Sporten almanak 'Verkoop tunnel ronduit slecht idee' Gestolen auto terug dankzij tip Dominee die zijn mensen echt ziet 36 en 37 Australian open 48 en 49 ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 17 januari 2015 29 Broers Azimi kopen voormalig Van Eeghenhuis in Aardenburg om er hotel te beginnen. Tennissers zijn voorstander van korter seizoen, maar spelen wel in lucratief toernooi. zou prima kunnen dienen als on derkomen voor sportclubs die op trainingskamp komen. Daarnaast levert het natuurlijk werkgelegen heid op, en komen er hierdoor meer mensen naar de regio." Wethouder Peter Ploegaert is posi tief over het plan. „Ik ben blij dat iemand de nek uitsteekt en einde lijk actie onderneemt om daar iets te beginnen." Ploegaert is ter plaatse wezen kijken. „Er moet heel wat gebeuren aan het ge bouw, maar de basis om er een ho tel te beginnen, is nog wel aanwe zig." Wel moet de bestemming op het pand, dat inmiddels voor 'maat schappelijke doeleinden' bestemd is, veranderd worden in 'hotel'. Een procedure met mogelijkhe den tot indienen van bezwaren is nodig en uiteindelijk toestem ming van de gemeenteraad. „Daar gaat zes maanden tot een jaar overheen", geeft Ploegaert aan. Daarvóór moeten de initiatiefne mers nog wel gedetailleerde plan nen indienen. Voordat het ge bouw weer in gebruik genomen kan worden, moeten onder meer nieuwe, brandwerende plafonds en CV-ketels geplaatst worden. Verder behoeft het hele pand, dat tien jaar zo goed als leeg stond, een opknapbeurt. Het Van Eeghenhuis werd in 1965 door de Doopsgezinde gemeente gebouwd en gebruikt als 'vor mingscentrum'. Het werd daar naast verhuurd voor cursussen en bedrijfsuitjes en had begin jaren negentig ook een poosje een func tie als volkshogeschool. In 1995 werd het een conferentie oord en begin deze eeuw diende het een poosje als hotel. Toen dat dicht ging, is het pand in 2005 ge kocht door investeerders. Die raak ten het niet kwijt en lieten het ge bouw de afgelopen jaren bewo nen op anti-kraakbasis. Salar en Sasan Azimi zijn sinds enkele jaren ook eigenaar van het naastgelegen kasteeltje De Elder schans, dat in het voormalige, ge lijknamige landgoed ligt en nu een grotendeels toegankelijk bos is. Het voormalige Van Eeghen huis ligt aan de rand van dat land goed. Salar Azimi stuurde al een brief naar de Sluise gemeenteraad waar in hij medewerking vraagt voor zijn plan. Afgelopen week liet hij zich tijdens een commissieverga dering vertegenwoordigen door bouwkundig adviseur Jan Wijn- acker. Die vertelde raadsleden dat de Azimi's de vervallen staat van het inmiddels al tien jaar leegstaande gebouw een doorn in het oog is. „Ze willen het opknappen en in gebruik nemen als hotel met pak weg negentig kamers." Het zou gaan om een hotel in het goedkopere segment, dat zich on der meer op groepen richt. Daar mee zou de voormalige functie als conferentieoord terugkomen. TERNEUZEN - De mogelijke ver koop door de provincie van de Westerscheldetunnel aan een pen sioenfonds of andere belegger is ronduit een slecht idee, vindt Ter- neuzens raadslid Giel van Boom (TOP/Gemeentebelangen). Het dagelijks provinciebestuur noemt verkoop één van de moge lijkheden in een toekomstvisie op de tunnel. Het geld dat de tunnel opbrengt, kan elders in Zeeland worden geïnvesteerd. In schriftelij ke vragen aan het college van B en W van Terneuzen wijst Van Boom dit voorstel resoluut van de hand. De provincie moet altijd zeggenschap houden over de tarie ven en hij vreest ook dat de tun nel bij verkoop nog langer (dan tot 2033) een toltunnel blijft. Van Boom roept B en W van Terneu zen op om stelling te nemen te gen verkoop van de tunnel. HULST - De politie helpen heeft zin. Bij een woninginbraak aan de Moerschansstraat in Hulst was donderdag een BMW gestolen. De politie riep via Twitter op naar de auto uit te kijken en meldde ook het kenteken. Gistermiddag volgde een bedankje. De auto was teruggevonden 'dankzij een tip van een opgelette burger'. De Hulsterse verslaggeefster was vastberaden. Ze moest er nu echt iets aan gaan doen. Een sportles ten behoeve van een artikel in de krant gaf haar een duwtje in de goede richting. „Ik ga mij aanmelden bij de sportschool. Ik ben dan wel lelijk op mijn kont gevallen, maar toch voel ik mij na één les al fitter dan ooit", vertelde ze monter aan haar collega's. En zo babbelde ze nog een tijdje enthousiast verder over haar sportieve avonturen. Maar op een gegeven moment kwam haar ware aard weer boven. „En weetje wat ook zo'n groot voordeel is van dat fitnesscentrumHet is vlakbij mijn huis. Mooi toch? Lekker makkelijk! Dan hoef ik niet zover te lopen om er te komen." Hoop voor Elderschansgebouw door Martijn de Koning AARDENBURC - Er gloort een nieuw leven voor het voormalige Van Eeg henhuis, ook wel conferentieoord De Elderschans, bij Aardenburg. De broers én zakenpartners Azimi heb ben het pand gekocht en willen er een hotel in beginnen. Wijnacker wees ook op de moge lijkheid tot samenwerking met Het in 1965 gebouwde, voormalige Van Eeghenhuis aan de rand van het Elderschanspark bij Aardenburg staat sinds tien jaar zo goed als leeg. Tegenwoor- het nabijgelegen sportpark. „Het dig wordt het bewoond op anti-kraakbasis. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29