Theater paar jaar nodig als overgang naar Zep' Kunst uit 'het wasrek' weggewaaid f JIU I 32 WALCHEREN VLISSINGEN 700 Klok op het Scheldeplein tikt vanaf woensdag de 70 dagen weg tot Vlissingen 700 jaar wordt: op 2 april, M Akkoord Veere over impuls toerisme „We moeten eerst aan artiesten en bezoekers laten zien dat we een goed alternatief hebben. Pas daarna kan de schouwburg wor den gesloopt", zegt hij. Want Lievens heeft het eerder ge zegd en vindt het belangrijk het nog maar eens te benadrukken: „Ze denken dat het bij een schouwburg alleen om techniek, geld en stenen gaat, maar het gaat óók om gevoel. Het moet geloof waardig blijven naar de artiesten en de bezoekers." De komende maanden wordt ver der gesproken over de toekomst van de schouwburg en de kosten van elke oplossing. De gemeente laat daarvoor adviezen maken door externe bureaus. Mocht de gemeenteraad daarna besluiten de schouwburg niet te renoveren maar alle voorstellin gen te verplaatsen naar Studio A58 van Lievens op Zep, dan is dat technisch wel mogelijk, zegt hij. Achter de hal bezit hij ook een stuk grond van duizend vier kante meter waarop de voor een theater noodzakelijke voorzienin gen gebouwd kunnen worden, zo als een toneeltoren en faciliteiten voor artiesten. Maar de sfeer die in het gebouw hangt is voor hem net zo belang rijk. En die moet de tijd krijgen om te groeien. Het tijdpad zou er zo kunnen uitzien, schetst Lie vens: voor de zomer van dit jaar een besluit; in het najaar begin nen met de bouw en inrichting op Zep die dan medio volgend We moeten eerst aan de artiesten laten zien dat we een goed alternatief hebben jaar klaar is; het nieuwe theatersei zoen 2or6/20i7 gebruik maken van Studio A58 én de schouw burg aan het Molenwater. „En in 2017 een definitief besluit nemen over het lot van de oude schouw burg." Die wil hij dan nog enkele jaren openhouden als een 'cultuurwerk plaats' voor vernieuwend, avant-gardistisch toneel, cabaret. „Let wel, donderdagavond had den we het Nationaal Toneel in Middelburg. Daar lijd ik verlies op. Maar ik haal ze wel, want als ze niet in Middelburg staan, dan komen ze helemaal niet naar Zee land. In Middelburg zaten 140 mensen, in Goes of Terneuzen zouden het er nog minder zijn. En ik vind het belangrijk dat we zulke voorstellingen in Zeeland wel houden. Je moet ook de fijn proevers onder de Zeeuwen bedie nen. Dat is belangrijk voor je leef klimaat." Lievens kocht de evenementen hal op Zep als 'entreebewijs' naar de exploitatie van de nieuw te bouwen schouwburg. Hij gaat meedenken over verplaatsing van alle voorstellingen naar Zep. „Zo als ik ook al heb meegedacht over de nieuwe schouwburg en over de renovatie van de huidige. Dit zou het derde akkoord worden." Volgens Lievens kan het alleen maar een succes worden als kwali tatief hoog wordt ingezet. „Over techniek, sfeer en de zakelijke kant moet allemaal nog goed ge sproken worden. We moeten nu wel echt doorpakken, want meer smaken hebben we niet." VLISSINGEN - Voor de Vlissingers wordt de viering van 700 jaar stad een doe-het-zelf-feest. Zelf wil de gemeente Vlissingen, in het licht van de miljoenentekorten in de boeken en de komende artikel 12-status, niet meer dan honderd duizend euro uitgeven aan de ver jaardag. Dat geld wordt een beetje hier en een beetje daar verdeeld bij wijze van schouderklopje of duwtje in de rug. „Noem het smeergeld", lacht wethouder Sem Stroosnij- der. „Smeermiddel, beter gezegd." Het is ook vrijwel op. „Iemand die vijftien mille wil, hoeft niet meer te komen." De gemeente probeert vooral ondernemers en burgers te enthousiasmeren om er zelf een feest van te maken dit jaar. De gemeente biedt onder steuning door de coördinatie van de regiegroep op het Stadhuis en het onderdak geven aan een spon- sormarkt, woensdag. „Het wordt een beetje winkelen tussen de ideeën die er zijn voor de verjaar dagsviering", schetst Stroosnijder. „Initiatiefnemers zoeken