzone gehaald worden en fotografeert daarom juist niet in zijn eigen studio. Hij reist naar de muzen toe. Kris, kras door Ne derland en later in het jaar ook naar het buitenland. „Het liefst fo tografeer ik thuis bij de muze. Als ik bij haar de straat inrij, dan ge beurt er al iets met mij. Iemand woont in een rijtjeshuis, een an der in een flat. Ik kijk naar binnen en we begroeten elkaar, daarna word ik rondgeleid en zie wat haar eigen leefomgeving met haar doet. In die omgeving of in een ge liefd plekje in de buurt wil ik haar vastleggen. Vandaag nam een muze mij mee naar een prach tig oude vervallen kas met een zwembad dat overwoekerd was met klimop en al zeker tien jaar in onbruik was. Het was een feest om van haar daar foto's te mogen maken." De muzen die hij nu al heeft gefo tografeerd, willen hun blootheid met hem delen. „Ze moeten zich vrij voelen, anders kan ik nooit de werk. Het Kyrie in streng polyfo ne stijl, werd aan de voorzichtige kant gezongen en de hoge tonen klonken iets geknepen. In het eer ste deel (Kyrie en Gloria), was het genieten van de knappe obligate partijen van fluit, hoorn en ho bo's en het enthousiasme van de vocalisten en instrumentalisten. Na de pauze was de balans in deel twee veel beter en kwam dyna miek en retoriek veel beter uit. Dat was te danken aan de mooie versieringen in sommige aria's. Door een uitgekiende opstelling van de musici kreeg de toehoor der een duidelijk beeld van de in gewikkelde structuur van de com- Bijdrage standbeeld voor mevrouw Ghijsen In de Vroone in Kapelle treden za terdag 24 januari (vanaf 20.00 u.) Ambras en Engel Reinhoudt op. De opbrengst is voor een stand beeld voor mevrouw Ghijsen, sa menstelster van het Woorden boek der Zeeuwse Dialecten. info@zeeuws-woordenboek.nl Tijdens een uitvoering van de Hohe Messe van Bach verveel je je nooit. De com positie is zo ingenieus en zo knap dat je niet uitgeluisterd raakt. Het gaat niet alleen om de geweldige aria's en de obligate begeleiding spartijen. Alleen al het volgen van de basso continuo partij, die het dragende harmonische funda ment vormt, is boeiend. Bart Naessens is een dirigent die strak leidt, een steunpilaar voor de uitvoerenden, want niets mag ontsporen in dit ingewikkelde positie met de vele schakeringen, klankkleuren en schitterende dub- belkorigheid. De solistencast schit terde in het duet Et in unum Do- minum en het Agnus Dei. De bij dragen van de tenor en de bas/bariton waren zwak en eento nig. De uitvoering als geheel dwingt bewondering af. Vooral de stralende Ossana's en de knap gezongen slotfuga Dona nobis pa- cem, maakten diepe indruk. Boyhood gekozen tot beste film 2014 Boyhood is door het Zeeuwse publiek gekozen tot beste film van 2014. Boyhood wordt daar om weer vertoond op maandag 26 januari in Terneuzen en een dag later om 14.00 uur in Vlis- singen in het kader van Film by the Sea door het jaar. Cabaretpoel met Vier keer leuk! in 't Beest De voorstelling van De Cabaret poel Vier keer leuk! wordt don derdag 22 januari in 't Beest in Goes gehouden, aanvang 20.30 uur. Reserveren via telefoon 0113-233285. De motor achter De Cabaretpoel is oud-cabare tier Tim van der Sluijs. door Remi Mesu De hond van vorige week Krachtig beeld door Edith Ramakers Rem van den Bosch, fotograaf en kunstenaar. King vindt het leuk om dichtbij mensen te zijn. KAPELLE RECENSIE door Jeanette Vergouwen Aardenburg Bachstad concert Hohe Messe van Bach. Door BachPlus en solisten o.l.v. Bart Naessens. Ge hoord zaterdag 17 januari in de Sint Baafskerk in Aardenburg VLISSINGEN GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22