ZEELAND 37 Maar laten we wel wezen: niet iedereen zal het even feestelijk vinden dat er een homosek suele dominee op de kansel staat. Een oudere homoseksuele predikant zei me: Marijn, jij profiteert van onze strijd. Dat is zo, ik voel dat best als een luxe." ]e bent een jonge dominee. ]e werkte in een ver pleeghuis. En je was tot de recente bezuinigings ronde geestelijk verzorger en ethicus in ziekenhuis Zorgsaam. Dat klinkt zwaar. „Als je met ouderen werkt, past bescheiden heid. Aanwezig zijn en luisteren, dan ben je niet snel te veel. Bij veel ouderen van in de tachtig proefje een gevoel van: het is goed ge weest, het is voltooid. Wat ik vooral aangrij pend vind is het overlijden van jonge mensen. Een moeder van drie kinderen die overlijdt, dat blijft je bij. Op die momenten sta ik in de christelijke traditie: we weten niet waar we vandaan komen, we weten niet waar we naar toe gaan, maar we zijn wel in Gods hand." „Bij de doopsgezinden hangt een aparte sfeer. We nemen elkaar niet de maat in de leer die je erop nahoudt. Daden gaan woorden te bo ven. Daar nemen we elkaar wel de maat. Je da den moeten in het teken staan van vrede, lief de en gerechtigheid. Ik heb - met anderen - een voedselbankverdeelpunt opgericht. Ik wil me graag inzetten voor een menselijke religie. De mensen die levens nemen in naam van hun geloof - zoals in Parijs - noem ik achterlij ke idioten. Als instituut is de kerk in de Wes terse wereld zeker op haar retour. Maar religie laat zich niet zo gemakkelijk uitroeien. Er blijft ruimte voor spiritualiteit. Er is nu een maal meer tussen hemel en aarde. Die overtui ging blijft, ook bij jongeren. Dat zie ik volop om me heen." Als puber kreeg ik in de kerk te horen: je mag zijn wie je bent, en het is goed dat je er bent ZATERDAG 17 JANUARI 2015 Marijn Vermet, dominee van de Doopsgezinde Gemeente in Aar denburg. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37