1 -Z.O 6 n 40 MENINGEN Cor de Jonge brieven Tunnel in de verkoop Charlie Hebdo Charlie Hebdo (2) Charlie Hebdo (3) Charlie Hebdo (4) Charlie Hebdo (5) Charlie Hebdo (6) Charlie Hebdo (7) Keukentafel Keukentafel (2) Weg kwijt Muizenplaag Wildbeheer M Waarom overweegt de provincie de Westerscheldetunnel te verko pen? (Zie de krant van 12 januari), Als de pensioenfondsen en beleg gers het een solide investering vinden, waarom vindt de provin cie dat dan niet? Uit de opbrengst van de tunnel is ook een belang rijk deel van de Sluiskiltunnel be taald. Dus zo slecht is de op brengst niet. Het geld van een eventuele verkoop zal na een aan tal jaren op zijn. Heeft men niet geleerd van de verkoop van de PSD, die nu weer in handen van de provincie is? De tunnel wordt na de verkoop nooit meer tolvrij. Dan zijn de gebruikers de klos. De Israëlische krant Haaretz heeft een cartoon gepubliceerd die de dood van journalisten in Parijs vergelijkt met de dood van journa listen in Gaza. Haaretz liep door de plaatsing een reeks van doods bedreigingen op, en de wens dat de journalisten van die krant het zelfde lot zouden treffen als die van Charlie Hebdo. Hier lees je niets van. Ook niet over de BBC-journalist Tim Willcox, die als hij het waagt iets over het Pa lestijnse lijden te zeggen, direct een meedogenloze campagne over zich heen krijgt en wordt ontslagen. De Vrije Universiteit Amsterdam heeft besloten om een debat, georganiseerd door Stu denten voor Rechtvaardigheid in Palestina, niet door te laten gaan. Wat nou vrijheid van meningsui ting. Alleen als het om beledigen van de islam gaat, zo lijkt het wel. Ik ben geen Charlie. Met veel dramatiek wordt de pers vrijheid nu, na de gruwelijke slachtpartij bij Charlie Hebdo, be schreven en besproken als een gro te waarde. Deze hypocrisie van de overheden en de media is erger lijk. Zij zijn Charlie niet. De verza melde pers roept zichzelf opeens uit tot Charlie, maar komt zelf niet verder dan kritiekloos achter onze politici en hun opdrachtge vers aanhollen. Het heeft iets van lijkenschennis. Charlie Hebdo wordt verengd tot een anti-jihad- magazine, terwijl het veel breder is. Maar niemand was geïnteres seerd in de vlijmscherpe kritiek op het establishment. Wat een bijzondere column van Maikel Harte in de krant van 10 ja nuari. Begrijpt hij echt niet wat mensen bedoelen als ze zeggen 'Ik ben Charlie'? Wij zijn met zijn allen Charlie. Wij staan voor vrij heid van meningsuiting. Ook Har te is voor die vrijheid, 'maar niet tegen elke prijs'. Ik ben het niet met Harte eens, maar hij kan schrijven wat hij wil zonder bang te hoeven zijn. Hij is liever Char lie Chaplin. Maar Chaplin maakte Hitler belachelijk met zijn film The Great Dictator. Charlies ma ken en verdedigen onze democra tie, Maikels niet. Columnist Maikel Harte vertelt waarom hij geen Charlie Hebdo is. Hij zou zich wel kunnen ver eenzelvigen met Charlie Chaplin. Dat is een echte held, voorzover je dat woord mag gebruiken. Al in 1940 maakte hij de wereldberoem de film The Great Dictator waarin hij Hitler en Mussolini belachelijk maakte. Als links activist en over tuigd antiracist werd hij door de FBI gezocht en als communist be titeld. Charlie Chaplin, een bijzon der mens. Driekwart eeuw gele den waarschuwde hij de wereld, maar hij werd door miljoenen conservatieven in Amerika en Eu ropa gehaat en verguisd. Ik waardeer de columns van Mai kel Harte. Maar ik heb veel moeite met die in de PZC van 10 januari, waarin hij zegt voorzichtiger te zijn dan Charlie Hebdo. Ik vind dit een laffe houding ten opzichte van de moslim-fundamentalisten. Harte vindt kennelijk dat vrijheid iets vanzelfsprekends is, maar dat is helaas niet zo. Columnisten en cartoonisten hebben de instru menten om op te komen voor on ze vrijheid. Velen hebben dat in middels tot uiting gebracht met treffende cartoons of steekhou