Helpen bij het zoeken naar een toekomst WERKEN 21 DE UITDAGING In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werkWat geeft voldoening en waar ligt de grootste uitdaging1 Vandaag: Sabine Jurgens, zelfstan dig arbeidsdeskundige in Hulst, foto Peter Nicolai Waaruit bestaat uw werk? Ik krijg eigenlijk twee soorten opdrach ten. Voor werkgevers doe ik onderzoek bij langdurig ziekteverzuim of uitval van werknemers. Ik bekijk of die perso nen hetzelfde werk of aangepast werk kunnen doen of dat ze beter extern aan het werk kunnen gaan. Daar maak ik een rapport van voor de werkgever. Daarnaast begeleid ik werknemers die langdurig zijn uitgevallen, die hun ei gen werk niet meer kunnen doen. Wat zijn hun capaciteiten en welke kansen hebben zij op de arbeidsmarkt? Hoe bent u in deze baan terechtgekomen? Na mijn studie ben ik eigenlijk in de reïntegratiebranche gerold. In mijn ei gen vakgebied, talen en culturen van La- tijns-Amerika, was geen werk te krij gen. Ik heb bij mijn werkgever de kans mand niet hetzelfde werk kan blijven doen. Als je ziet dat mensen door je uit leg toch geholpen zijn, en een beeld krijgen van de toekomst, geeft dat veel voldoening. Wat is het leukste aspect aan dit werk? Je komt op verschillende plekken. De ene keer sta je met een helm op in een productieomgeving, de volgende keer ben je op kantoor. Dat je steeds in ande re werksituaties komt, houdt het boeiend. Wat is de grootste uitdaging in uw werk? Om mezelf te blijven ontwikkelen. Ik mag niet op mijn ervaring leunen, maar moet op de hoogte blijven van ver anderingen op de arbeidsmarkt en in de wetgeving. Ik moet me blijven voe den met informatie. gekregen de opleiding tot arbeidsdes kundige te doen. In 2011 ben ik voor me zelf begonnen, omdat ik door het hele land moest reizen. Nu werk ik voorna melijk in zuidwest-Nederland. Waar haalt u de meeste voldoening uit? Dat je mensen hebt kunnen helpen, zo dat ze verder kunnen. Je komt soms in moeilijke situaties, bijvoorbeeld als ie- VAN DEN BERG AUTOSCHADE loper in schadeherstel onderscheiden. Naast ser vice en het zoeken naar de beste oplossing voor de individuele klant zetten we sterk in op inno vatie", vertelt Heike. Zo was Van den Berg de eerste in Nederland met infrarood-droging en één van de eersten met watergedragen lakken. In Goes vinden we de nieuwste investeringen. Een full-service caravan- en camper-schadeher- stelbedrijf, aangesloten bij Omnia Caravan en Camper Schadeservice om het hoogste niveau van technische reparaties, onderhoud en PACK-keuringen te garanderen. De medewer kers zijn speciaal opgeleid. Daarnaast heeft Goes een straal- en poedercoatafdeling. Zoon Glenn (21) van de Berg: „De mogelijkheden bij poedercoating zijn haast eindeloos. Het is sterk, weerbestendig en flexibel, het is gewoon prach- tig om te zien hoe de elektrostatische lading de laag egaal aantrekt". Uniek is dat naast series ook de particulier met een enkel onderdeeltje voor poedercoating terecht kan. Van den Berg is veelzijdig en heeft in al haar onderdelen specialisten en apparatuur van het hoogste niveau ter beschikking. Van den Berg Autoschade is veel functioneler dan enkel auto schade, maar de naam is bij velen zo'n begrip dat een beter dekkende naam niet direct een verstandige optie is. ZATERDAG 17 JANUARI 2015 dan autoschade Van den Berg Autoschade BV is 50 jaar gele den ontstaan vanuit het transportbedrijf van opa. Rien en Heike hebben samen de afgelo pen 35 jaar het bedrijf uitgebouwd. Het bedrijf werkt voor bijna alle verzekerings maatschappijen. Nu verwerken de vestigingen Vlissingen en Goes samen zo'n 100 schadegevallen per week. Naast schade aan voertuigen herstelt de vesti ging Vlissingen ook het interieur van boten en jachten. De vestiging Goes biedt naast herstel aan voertuigen ook herstel, onderhoud/keuringen voor campers en caravans. Daarnaast heeft Goes een flexibele straal- en poedercoatingaf- deling die ook geschikt is voor klein industri eel spuitwerk. In Goes heeft Van den Berg een carwash. Van den Berg repareert en vervangt ook au toruiten. De vestiging Vlissingen heeft een Repair Shop voor kleine, betaalbare reparaties. Elke reparatie heeft een FOCWA Eurogarant garantie van vier jaar. Van den Berg werkt groen en is gecertificeerd door de Stichting Duurzaam Repareren. Van den Berg produceert en financiert het programma Fix My Car op CTV Zeeland. Er zijn in totaal 36 mensen in dienst. Heike en Rien van den Berg: „Vertrouwen van je klant moetje verdienen. Help iemand zoals je zelf geholpen wilt worden en denk mee." foto's Ruben Oreel www.vandenbergautoschade.nl Een beschadiging wordt opgeschuurd voor behandeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21