Voorbehoud Hulst en Sluis bij sluiting van lokale politiebureaus Miljoeneninvestering in kaai voor ArcelorMittal Vekabo wil meer ruimte mini-campings in Sluis Merlijn en Fleur: prins en prinses 44 'Neut' komt van een borrel jenever, maar betekent ook zeuren. Dat doen we nooit.. ZEEUWS-VLAANDEREN 35 en een vrouwelijk glaasje, ofwel de twee neuten. Ook de twee een den die op de motorkap liggen, zijn van haar hand. „Karlijn is meer van het fijne werk", zegt Rick Lambert (27). Rick en Rob Lambert, een twee ling, zitten al hun hele leven bij de club. „Onze ouders waren lid. We zijn ermee opgegroeid." Rick laat de stokoude Volvo zien die de carnavalswagen gaat trekken tij dens de optochten in Hulst, Vogel waarde en Terhole. Rick: „Dit is echt onze mascotte, al sinds 1993. We verven hem elk jaar opnieuw, er zitten al tweeëntwintig lagen verf over elkaar op." In de auto ligt zelfs nog confetti van voor gaande jaren. Het is pauze. Het bier komt te voorschijn. Remy doet beschei den. „We drinken een pintje in de pauze, en eentje na afloop." „Of twee", vult Rob aan, waarop Remy niet kan achterblijven. „Of drie." Ze doen kortom hun naam eer aan. Neuters, een neut, een glas jenever. „Neuten betekent ook zeuren", weet Remy. „Maar als we neuten drinken, zeuren we niet meer." Bij de oprichting is nog getwijfeld, maken we er de Neuters of de Neukers van. „Neu- ken betekent namelijk donderja gen", etaleert Remy zijn taalken nis. „Ik denk niet dat we veel le den hadden gehad als we de Neu kers hadden geheten", reageert Rob, terwijl hij doelt op de ande re, bekendere betekenis van het woord. Veel lachen, samen mooie dingen maken, een pintje op z'n tijd, het gaat goed samen bij de Neuters. Rob kijkt naar alle kubussen op de wagen. „Volgend jaar kunnen we wel wat met dobbelstenen doen", zegt hij serieus. Het is even stil en dan klinken de lach salvo's door de loods. Tijd om naar huis te gaan. De vijf hebben zich niet mordi cus tegen opheffing van de lokale politiebureaus verklaard. Voordat ze ermee instemmen of niet, wil len ze eerst weten hoe de nieuwe organisatie wordt uitgewerkt. Ha- rald Bergmann, burgemeester van Middelburg, heeft als voorzitter van het districtscollege van Zee land hun gevoelens verwoord in een brief aan de politie. Ze vrezen dat 'de herhuisvesting' van politie bureaus kan leiden 'tot maat schappelijke discussies en zelfs tot onrust; dit alles heeft te ma ken met het gevoel van veilig heid'. In Zeeuws-Vlaanderen houdt al leen Terneuzen een volwaardig politiebureau. In Hulst en Sluis blijven wel politiesteunpunten, gehuisvest in de gemeentehuizen. In antwoord op vragen van de SP laat burgemeester Jan-Frans Mul der weten dat 'de totale ombouw van de huisvesting' nog vele jaren zal vergen. Mulder probeert overigens in reac tie op de SP alvast mogelijke on rust weg te nemen. De politie gaat landelijk veel meer gebruik maken van dienstverlening via in ternet, zoals voor het doen van aangiftes, waardoor het voor men sen ook minder nodig wordt naar een politiebureau te komen. De politie zal veel vaker naar mensen toegaan, is het streven voor de toe komst. Op huisvesting wordt bezuinigd, maar niet op personeel, verzekert Mulder. Het aantal agenten in Zeeuws-Vlaanderen zal bij slui ting van het bureau in Hulst niet achteruitgaan, laat hij weten. Het steunpunt dat in het gemeente huis in Hulst komt, zal ook alle uren van de dag toegankelijk zijn voor de politie. Het gaat om een strategische in vestering. Het Havenbedrijf Gent steekt zelden geld in haveninfra structuur bij een bestaande onder neming. Met de investering wil het Havenbedrijf het staalconcern ArcelorMittal aan Gent binden en wordt ingespeeld