Doe-het-zelf feest voor 700 jaar Vlissingen PZC 42 SERVICE Cosmo reünie Zeehonden Arsenaaltheater kiezen ruime sop Kwartettenbal is Dressuurtoppers opwarmfeest in Nieuwland Hohe Messe Bach in Sint Baafs Greep uit activiteiten Vlissingen 700 Ook dit weekeinde zijn in Zeeland tal van activiteiten. Een selectie uit een zeer gevarieerd aanbod. Dat geld wordt een beetje hier en een beetje daar verdeeld bij wijze van schouderklopje of duwtje in de rug. „Noem het smeergeld", lacht wethouder Sem Stroosnij- der. „Smeermiddel, beter gezegd." Het is ook vrijwel op. „Iemand die vijftien mille wil, hoeft niet meer te komen." De gemeente probeert vooral ondernemers en burgers te enthousiasmeren om er zelf een feest van te maken dit jaar. De gemeente biedt onder steuning door de coördinatie van de regiegroep op het Stadhuis en het onderdak geven aan een spon- sormarkt, woensdag. „Het wordt een beetje winkelen tussen de ideeën die er zijn voor de verjaar dagsviering", schetst Stroosnijder. „Initiatiefnemers zoeken meest geen grote bedragen. Het gaat vaak om een paar honderd euro. Of iemand die professioneel om kan gaan met beeld en geluid, voor de presentatie van het thea terstuk van Scheldemond College in de Machinefabriek, bijvoor beeld." De viering van de stadsver jaardag wordt vooral gedragen door de vaste evenementen die overgoten worden met het thema van zeven eeuwen stad. Met een extra afleve ring van Vlissingen Maritiem - met pijn en moeite voor elkaar ge kregen: „Veel bedrijven hadden hun sponsoring al vastgelegd voor de Tour de France", merkte Stroosnijder. De gemeente ver zorgt wel het openingsfeest, op donderdag 2 april, in en rond de Sint Jacobskerk,. En het logo van de viering, de Vlissingse fles met zeven kleuren, is in eigen huis ontworpen. Het is verkrijgbaar op speldjes die de gemeente uitdeelt en op banieren en vlaggen. „We denken er over om de vlaggen te koop aan te bieden. De onderne mers in de binnenstad willen ze aan hun gevels hebben." Woensdag, vlak voor de aanvang van de sponsormarkt, markeert burgemeester Letty Demmers de aanloop naar het feestjaar door om 17.00 uur een aftelklok in wer king te stellen op het Schelde- plein. Daarna reikt Stroosnijder er de subsidiecheques uit aan de drie beste ideeën voor Vlissingen 700. In de tent op het Schelde- plein is vanaf 17.30 uur warme chocolademelk en een kennisquiz met zeven vragen over Vlissin gen. Uit de goede inzendingen worden zeven winnaars getrok ken. Die krijgen bij het program ma op donderdag 2 april een VIP-behandeling voor twee. SI Het Arsenaaltheater in Vlis- 1 I singen is vanavond omgeto- verd in de befaamde Vlis singse discotheek Cosmo. Geopend in 1989 was deze mega- discotheek jaren lang de trekker voor het Zeeuwse uitgaangspu- bliek. Er waren talloze spraakma kende optredens, zoals van Sugar Lee Hooper, 2 Unlimited, Lee To wers en Michel de Hey. De disco sloot in 1996 haar deuren. En nu is er vanavond een reünie met onder andere de oud deejays Ben en Hans. Aanvang: 22.00 uur. Op het strand van Renesse J bij strandpaviljoen de Ha- H ven van Renesse laat het zeezoogdieren centrum A-seal Stellendam vanmiddag rond 14.00 uur wederom een aan tal zeehonden vrij. Het is de eerste keer in de korte geschiedenis van het zeezoogdie ren centrum dat het nu om zeven zeehonden gaat, drie gewone en vier grijze. Het gaat om Snoetje, Droppie, Pim, Anna, Noah, Kapitein one eye en Joep. In De Spinne in Goes is van avond vanaf 20.30 uur het kwartettenbal, het opwarm feest voor het komende car naval. De organisatie is dit keer in handen van stichting Arti carna val Goes. Dat gebeurt samen met de carnavalsverenigingen uit Kwa- dendamme (Pikpot), Lewedorp (Kraaienist), en 's-Heerenhoek (Paerehat). DJ Patrick en dweil bands The Pink-Panthers en Vals Alarm zorgen voor de muziek. De entree voor het kwartettenbal is gratis. De liefhebbers van de dres- L suursport kunnen dit we - U keinde aan hun trekken ko men. In Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland staat het slot van een vierdaags concours op het programma. Eén van de hoogtepunten is zondagmiddag de clinic van ruiter Laurens van Lieren. Hij geeft les aan de win naars van de dressuurfinales. Ver der staat de Grand Prix op het pro gramma, waarbij onder andere de uit Westkapelle afkomstige Hans Peter Minderhoud in actie komt. In de Aardenburgse Sint Baafs vertolkt zaterdagavond, aanvang 20.15 uur» het Vlaamse Bach Plus ensemble onder leiding van Bart Naessens Bachs sublieme Hoogmis, ofwel de Hohe Messe. Jo- hann Sebastian Bach heeft zijn meesterstuk bij leven nooit opge voerd of er een opvoering van anderen van gehoord. Jammer, had hij dat wel nog kunnen doen, dan had het stuk er vrijwel zeker an ders uitgezien en zou het ook anders hebben geklonken. Bach, de per fectionist, zou eraan zijn blijven schaven. Na afloop van het concert is er een nieuwjaarsreceptie van het Aardenburgse Bach comité. 2 april Stichtingsfeest van Vlis singen: feestelijke intocht van Markies en Markiezin, program ma in en rond de Sint Jacobskerk. 6 april Bevrijdingsfeest van de Spaanse en Waalse bezetting in 1572. 27 april Taptoe Vlissingen. 5 mei Nationale Viering Bevrij dingsdag met Bevrijdingsfestival en 5 mei-lezing door de Israëli sche schrijver David Grossman. 6-7 juni Weekend van de Ama teurkunst. 13 juni speciale editie Colours By the Sea. De 700e verjaardag van de stad wordt gemarkeerd met een kunst object voor de binnenstad. 17 juli Zeven scholen van het voortgezet onderwijs bestrijden elkaar in een zevenkamp op het strand van Vlissingen. Leerlingen Scheldemondcolle- ge presenteren een drieluik van een cd-opname, een professionele video en een theaterstuk. 2, 3, 4 juli Zomerconcerten bij festival Onderstroom: Waylon, Miss Montreal en Di-rect. 12 juli Zwemevenement over de Rede van Vlissingen. 6-7 september Dutch Marines Rowing Challenge. Uit het 350-ja- rige Korps Mariniers roeit een team een sloep van de Erasmus- brug naar de Londense Tower Bridge. Het team houdt een cere moniële stop in Vlissingen. 11, 12, 13 december Festival Wonderstroom, grootst slotfeest van de Vlissingen 700-viering. Bestel snel op pzc.nl/webwinkel zo gezond voelde u zich nog nooit Interline Premium II - 2-pe ons infraroodsauna A* Maarten Eijsackers werkt bij Orionis in Vlissingen aan de printplaten voor de aftelklok die verder wordt gebouwd bij Bevers in Zierikzee. foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Voor de Vlissingers wordt de viering van 700 jaar stad een doe-het-zelf-feest. Zelf wil de gemeente Vlissingen, in het licht van de miljoenentekorten in de boeken en de komende artikel 12-status, niet meer dan honderd duizend euro uitgeven aan de ver jaardag. Carnaval, disco en Afmetingen: 120 x 100 x 190 cm Zuurstof ionisator Radio/USB speler, incl. 2 speakers Ventilatie openingen in het dakpaneel Verlichting aan de binnenzijde Deur met gehard glas en de voorkant is voorzien van zijramen Eenvoudig te bedienen soft touch Elders 1.499,00 Lezersprijs 949,00 bedieningspaneel binnenzijde Ergonomisch gevormde rugleuning Eenvoudig zelf te monteren 1750W vermogen (5 keramische stralersa 350W) Werkt op een normaal stopcontact (geen krachtstroom nodig) 1 jaar garantie op cabine/besturing/ stralers/bedieningspaneel Montage service - De sauna is éénvoudig zelf op te zetten, echter kunnen wij u een montage service aanbieden voor slechts €125,00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 95