6°# scoop 1 Terreur ontregelt ons bestaan wel degelijk Kras Kortingsdagen Bi Losgesneden van de euro Betrokkenen hopen snel een streep te zetten onder lang-slepend proces. Nieuwe organisatie krijgt directeur van buiten. B5T3 Korting op alle reizen! Specialist in meer dan autoschade Meest zonnig ZATERDAG 1 7 januari 2015 Op de financiële markten veroorzaakte de ontkoppeling van de Zwitserse frank en de euro een aardbeving. Maar voor de inwoners kan het goed uitpakken. 14en 15 MIDDELBURG - De moeizame samensmelting van de Zeeuwse Bibliotheek en sociaal-cultureel instituut Scoop is na tweeënhalf jaar nog altijd niet afgerond. De fusie had op t januari 2015 een feit moeten zijn. Reden voor de nieuwe vertraging is een kwestie met de pensioenfondsen. Personeel van Scoop is nu nog aangeslo ten bij het ABP en zou moeten overgaan naar het Pensioen fonds Openbare Bibliotheken. De medewerkers willen ech ter bij het ABP blijven, maar daarvoor is dispensatie nodig. Landelijk loopt over de kwestie, die op meer plaatsen speelt, al geruime tijd een discussie tussen de pensioen fondsen. Een rechtszaak die komende week dient, moet helderheid bieden, maar het kan nog maanden duren voordat er juridisch definitief uitsluitsel is. De ondernemingsraad van de Zeeuwse Bibliotheek be treurt de vertraging. De inkrimping van de organisaties (van in totaal ongeveer 150 naar 120 arbeidsplaatsen) is eind vorig jaar voltooid. „Die mensen zijn al weg. De plannen voorzien in de vorming van nieuwe afdelingen, maar de plaatsing van de medewerkers kan pas worden afgerond als we zijn gefuseerd. Daardoor zitten we nu in een soort vacuüm", zegt OR-lid Martin Cox. De OR vindt het des te vervelender omdat de fusieperikelen de afgelopen jaren al een zware wissel op de medewerkers hebben getrokken. „We hadden liever gehad dat het geregeld was", zegt Mar leen Vermeer, OR-voorzitter van Scoop. „Maar er wordt gewerkt aan een pragmatische oplossing, waardoor we kunnen gaan werken als ware de fusie al een feit." De raad van toezicht heeft hetzelfde streven, zegt voorzit ter Jaap Bos. „Wij willen zo snel mogelijk naar de nieuwe situatie, zodat er eindelijk rust in de tent komt." Binnenkort wordt de benoeming van een directeur ver wacht. Bos zegt dat het iemand 'van buiten' wordt. Dat betekent dat de gedoodverfde kandidaat, Scoop-directeur Dick van den Bout, niet de fusieorganisatie gaat leiden. de Bibliotheek pagina 30 en 31: - Fusiedruk legde instellingen lam - Organisatie krijgt directeur van buiten - Commentaar Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697,5cPm Idififia DEN HAAG - „Ga gewoon naar hock ey en naar het voetballen dit weekend", zei minister Ivo Opstel ten gisteren. „Ga door met onze manier van leven", aldus premier Rutte. „Maar wees wel alert." Maar 'onze manier van leven' wordt wel degelijk ontregeld door de terreurdreiging. De aanslagen in Parijs en de grote anti-terreu- ractie in België donderdag zorgen voor zenuwen bij overheid en bur gers. Zo maakte de politie in Roosendaal gisteren bekend dat het drie jongens heeft opgepakt die dreigden met een aanslag op een school. „Gelet op de recente aanslagen in Parijs zijn we extra alert", aldus de politie, die direct politiewagens stuurde. Editie: Walcheren 257e jaargang nr. 14 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 ■- E -M *- U rJ i/i door Rolf Bosboom J O W) M 1) ra 01 r=. M M q. E <D 00 illustratie Rolant Quist l«TWB| A Zie pagina's 2 t/m 5 en Spectrum DE STELLING Reageer op pzc.nl Ik ben blij dat er weer gevoetbald wordt UW MENING 348 reacties Schouwburg hoort in de binnenstad za :1s- j-J- 'LTl 00 EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1