op de bouw van de nieuwe sluis bij Terneuzen, die in 2021 gereed moet zijn. Gro tere zeeschepen kunnen dan het Kanaal Gent-Terneuzen op. Voor uitlopend daarop heeft Arcelor Mittal zelf 13,3 miljoen euro uitge trokken voor twee nieuwe haven kranen. De nieuwe kaai met een lengte van 220 meter zal gebruikt wor den voor de aanvoer van schroot voor de productie van staal en de afvoer van hoogoven- en staalslak- ken. Hoogovenslakken worden ge bruikt voor productie van cement en staalslakken onder meer voor wegfunderingen. De bouw van de kaai begint najaar 2015 en moet eind 2016 afgerond zijn. Arcelor Mittal heeft 4700 werknemers. De Vekabo reageert daarmee op de nieuwe verordening Kleinscha lig kamperen, die onlangs ter inza ge lag. Volgens de Vekabo is de ge meente gediend bij het toestaan van camperplekken. Ze verminde ren immers de kans op wildkam- peren in de regio. De Vekabo pleit ook voor de reali satie van maximaal vijf plaatsen voor vaste standplaatshouders en wil dat de mini-campings het he le jaar open kunnen zijn. Nu moe ten die nog sluiten tussen r janua ri en 15 maart. De drie trekkers hutten die volgens de nieuwe re gels mogelijk gemaakt worden, moeten bovenop de 25 toegestane kampeerplekken komen, vindt de Vekabo. De vereniging wil met de wijzigingen 'een breed en kwalita tief hoogstaand pakket aan kam peer- en overnachtingsmogelijk heden aanbieden', staat in de brief. De zienswijze van de Vekabo staat lijnrecht tegenover die van de Recron, de vereniging van re creatieondernemers. Die maakt zich juist zorgen over de steeds groeiende mogelijkheden voor kampeerboeren en vraagt de ge meente om ontwikkelingen als het toestaan van trekkershutten niet door te voeren. De Sluise gemeenteraad heeft la ter dit jaar het laatste woord over de inhoud van de verordening. AARDENBURC - Merlijn Depuydt en Fleur van Hal mogen zich dit jaar jeugdprins en -prinses van carnavalsstichting De Nachtuuln in Aardenburg noemen. Voor Fleur is dat het tweede jaar achter elkaar. Voor de functies konden leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de basisscholen uit Aarden burg en Eede zich aanmelden. Dertien van hen gingen gisteren, tijdens het jaarlijkse schuurbal van De Nachtuuln, de strijd met elkaar aan door middel van zaklo- pen, balgooien en een quiz. De prins en prinses spelen een be langrijke rol tijdens het komende carnaval; de elf anderen nemen plaats in de jeugdraad. Ruim honderd kinderen kwamen af op het schuurbal. 's Avonds was het de beurt aan de 'grote mensen'. Na een carnavalsmaal tijd, waarvoor 140 mensen aan schoven, was er in de schuur van Van Overloop een Goud van oud-party. ZATERDAG 17 JANUARI 2015 CV De Neuters op de wagen in aanbouw, vlnr: Bas, Karlijn, Remy, Rob, Robin en Rick. foto Camile Schelstraete Remy Bun (57), voorzitter door Harmen van der Werf HULST - De sluiting van de politie bureaus in Hulst en Oostburg is voor de burgemeesters van Hulst en Sluis nog geen gelopen race. Ze hebben met hun collega's in Rei- merswaal, Vlissingen en Veere een voorbehoud gemaakt bij de reorga nisatie. CENT - Het Havenbedrijf Gent inves teert 9,2 miljoen euro in een nieu we schroot- en slakkenkaai voor het staalconcern ArcelorMittal aan het Kanaal Gent-Terneuzen. door Martijn de Koning OOSTBURC - Mini-campings in de gemeente Sluis moeten de kans krijgen camperplekken en vaste plaatsen te realiseren. Ook moeten ze het hele jaar open kunnen zijn. Dat schrijft belangenvereniging Ve kabo aan de gemeente Sluis. Prins Merlijn en Prinses Fleur, in het rood, vallen duidelijk op in de polonai se. Achter hen onder meer de leden van de jeugdraad, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 114