REIZEN 19 All-lnclusive-arrangement in Drenthe k twee dames. De ene doet de verkoop en de andere is verantwoordelijk voor de schoon maak, zo observeer ik. De laatste neemt haar zaakjes serieus. Ze is voortdurend in de weer met emmer en dweil. Na een half uur neemt de regen af en wa gen we de sprong richting koffie. Bij bin nenkomst worden we aarzelend begroet. De schoonmaakster kijkt op vanuit haar schrobbende houding en de corpulente collega achter de toonbank staat zenuw achtig te bibberen. Wie zijn wij en wat ko men we doen? Ze hebben ons wel in de ga ten, al dat gegluur vanuit de auto. Wij heb ben vast niks goeds in de zin. Er gebeuren toch al zulke rare dingen de laatste tijd. We lachen de achterdocht weg en bestel len Milchkaffee mit Himbeertorte. Bij elke stap die we zetten, volgt de schoonmaak ster op de voet. Schoenafdrukken worden meteen weggepoetst, de zaak blijft sauber. De uren gaan voorbij, we blijven cirkelen door de buurt. Als een waarschuwings- Ze hebben ons wel in de gaten, al dat gegluur vanuit de auto. Wij hebben niks goeds in de zin lampje op het dashbord aangaat, stop ik even om de lichten te controleren. De stra ten zijn verlaten, alle ruimte. Maar ik ben de auto nog niet uit of er gaat een raam open. Een woedende vrouw verschijnt. Ik sta op haar oprit, krijst ze. Weg, of ze belt de politie. Ik probeer uit te leggen dat ik dadelijk echt weer vertrek, maar dat helpt niet. Vloekend en scheldend steekt haar man zijn hoofd er ook bij. 'Polizei, Polizei', schreeuwt hij. Ik wil iets gevats antwoor den, maar mijn beperkte Duits maakt dat onmogelijk. 'Ach man', verder kom ik niet. Een onbehaaglijk gevoel overvalt mij. Toch al slecht gehumeurd door het weer en dat gesodemieter in Frankrijk rijd ik wellicht wat onvoorzichtiger dan nodig de weg op. De politieauto die me tegemoetkomt, zie ik in mijn achteruitkijkspiegeltje om draaien. Als hij vlak achter me zit, lichten rode letters op: Polizei stop! Dat kan er ook nog wel bij. Als ik stilsta, lopen meneer en mevrouw agent vastberaden op me af. Handen om het pistool in het openstaande holster. De regen lijkt hen niet op te vallen. Ik vraag wat het probleem is. Routinecontrole. Rij bewijs en autopapieren, bitte. Die moeten bestudeerd worden. Afwachten in de auto waar de radio de ontknoping van het Fran se drama meldt. Na tien minuten komen de wetsdienaren terug. Ontspannen, deze keer. De blonde man meldt wat ik al weet. Tegen mij is geen internationaal opsporingsbevel uit gevaardigd en mijn auto is niet gejat. Ik vraag of iemand uit de buurt soms heeft gebeld over een Nederlandse auto met daarin twee verdachte personen, maar krijg geen antwoord. 'Schonen Tag noch'. Verdomd, we worden echt in de gaten ge houden. Unheimlich. Er gebeuren vreemde dingen de laatste tijd. Ook in Bochum. Hotel Hoogeveen Mathijsenstraat 1 7909 AP Hoogeveen 0528-263303 hoogeveen@hethotelnl www.hethotel.nl/hoogeveen 2x overnachting in Hotel Hoogeveen 2x ontbijtbuffet 2x driegangendiner lx lunch of lunchpakket onbeperkt koffie en thee onbeperkt drankjes van 18u.- 22u. (Hollands assortiment) gratis gebruik van hotelfiets (obv beschikbaarheid) gratis fiets- of wandelroute 1 uur bowlen (obv beschikbaarheid) gratis parkeren en wifi Aanbieding: 109,00 per persoon Exclusief gem. heffingen 2,05 p.p.p.n. en reserveringskosten a 5,00 p.p. Toeslag alleengebruik 23,50 p.n. Geldig t/m 30 april 2015 Telefonisch reserveren onder vermelding van: "WEG 1701": 0528-263303 ZATERDAG 17 JANUARI 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71