Robin Haase baalt van 'verschrikkelijke' loting Heilige vuur brandt nog even bij Evans tijdens afscheidstournee Carnaval**3"^ ontvluchten? 48 SPORT AUSTRALIAN OPEN Tennissers zijn voorstander van korter seizoen, maar spelen wel in lucratief toernooi. WestCord 2x hotelovernachting in inclusief uitgebreid ontbijtbuffet retourticket naar Haase kampte vrijwel de hele week al met koorts, al speelde hij nog wel enkele partijen in Auck land. In het dubbelspel verraste hij zelfs de Amerikaanse broers Bob en Mike Bryan, maar een dag later werd hij weer met koorts wakker. „Ik lag kletsnat in mijn bed en had zelfs gehallucineerd. Donder dag ging het beter en heb ik weer gedubbeld, maar zelfs daarvan heb ik wat spierpijn in mijn kui ten. Dat zegt genoeg over hoe ik er nu voor sta." Simon, de nummer twintig van de wereld, is dan ook geen fijne lo ting voor de Nederlander. „Hij is hecht heel sterk in de rally's. Ik had liever tegen iemand gespeeld die de punten korter houdt." Haase speelde drie keer eerder te gen Simon. Alleen in 2008 wist de Nederlander van de Fransman te winnen. Vorig jaar versloeg Si mon Haase nog in de tweede ron de van Wimbledon. Igor Sijsling werd gekoppeld aan Ricardas Berankis uit Litouwen. In het vrouwentoernooi moet Ki- ki Bertens het opnemen tegen Da- ria Gavrilova uit Australië. Sijs ling en Berankis troffen elkaar nog nooit op de ATP-tour. Ber tens en Gavrilova troffen elkaar één keer eerder. De Australische, van Russische komaf, zegevierde toen. Novak Djokovic, die bij de man nen als eerste is geplaatst, treft een qualifier. Voor Roger Federer (2) wacht Lu Yen-hsun uit Tai wan. Rafael Nadal (3) is aan de Rus Mi- chail Joezjni gekoppeld. Stan Wa- wrinka, vorig jaar winnaar van de Australian Open, neemt het in zijn eerste partij op tegen een Turk. De als vierde geplaatst Zwit ser start zijn missie naar titelpro- longatie tegen Marsel Ilhan. Bij de vrouwen speelt Serena Wil liams (1) in de eerste ronde tegen de Belgische Alison Van Uytvan- ck. Maria Sjarapova (2) treft een qualifier. Simona Halep neemt het op tegen Karin Knapp uit Ita lië. De als derde geplaatste Roemeen se hoopt in Melbourne haar eer ste grandslamtitel te behalen. Dominika Cibulkova opent het toernooi tegen de Belgische Kir- sten Flipkens. De Slowaakse, nummer elf op de plaatsingslijst, verloor de finale vo rig jaar van Li Na. De Chinese stopte in september met professio neel tennis. NIJMEGEN/MELBOURNE - Het tennis- seizoen is koud van start of het re gent al afzeggingen, blessures en klachten over vermoeidheid. Maar in de nieuwe, lucratieve competitie in Azië deden ze deze winter wél allemaal mee. Vanaf de tribune zag Jo-Wilfried Tsonga hoe Roger Federer Zwit serland eind november de Davis Cup bezorgde. Een elleboogblessu re hield hem op de laatste zondag aan de kant, zijn vervanger Ri chard Gasquet kon het tij ook niet meer keren voor de Fransen. Groot was de verbazing toen Tsonga precies een week later al weer op de baan stond op de Filip pijnen. Daar werd, midden in de toch al korte winterstop, de eerste ronde afgewerkt van een nieuw en uiterst lucratief toernooi: de In ternational Premier Tennis Lea gue (IPTL). Een reizend circus door Azië met de grootste namen van toen en nu. Federer, Djoko vic, Murray, Sjarapova, Serena Williams, Ivanovic, aangevuld met good olds als Agassi, Sam pras, Ivanisevic en Rafter. Via de Filippijnen naar Singapore, India en de Emiraten. Singles, dubbels en mixed-dubbel. En hoewel het een 'semi-demonstratietoernooi' betrof, ging het er zo nu en dan zeer serieus aan toe. Spelers belandden, net als bij soortgelijke Indiase evenementen in het cricket en hockey, via een veiling bij een team. Tsonga speel de bij de 'Manilla Mavericks'. Hij speelde onder meer twee partijen tegen Marin Cilic, lid van de 'UAE Royals'. Vorige week moesten de nummers 9 en 12 van de wereld zich vanwege een blessure afmel den voor de Australian Open, die maandag begint. En er zijn meer tennissers die de IPTL slecht heb ben verteerd. Nick Kyrgios, Au straliër nota bene, start