Rijkswaterstaat: Door bezuinigingen dit beleid 'Omwonenden coffeeshop verkiezen verhuizen' WALCHEREN 21 Alleen niet in de maanden juli en augustus. Door de aannemers die vrijheid te geven is Rijkswater staat goedkoper uit, zo zegt ze. Als de politiek ervoor zou kiezen dat de suppleties plaats moeten vinden in de maanden voor het toeristenseizoen, dan moet er vol gens haar geld bij. „Dat kan nu niet omdat we moeten bezuini gen. We moeten ons geld zo effi ciënt mogelijk besteden", aldus de woordvoerster. Ze bestrijdt dat de afslag die plaats vindt tijdens de stormen als verloren moet worden be schouwd. „Dat zand spoelt terug naar de vooroevers en zorgt op die manier weer voor aangroei. Dat is een natuurlijk proces." Met nadruk stelt ze dat de eerste opdracht van Rijkswaterstaat is, zorgen voor de veiligheid. De toe ristische belangen zijn daar onder geschikt aan. Maar er wordt wel rekening gehouden met die sec tor. „In de zomermaanden vinden er geen zandsuppleties plaats." Exploitant Mark de Looff van strandpaviljoen Oase bij Dom burg vindt juist dat Rijkswater staat nog wel wat meer naar de be langen van de recreatiesector mag kijken. Hij geeft aan dat die sector voor een regio als Walcheren zeer be langrijk is en dat ook tal van toele veringsbedrijven profiteren van al de recreanten die naar het strand komen en daardoor op Walcheren geld uitgeven. Hij wijst er ook op dat het strand voor zijn bedrijf pas is opgehoogd maar dat door de stormen van de laatste weken al weer heel veel weg is. „Dat is toch kapitaalvernietiging." Om die reden hoopt hij dat het ge sprek met de Kamerleden ervoor zorgt dat de politiek Rijkswater staat opdracht geeft het beleid te veranderen. De rechtbank besliste afgelopen week dat de gemeente niet on rechtmatig handelde door coffees- hophouder Gerard Aarden toe te staan zijn bedrijf te verhuizen van de Kerkstraat naar de hoek Bellamypark/Nieuwstraat. Vol gens de rechtbank komt de over last die bezoekers van die coffee shop veroorzaken overeen met overlast die klanten van bijvoor beeld een snackbar zouden veroor zaken. De rechters vinden niet dat de ge meente af moet wijken van het beleid van de minister van Veilig heid en Justitie waardoor Aarden verplicht is om alleen softdrugs te verkopen aan mensen die kunnen bewijzen dat ze in Nederland wo nen. Een belangrijk deel van de overlast door de buren ondervin den, wordt veroorzaakt omdat straatdealers leveren aan toeris ten. In de winterperiode, zo geeft Da vidse aan, is de overlast van die dealers beperkt. Maar hij vreest het moment dat het toeristensei zoen weer begint. Want hij ver wacht dat de straatdealers dan ook weer veel actiever worden. Hij is teleurgesteld in het vonnis. Tijdens de rechtszaak zelf proefde hij dat de drie rechters begrip toonden voor het standpunt van de omwonenden. Vooral ook om dat ze heel kritisch de juridisch medewerker van de gemeente on dervroegen. Maar in het vonnis vindt Davidse niets terug van dat begrip. Hij heeft via deze krant vernomen dat de gemeente op korte termijn weer met de bewo ners wil praten. Daar is hij blij om maar hij vindt het vreemd dat de gemeente vanaf april geen con tact heeft gezocht met de omwo nenden om te praten over de over last. De vergelijking die de rechtbank maakt met een snackbar vindt hij ook vreemd. „Welke snackbar heeft een beveiliger bij de deur staan?" Ook de waar die een snackbaruitbater verkoopt, is vol gens hem niet discutabel. Tot slot laat hij zich ook kritisch uit over de Vlissingse politici. Die hebben volgens hem tot nu toe geen be langstelling getoond in de proble men die de buurtbewoners van Aarden ondervinden. Aangehouden wegens overlast Een man (41) uit Vlissingen is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden na een melding over geluidso verlast. In zijn woning aan de Hobeinstraat werd ook anderhalve kilo hennep ge vonden. Volgens de politie werd er kort na midder nacht gebeld over de man waarna er werd ingegrepen. Katten vergiftigd in Gervinsland In de omgeving van Gervins land in Middelburg zijn de afgelopen jaren diverse kat ten met verwondingen en vergiftigingsverschijnselen thuisgekomen, aldus de poli tie. De politie onderzoekt de ze zaak. Mogelijk zijn er meer katten slachtoffer ge worden van dergelijke mis handelingen. Aanhoudingen na vinden kwekerij Aan de Burgemeester Le- westraat in Lewedorp is in de nacht van zaterdag op zondag een hennepkwekerij ontdekt. Een inwoner (47) van Lewedorp en een inwo ner (44) van 's Gravenhage zijn volgens de politie aange houden. Op de eerste etage van de woning werd een kwekerij ontdekt. 26 boten nemen deel aan Ruyterrace In totaal hebben 26 boten zich ingeschreven voor de Telegraaf Michiel de Ruyter Race. Deze zeiltocht van Vlissingen naar Amsterdam vindt 24 januari plaats. Aan leiding is de première van de film over Michiel de Ruy ter. Onder de deelnemende schepen bevindt zich ook De Flyer. Incanto-concert met renaissancemuziek In de Doopsgezinde kerk in Middelburg is vrijdag om 20.00 uur een concert van het Belgische ensemble 'Capricci in musica' met mezzo-sopraan Kerlijne Van Nevel. Het ensemble brengt mu ziek van Ruffo en tijdgeno ten. Meer informatie op www.incantoconcerten.nl. Bestuurder gewond na auto-ongeluk Bij een verkeersongeval is zondagmorgen een inwoner (34) van Borssele ernstig ge wond geraakt. Het ongeval vond rond 03:40 uur plaats bij de rotonde aan de 's-Hee- renhoeksedijk. Door nog on bekende oorzaak verloor de automobilist de controle over zijn personenauto en sloeg ermee over de kop. MAANDAG 19 JANUARI 2015 Paviljoenhouder Mark de Looff bij strand dat kort geleden is opgespoten. „Na de recente stormen is het zand weer verdwenen." foto Lex de Meester DOMBURG - Aannemers mogen van Rijkswaterstaat zelf bepalen wan neer ze het strand en de vooroe vers ophogen met zand, zo zegt Els- ke ter Have van Rijkswaterstaat Zeeland. „Ze tekenen een contract dat het werk in een periode van twee jaar wordt uitgevoerd." VLISSINGEN - De omwonenden van de Vlissingse coffeeshop Aarden leggen zich min of meer gelaten neer bij het feit dat ze blijvend ge confronteerd worden met overlast die veroorzaakt wordt door straat dealers en bezoekers, zo geeft woordvoerder Ron Davidse aan. „Ze kiezen voor verkoop van hun woning. Er is verkocht, er staan er te koop en een aantal omwonen den overweegt om te verkopen." Welke snackbar heeft een beveiliger bij de deur staan? Ron Davidse VLISSINGEN MIDDELBURG LEWEDORP VLISSINGEN MIDDELBURG 'S-HEERENHOEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21