Activiteiten Vlissingen 700 (tot nu toe) Ontslagen ambtenaar krijgt gelijk ügina WALCHEREN 33 i it 2 april Stichtingsfeest van Vlis singen: feestelijke intocht van Markies en Markiezin, program ma in en rond de Sint Jacobskerk. Presentatie van het historisch werk 'Vissers, Kapers, Arbeiders, Vlissingen 700 jaar stadsrechten' van Peter van Druenen. 6 april Bevrijdingsfeest van de Spaanse en Waalse bezetting in 1572. 27 april Taptoe Vlissingen. 5 mei Nationale Viering Bevrij dingsdag met Bevrijdingsfestival en 5 mei-lezing door de Israëli sche schrijver David Grossman. 6-7 juni Weekend van de Ama teurkunst; open kunstmarkt in Sint Jacobsstraat en op Kleine Markt. 13 juni speciale editie Colours By the Sea. De 700-ste verjaardag van de stad wordt gemarkeerd met een kunstobject voor de binnenstad. 17 juli Zeven scholen van het voortgezet onderwijs bestrijden elkaar in een zevenkamp op het strand van Vlissingen. Leerlingen van het Schelde- mondcollege presenteren een drie luik van een cd-opname, een pro fessionele video en een theater stuk onder leiding van Joel Mom- mers. 2, 3, 4 juli Zomerconcerten aan de Houtkade bij festival Onder stroom: Waylon, Miss Montreal en Di-rect. 12 juli Zwemevenement over de Rede van Vlissingen. 6-7 september Dutch Marines Rowing Challenge. Uit het 350-ja- rige Korps Mariniers roeit een team een sloep van de Erasmus- De Middelburgse bestuursrech ters dragen het college van burge meester en wethouder op om op nieuw een beslissing te nemen op zijn verzoek tot inzage. En daarbij moet rekening gehouden worden met de beslissing van de recht bank. Het dagelijks bestuur van de gemeente mag niet treuzelen bij het nemen van dat besluit. Vol gens de rechters moet het binnen zes weken zijn genomen. Kluijfhout stapte eind vorig jaar naar de rechtbank omdat de ge meente niet inging op zijn ver zoek via de Wet Openbaarheid Be stuur om inzage te krijgen in een groot aantal documenten en gege vens van de gemeente. Volgens Kluijfhout wilde hij als ontslagen ambtenaar zijn kennis over het functioneren van gemeenten op peil houden. Daarom had hij ook gevraagd om opdrachten. Volgens het college misbruikte Kluijfhout de wet en zadelde hij Veere mag niet treuzelen bij het nemen van dat besluit. Het moet binnen zes weken zijn genomen de gemeente met zijn verzoeken op met hoge kosten. Om zijn ver zoeken na te komen zouden amb tenaren zo'n vierhonderd uur al leen voor hem in touw moeten zijn, zo had het college laten bere ken. De rechtbank stelt dat het college geen enkel bewijs van kwade trouw heeft kunnen overleggen. Volgens de rechters is er ook geen bewijs geleverd dat de ontslagen ambtenaar misbruik van de wet maakt, zoals de juristen van de ge meente namens het college naar voren brachten. De rechtbank vindt ook dat er niet gekeken mag worden naar de kosten die een gemeente moet maken om in te gaan op het ver zoek van Kluijfhout. r (rbo [UU1 Kozijnen Zonweringen Overkappingen u \j 17 t/m 31 januari!! [53> MAKELAARDIJ M Y IVESTEINDE brug naar de Londense Tower Bridge, 350 kilometer ver. Het team houdt een ceremoniële stop in Vlissingen om de oprichter van het korps 'zeesoldaten', Michiel de Ruyter, te eren. 11-20 september Film by the Sea. Presentatie van filmdocumen- taire van Marjan van den Bos en Theo Rietveld over het Nollegat: 'Ode aan de Nollen, van gat tot baai'. 11, 12, 13 december Festival Wonderstroom, grootst slotfeest van de Vlissingen 700-viering. Alzheimercafé in 't Gasthuis In 't Gasthuis in Middelburg is zaterdag een Alzheimerca fé van 14.30 tot 16.30 uur. De zaal is geopend vanaf 14.00 uur. Gastspreker is Marcel Reinhoudt, verpleegkundig specialist ouderenzorg in 'tGasthuis. Het onderwerp is 'dementie, wat is dat?' Na de presentatie kunnen vra gen worden gesteld. Reanimatie kind na te water geraken Een klein kind raakte vrij dagmiddag te water in Speel hof Hoogerzael. Nadat het uit het water was gehaald is het gereanimeerd. Vervol gens werd het overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Een traumahelicopter was opgeroepen maar moest niet worden ingezet voor ver voer van het kind. Kinderen koken voor ouderen In het Majoraat in Vlissin gen start vanaf vrijdag een nieuwe cursus kinderkoken. Kinderen van 9 t/m 12 jaar maken een gezonde, lekkere maaltijd voor mensen uit Paauwenburg. De kinderen eten zelf ook mee. Gasten zijn van harte wel kom om vanaf 17.30 uur te komen eten voor de prijs van 7,50 euro. Geheugencursus voor 55-plussers WVO Zorg in Vlissingen start op 26 januari met een geheugencursus voor 55-plussers. Deelnemers trai nen hun geheugen met ver schillende oefeningen. Op 27 januari start er een vriend schapscursus voor vrouwen. Deelnemers leren in 9 bij eenkomsten nieuwe contac ten te maken. Cursus Duits voor horeca en toerisme Bij de Zeeuwse Volksuniver siteit start vanaf 22 januari een korte cursus 'Duits voor horeca en toerisme'. Deze cursus is bedoeld voor men sen die in het toerisme wer ken en een goede voorberei ding voor het nieuwe toeris ten seizoen willen hebben. De cursus van zes lessen is in Scalda in Middelburg. ZATERDAG 17 JANUARI 2015 Maarten Eijsackers werkt bij Orionis in Vlissingen aan de printplaten voor de aftelklok die verder wordt gebouwd bij Bevers in Zierikzee. foto Ruben Oreel door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Veere weigerde ten onrechte de ontsla gen ambtenaar Piet Kluijfhout inza ge te geven in een groot aantal be leidsstukken. Iwaar design en kwaliteit hani *vraag naar de voorwaarden 10jT Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118-441 944 I info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl Sfeervolle vrijstaande woning staande op een perceel van 400 m2 met 3 slaapkamers en een zonnige achtertuin Vraagprijs: 209.000 k.k www.makelaardijwesteinde.nl MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33