La Tiny House geeft Fransen vrijheid Zon, zee strand 339 439 699 899 439 789 BUITENLAND 13 899 Kras.nl/zon-vakanties of bel 0900-9697i5cPm wat hem in staat stelt in de zomer voor zijn muziekbusiness zijn bi vak op te slaan in Zuid-Frankrijk. Voor plaatsing is geen vergun ning nodig. 'Klein' is een relatief begrip, zegt Michaël Desloges, de 42-jarige producent van La Tiny House. Desloges heeft een show model geparkeerd op het binnen hof van een immense Normandi- sche boerderij in het gehucht Poil- ley-sur-le-Homme, op steenworp afstand van het kloostereiland Le Mont-Saint-Michel. „Die boerde rij is van mijn zakenpartner", zegt hij. „We hadden daar vaak etentjes, 's winters binnen en in de zomer buiten op het hof. Op zeker moment drong het tot ons door dat we nooit meer dan vier vierkante meter gebruikten, ter wijl de boerderij enorm is. Zo kwam het idee op om piepkleine huisjes te gaan maken." Er zijn nu vijftien producenten van kleine huisjes in Frankrijk, waar het idee is aangeslagen. Des loges begrijpt waarom. Vroeger werkte hij in Parijs, en verdiende goed. Nu woont hij met vrouw en twee pubers in een klein - hoe wel niet minuscuul - houten huis in Normandië, en verdient wei nig. „Vroeger had ik altijd geldge brek", zegt hij. „Nu ga ik twee keer per jaar op wintersport en een keer naar de zon." Sommige kopers zijn ouderen die goedko per willen wonen om te kunnen reizen. „Maar het concept slaat vooral aan bij jongeren", zegt hij. „Mijn laatste klanten waren stu- Piepklein huisje-op-wielen is mogelijkheid om goedkoop te wonen in elke uithoek van het land denten." Desloges erkent dat het Tiny House met tweeduizend eu ro per vierkante meter duur is. „Maar anders dan een camper be houdt het zijn waarde en je hoeft geen onroerendgoedbelasting te betalen." La Tiny House mag klein zijn, het is van superieure houtsoorten ge maakt, heeft dubbel glas en tien centimeter dikke wanden. Het showmodel beschikt over een vol ledig ingerichte keuken, een bad kamer, toilet, slaapkamer, zit hoek, stopcontacten en zelfs een veranda. Desloges verwerpt iede re vergelijking met de caravan, die minder comfort biedt en min der stijlvol is. Het feit dat een Ti ny House over de weg getrokken moet worden, beperkt de breedte tot 2.55 meter. „Het heeft ons ge dwongen het huisje solide te ma ken", zegt Desloges. „Je kunt er ge rust 90 mee rijden." Castel is een voorbeeld van de mo derne werker. Soms is hij musi cus, dan verdient hij een onregel matig inkomen met het maken van elektro-rock op muziekfesti vals in het zuiden van Frankrijk. Maar hij is ook een consultant die rapporten schrijft over de kwali teit van de dienstverlening in be jaardenhuizen. Hij zegt: „Ik heb 30.000 euro gespaard om in nieu we woonruimte te investeren. Als freelancer kan ik geen hypotheek krijgen. Dus heb ik besloten een Tiny House te kopen." Daarmee keert Castel (42) na twintig jaar Parijs de rug toe. Zijn Tiny House komt te staan in de tuin van het familiehuis in On- zain, aan de Loire, wat hem in staat stelt een derde inkomsten stroom te genereren. „Ik kan het huis aan toeristen verhuren van maart tot oktober", zegt hij. Zijn huis is inderdaad minuscuul. Voor 30.000 euro krijgt hij een woninkje van 15 vierkante meter plus een verdieping ter grootte van een tweepersoonsbed. Maar het geheel staat wel op wielen, Zeer voordelig Curasao Aruba ZATERDAG 17 JANUARI 2015 door onze correspondent Cees van Zweeden Een mobiel huis is vaak een archi tectonisch wondertje. POILLEY-SUR-LE-HOMME - Toen Ma- thieu Castel te horen kreeg dat hij zijn Parijse flat uit moest, hoefde hij niet lang na te denken. Hij kocht een piepklein huisje-op-wie- len dat in Frankrijk wordt geprodu ceerd onder de merknaam 'La Tiny House'. LA TINY HOUSE Turkije - Side Verblijf in LTI Serra Resort***** Modern hotel, direct aan het strand 3 a la carte restaurants, 5 zwembaden en groot aquapark 24-uurs All Inclusive Nieuw in ons aanbod Zie: Kras.nl/78012 Spanje Verblijf in Hotel Best Siroco*** Centrale ligging in Benalmadena Op loopafstand van de jachthaven Nabij div. golfbanen Inclusief ontbijt Nieuw in ons aanbod Zie: Kras.nl/31763 Verblijf in Trupial Inn Hotel Casino*** Sfeervolle en rustige ligging Gratis shuttlebus naar het strand en centrum Nieuw Italiaans restaurant Klantbeoordeling 83 Zie: Kras.nl/25313 Dominicaanse Republiek Verblijf in Viva Dominicus Beach* Zeer luxe en uitgebreid resort Op loopafstand van Dominicus O.b.v All Inclusive Klantbeoordeling 83 Zie: Kras.nl/31714 6 dagen v.a. 8 dagen v.a. 9 dagen v.a. 9 dagen v.a. Madeira Verblijf in Apt. Royal Orchid* Populair complex, direct aan zee met panoramisch uitzicht, binnen- en buitenzwembad Inclusief ontbijt Klantbeoordeling 8,4 8 dagen v.a. Zie: Kras.nl/31281 Turkije - Marmaris Verblijf in Hotel Golden Rock** Luxe en imposant hotel Geopend in 2013 Direct aan de boulevard O.b.v. All Inclusive Nieuw in ons aanbod Zie: Kras.nl/78010 6 dagen v.a. Kaapverdië Verblijf in Hotel Royal Decameron**** Ruim opgezet complex o.b.v. All Inclusive Direct aan het strand Praia das Chaves 2 zwembaden Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/31186 Verblijf in The Mill Resort***"1" Tropisch laagbouw resort Nabij het bekende Palm Beach Spa-enwellness- faciliteiten Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/22298 8 dagen v.a. 9 dagen v.a. Deze Kras-zonvakanties zijn inclusief: Vliegreis Transfer of huurauto Accommodatie Maaltijden zoals beschreven Nederlandssprekende reisleiding (m.u.v. Spanje) Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13