meest geen grote bedragen. Het gaat vaak om een paar honderd euro. Of iemand die professioneel om kan gaan met beeld en geluid, voor de presentatie van het thea terstuk van Scheldemond College in de Machinefabriek, bijvoor beeld." De viering van de stadsver jaardag wordt vooral gedragen door de vaste evenementen, die overgoten worden met het thema van zeven eeuwen stad. Met een extra afleve- ring van Vlissingen Maritiem - met pijn en moeite voor elkaar ge kregen: „Veel bedrijven hadden hun sponsoring al vastgelegd voor de Tour de France", merkte Stroosnijder. De gemeente ver zorgt wel het openingsfeest, op donderdag 2 april, in en rond de Sint Jacobskerk. En het logo van de viering, de Vlissingse fles met zeven kleuren, is in eigen huis ontworpen. Het is verkrijgbaar op speldjes die de gemeente uitdeelt en op banieren en vlaggen. „We denken er over om de vlaggen te koop aan te bieden. De onderne mers in de binnenstad willen ze aan hun gevels hebben." Woensdag, vlak voor de aanvang van de sponsormarkt, markeert burgemeester Letty Demmers de aanloop naar het feestjaar door om 17.00 uur een aftelklok in wer king te stellen op het Schelde plein. Daarna reikt Stroosnijder er de subsidiecheques uit aan de drie beste ideeën voor Vlissingen 700. In de tent op het Schelde plein is vanaf 17.30 uur warme chocolademelk en een kennisquiz met zeven vragen over Vlissin gen. Uit de goede inzendingen worden zeven winnaars getrok ken. Die krijgen bij het program ma op donderdag 2 april een VIP-behandeling voor twee. SPONSORMARKT KOPPELT HULP AAN HAPPENING 10 jaar Succes in huis makelaar DOMBURG - De gemeente Veere en de toeristische sector hebben hun geschil over de besteding van de toeristenbelasting geslecht. Een deel van de verhoogde belasting, namelijk twee ton per jaar, gaat naar projecten die het toerisme een impuls geven. Welke projec ten dat zijn, wordt samen met ver tegenwoordigers uit de sector be paald. De gemeente heeft dit giste ren bekend gemaakt. vlissingen - Het kunstwerk mocht er dan misschien een beet je raar staan, op die oude scheeps helling, maar zo konden de foto doeken er ten minste niet meer uit weg waaien. Wel dus. De storm heeft alweer fotodoeken losgerukt uit het sta len frame, dat in de omgeving van het Vlissingse Scheldekwar- tier ook wel liefkozend 'wasrek' wordt genoemd. En die doeken zaten er, na het laatste waaidrama, nog maar net in. Of de gemeente Vlissingen ze nu weer laat vervangen, blijft nog even ongewis. De ambtenaar die erover gaat, was gisteren een dag je vrij. foto Ruben Oreel Doe-het-zelf feest voor 700 jaar Vlissingen door Maurits Sep MIDDELBURG - De schouwburg aan het Molenwater moet nog zeker enkele jaren open blijven. Ook als een mogelijk nieuw theater op Zep klaar is, is de oude schouwburg no dig voor een 'transitiefase', stelt ex ploitant Frans Lievens. Frans Lievens, theaterexploitant Directeur Frans Lievens van Zee landtheaters: „Het gaat bij een schouwburg ook om gevoel." door Claudia Sondervan De organisatoren en initiatiefne mers voor de activiteiten ter vie ring van het 700-jarig bestaan van Vlissingen als stad presenteren zich woensdag 21 januari in de Pu bliekshal van het Stadhuis. Daar laten zij zien wat ze nog no dig hebben voor de uitvoering: geld, materialen of helpende handen. Er worden voor circa twintig eve nementen de plannen ontvouwd. Er zijn activiteiten op elk gebied; sport, theater, muziek, historie, voor ouderen, kinderen, jongeren en gezinnen. Nieuwsgierigen en belangstellen den zijn welkom. De sponsormarkt is open van 18.00 tot 20.00 uur. Wie jarig is trakteert! Huis tvertkoD, i 0 0 00 1 C8 8.' a m 9 O m 0 0 ra 1 n - ow - 0^ Huis (ver)kopen? M2 Makelaars trakteert nu bij elke aankoop- en verkoopopdracht. Benieuwd? Bekijk uw cadeau online! Kijk op www. I Ojaarm^.nl Nu een Ipad-mini cadeau bij elke verkoopopdracht door Wendy Wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32