zijn thuis- toernooi met knieklachten. Sere na Williams werd vorige week in de Hopman Cup met 6-2 6-1 van de baan geveegd door Eugenie Bouchard en verloor later in drie sets van Agnieszka Radwanska. „Ik krijg mijn lichaam niet in be weging. Het voelt alsof ik nul energie heb", klaagde de beste ten nisster van de wereld. Typerend: in haar allereerste partij van 2015 tegen Flavia Pennetta bestelde ze na de met 6-0 verloren eerste set een espresso om wakker te wor den. Het hielp nog ook. Ana Ivano vic won met de 'Indian Aces' de eerste editie van de Premier Lea gue, deed na de laatste wedstrijd een leuk dansje voor het publiek, maar mopperde eerder deze maand wel over vermoeidheid van het vele reizen. Vroeger zou een tennisser nooit deelname aan een grand slam riskeren voor een vriendschappelijk toernooi. Waar om de elite de IPTL verkoos bo ven een paar weken aan het zwembad laat zich raden. Geld. Coca Cola en Qatar Airways zijn de drijvende krachten achter de IPTL. Rafael Nadal zou naar ver luidt één miljoen dollar per speel ronde verdienen. De Spanjaard zegde af, Roger Federer wilde hem best vervangen. Opmerke lijk, aangezien de Zwitser een fer vent voorvechter is van een kor ter seizoen en meer rustmomen ten. Maar tegen dergelijke bedra gen zegt zelfs Federer geen nee. De deelnemers repten uiteraard Het moet als het aan de 37-jarige renner van BMC ligt meer wor den dan een eresaluut aan zijn fans: „Het heilige vuur in me brandt bij elke koers. Als dat niet zo zou zijn, was ik al veel eerder gestopt." Bij het WK afgelopen na jaar in Ponferrada kondigde Evans zijn afscheid aan. „De mogelijk heid om nog een grote ronde te winnen ligt achter me", sprak hij. „Dat moet ik accepteren. Het is een goed moment om te stop pen." Na de Tour Down Under volgt op 1 februari nog een ere- wedstrijd: de Cadel Evans Great Ocean Race. Daarna is het echt ge daan met de actieve loopbaan van de voormalig mountainbiker die op de weg lang bekend stond als een volger maar op zijn 'oude' dag plotseling een aanvaller werd. Hoewel zeker succesvol, met in to taal als prof 29 overwinningen, kleefde lang het stempel van ver liezer op hem. Evans 'verloor' de Tour in 2007 en 2008, heette het door de minieme verschillen. Al berto Contador hield hem met 23 seconden voorsprong van zijn eer ste grote succes af, in 2008 ging hij als favoriet ten onder tegen een andere Spanjaard, Carlos Sas- tre, die met een marge van 58 se conden de Champs-Elysées be reikte. In 2009 sneuvelden zijn ambities om de Ronde van Spanje te winnen door een lekke band in het hooggebergte en haperende hulp van een neutrale materiaal wagen. De introverte 'loser' kreeg niet veel later zijn revanche in Mendri- sio waar hij de wereldtitel opeiste en op het podium de tranen de vrije loop liet. De kroon op zijn loopbaan volgde in de zomer van 2011 toen hij de eerste Australiër werd die de Ronde van Frankrijk won. Met zijn 34 jaar was hij ook de oudste naoorlogse winnaar van de Tour. Grote zeges volgden niet meer. Vorig jaar won hij nog bijna de Tour Down Under, maar hij bleef één seconde achter op landgenoot Simon Gerrans. „Dat geeft me ze ker motivatie, maar ik heb in elke koers waar ik startte er altijd vol voor gereden." Evans neemt af scheid zonder spijt. 3 DAGEN VOOR www.westcordhotels.nl/wegener-leeuwarden of bel: 058-2334900 o.v.v. Wegener Leeuwarden MELBOURNE - Tennisser Robin Haase werd gisteren bij de loting voor de eerste ronde van de Austra lian Open gekoppeld aan de sterke Fransman Gilles Simon. Dat had de 27-jarige Nederlander liever anders gezien. Haase is al bijna twee we ken niet fit. „Maar ach, ook als je wel fit bent is Simon een verschrik kelijke loting", liet hij weten. Niemand klaagt door Rik Spekenbrink door Peter van Leeuwen ADELAIDE - Ook voor zijn laatste klus als wielrenner is Cadel Evans op en top gemotiveerd. De Tour Down Under, die dinsdag in zijn va derland Australië begint, is voor de oud-wereldkampioen en Tourwin naar van 2011 een afscheidstoer- nee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48