Poolshoogte nimsst Rondreizend metalfestival Gestolen spullen aangeboden aan gedupeerde almanak Veranderingen in de zorg 18 en 19 ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 19 januari 2015 17 Ouders Sint Willibrordusschool in Hulst ageren tegen nieuwe regime voor betaald parkeren, dat ook nabij de school geldt. HULST - Ouders en leerkrachten van basisschool Sint Willibrordus in Hulst ageren tegen het nieuwe betaald parkeren regime op twee bolwerken naast de school. Sinds het nieuwe jaar moet nu ook doordeweeks worden betaald op het Prince- en Solmsbolwerk. Voor veel ouders kost het halen en brengen van de kinderen nu dus elke keer geld en ook docen ten kunnen niet meer gratis lang- parkeren. De gemeente Hulst is vooralsnog niet van zins tot aan passing van het parkeerregime op de bolwerken. Bij de schoolhekken van de Willi brordus in de Hulster binnenstad wordt door veel ouders onderling gemokt. De parkeerwachter wordt gevreesd. „Kan die nu tij dens haal- en brengtijden niet even een kwartiertje een oogje dichtknijpen?" De oudergeleding van de Medezeggenschapsraad van de Willibrordusschool heeft namens de ouders een brief ge schreven naar de gemeente Hulst. „Ondanks dat veel ouders met de fiets komen, een parkeervergun- ning (voor binnenstadbewoners) hebben of een parkeerschijf (kos ten: veertig euro per jaar) bezit ten, zijn er ook ouders die afhan kelijk zijn van hun auto maar de parkeerkosten of een parkeer schijf niet kunnen opbrengen", zegt Bernadette van de Kerkhove, woordvoerster namens de ouder geleding. De MR zou het liefst zien dat de gemeente Hulst de parkeermeters laat aanpassen, zodat het mogelijk is het eerste kwartier gratis te par keren op de bolwerken. Dat is te kort om te gaan winkelen, maar lang genoeg voor ouders om hun kind (eren) te halen en te breng en. De parkeermeters kunnen op nieuw worden ingesteld. De ge meente neemt dit voorstel in be raad." De Sint Willibrordusschool is de enige school in de gemeente Hulst waar in de buurt een be taald parkeerregime geldt. De oudergeleding wijst de gemeente dan ook dat dit nadelige effecten kan hebben voor de school. Het betaald parkeren kan ouders im mers afschrikken voor de Willi brordusschool te kiezen. „On danks alle voordelen van het be taald parkeren, hopen wij dat de gemeente de ouders met kinde ren op de Sint Willibrordus tege moetkomt." HULST - Een 18-jarige inwoner van Hulst is zaterdagavond gearres teerd vanwege heling. Vrijdag wer den aan de Kleine Bagijnestraat uit een niet afgesloten personen auto van een 19-jarige koerier spullen gestolen. Zaterdag werd hij door een man benaderd met de boodschap dat hij zijn spullen terug kon kopen, 's Avonds werd een ontmoeting geregeld tussen beiden in het centrum. Agenten kwamen op het juiste moment in actie. Na een korte achtervolging kon de verdachte aan de Refu- gium worden ingerekend. Dat hij wat klein van stuk is, maakt de provinciale verslaggever niet uit. Vaak vindt hij het juist wel handig. Want voorpiepen is zo gebeurd. Maar soms zou hij willen dat hij als een Inspector Gadget zijn benen zou kunnen verlengen. Bij het verlaten van de Vlissingse redactie bijvoor beeld. En dan speciaal in het week end. Vrijdag nam hij poolshoogte hoe de schuifdeur op slot moet bij het weggaan. Een aai over een knop je is voldoende. Simpel, behalve als dat een meter of twee hoog zit. „Ik kan er niet bij", proestte de verslag gever. Hoewel hij het hoog op neemt, zal hij in het weekend min der hoog van de toren moeten bla zen. „Ik neem de zij-ingang wel." Meerderheid van het PZC-panel is ontevreden over de zorg. Toch geven de meesten de zorg nog een voldoende. parkeren voor school Betaald door Sheila van Doorsselaer Tip? redactie@pzc.nl OOSTBURC - Zet in drie dagen vijf stevige metalbands in festivalverband neer in de MiddelBURG, Oost- BURG en TilBURG en er is geen toepasselijkere naam denkbaar dan BURGfest.. West-Zeeuws-Vlaming Gijs Kamphuis liet de Belgische bands Herfst, Dyscordia en Insanity Reigns Supreme (foto, gemaakt in Oostburg) vrijdag samen met de Nederlandse acts Caedere en Fenris in Bar American in Middelburg beu ken. Zaterdag traden dezelfde bands voor een kleine honderdvijftig toeschouwers op in The Lane in Oost burg. Gistermiddag was in Tilburg het slot van de tweede editie van Burgfest. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17