dende columns. Maikel Harte moet zich schamen. Charlie Hebdo gaat te ver in zijn satire. Dat vind ik en dat is mijn vrije mening. Een goede vriend of een vijand kun je een sneer ge ven; je raakt hoogstens een vriend kwijt. Absolute vrijheid van meningsuiting kan niet; er is ook nog zoiets als goed fatsoen. Moi, je ne suis pas Charlie. Ik ben verbaasd over al die men sen die in Nederland opstaan en demonstreren voor de vrijheid van meningsuiting. Extreme mos lims plegen al jaren terreuraansla gen. Bijvoorbeeld vorig jaar nog op een school in Pakistan waar 144 moslimkinderen werden ver moord. Toen was er geen enkele demonstratie. Zijn die mensen dan minder dan wij westerlin gen? Werd er dan echt gedacht dat dit bij ons niet zou gebeuren? Een beetje naïef denk ik. Iedereen heeft het over vrijheid van me ningsuiting, maar ik hoor nergens een mits. In Nederland moet je al les maar kunnen zeggen en dat vind ik ook, mits het met respect gebeurt. Iedereen heeft het over respect, maar te veel mensen wor den onnodig gekwetst. Waartoe dient dit? Een klap in je gezicht komt vaak minder hard aan. Zorgaanbieder Allévo heeft op Schouwen-Duiveland en op de Be- velanden huishoudelijke hulpen naar cliënten gestuurd om te ver tellen dat zij gekort waren in uren hulp. (Zie de krant van 9 januari). Niks maatwerk in een keukenta felgesprek. Op kantoor bepaalt Al lévo dat zelf wel. Gelukkig zijn er cliënten die dit eigengereide foutieve doordram- men niet pikken. Zij zoeken de publiciteit en/of lichten ze de sig- naalgroep WMO in. De verant woordelijken bij Allévo worden gelukkig teruggefloten. Ik wens Allévo beterschap. Willem van Dam stelt in zijn co lumn van 8 januari dat het tijd wordt voor een dringend keuken tafelgesprek met de koning. Inder daad, die man strooit schaamte loos met miljoenen. Volgens het klein Republikeins handboek kost dat 130 miljoen euro per jaar. Dat is 20 keer meer dan Obama verdient. Amalia krijgt zodra ze 18 wordt per jaar 1 miljoen euro. Een democratisch gekozen president met een salaris volgens de Balken endenorm zou een gigantische be sparing opleveren. Dan zijn er wat minder keukentafelgesprek ken nodig. De column van Marleen Blom- maert van 13 januari getuigt niet van een degelijke topografische kennis. Ze geeft de schuld aan de wegwijzers, die echter wel de juis te route naar Ovezande aangeven. Ze doet nu voorkomen dat de Zak van Zuid-Beveland een achterge bleven deel van Zeeland is. Da 's kwalijk. Blommaert is welkom in onze mooie streek, maar dan wel beter voorbereid. De Friese muizenplaag is een feest voor de roofvogels, lees ik in de krant van 15 januari. Ik ben bang dat het in een drama zal ein digen. De boeren willen zoiets geen twee jaar achter elkaar. Ze zullen ongetwijfeld naar vergif pakken. Een vergiftigde muis is een makkelijke prooi voor een roofvogel, en dan is het einde ver haal voor die vogel. Vooral toren valken en buizerds zullen daar de dupe van worden, schat ik in. De overpopulatie aan herten op Schouwen rigoureus aanpakken is de enige optie (zie de krant van 10 januari). De overheden blijven echter passief. Er lopen hier roe dels herten door de wijken. De gemeente wordt wél actief met handhavers als je maatrege len neemt om de vernielzucht van deze dieren in tuinen te voor komen. Dan krijg je de wind van voren. A In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Corrie van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Johan Ceerse De Meijstraat 6, Serooskerke R.A. Nakman Stadsschuur 50, Middelburg Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Wim van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Corien van Baal Dorpsplein 10, Eede J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Lieve van Hee Poolster 42, Oostburg Rinus Welleman Arendhof 27, Heinkenszand J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40