Onderzoeken naar verkochte voetbaiduels Kras Kortingsdagen Ik zie welwater in het gesprek gebeurt 18 en 19 &V Terug naar Zummar 8 en 9 Voorzitter Jan Lonink van Veiligheidsregio Zeeland wil direct een evaluatie over gang van zaken. Rechters zijn strenger voor schietende agenten 33 mensen raakten in 2014 gewond door politiekogels 'Agenten die niet goed zijn getraind, maken sneller fouten' Pagina 4: Korting op alle reizen! Gevluchte Irakezen keren terug naar hun door IS vernielde en geplunderde dorpen. MAANDAG 19 januari 2015 VLISSINGEN - De berichten over de gevolgen van de aanvaring tussen twee tankers bij Bath waren afge lopen weekend niet eenduidig. Ze hebben veel onrust veroorzaakt en dat had niet mogen gebeuren. Dat vindt voorzitter Jan Lonink van de Veiligheidsregio Zeeland. Hij heeft veel vragen over wie, wat, op welk moment heeft ge daan en naar buiten heeft ge bracht. „Dat is maandag aanlei ding voor een interne evaluatie." Vrijdagnacht botsten op de Wes- terschelde bij Bath twee tankers op elkaar. Bij het ongeval kwam styreen in het water. De VRZ meldde 's nachts dat na metingen geen gevaarlijke stoffen waren aangetroffen. Wel was sprake van enorme stank. Bewoners werd daarom geadviseerd ramen en deuren dicht te houden. Verwar ring ontstond toen de VRZ zater dagochtend mensen ontraadde om langs de Westerschelde te wandelen tussen de tunnel en Antwerpen. Die verwarring werd nog groter toen zaterdagmiddag bleek dat de stank tot in Utrecht werd geroken. Een speciaal inge steld informatienummer werd en kele tientallen keren gebeld. Volgens Lonink is er constant overleg geweest met Rijkswater staat, de haven van Antwerpen en andere veiligheidsregio's, maar niet met de Zeeuwse gemeenten. Omdat er geen sprake was van een onveilige situatie, is er geen 'code rood' (grip 4) ingesteld. Bij zo'n code worden gemeenten wel op de hoogte gebracht en worden ook afspraken gemaakt over de communicatie. „Dat is nu niet ge beurd. Het adagium is om eerder te hoog op te schalen en af te bou wen als dat kan. Door te melden dat je niet langs de Westerschelde mag lopen, lijkt er meer aan de hand. Het is jammer dat via socia le media een geruchtenmachine op gang kwam. Na het mistonge- val op de A58 zorgden vier men sen continu voor feitelijke infor matie op sociale media. Daar voor kom je onrust mee." Naar de oorzaak van de aanvaring wordt onderzoek gedaan. Groen- Links in de Staten heeft vragen ge steld over de berichtgeving. De be schadigde tanker is leeggepompt. 'Ik was een sterke jongen, nu begin ik af te takelen.' Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^ RIJSWIJK - De onthulling over mo gelijke omkoping in de eredivisie heeft tot geschokte reacties geleid. Alle betrokken partijen willen dat de onderste steen boven komt. De KNVB heeft aangifte gedaan bij het Openbaar Ministerie en stelt ook zelf een onderzoek in. „Dit is de meest concrete zaak tot nu toe in Nederland. Het geschetste beeld is zeer ernstig", aldus compe titieleider Gijs de Jong. Volgens de Volkskrant hebben spelers van Willem II in 2009 twee duels in de eredivisie verkocht. Het zou gaan om de nederlagen tegen Ajax (4-0) en Feyenoord (1-0). Volgens informatie van drie matchfixers zou speler Ibrahim Kargbo de spil zijn in de zaak. 257e jaargang nr. 15 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Vanmiddag vaker zon Informatie aanvaring onduidelijk door Jeffrey Kutterink t schiet op risico fotoThinkstock pagina 34: Willem II geraakt DESTELLING Reageer op pzc.nl Schietende agent vervolgen is verkeerd signaal UW MENING 384 reacties Ik ben blij dat er weer gevoetbald wordt EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1