Verhoene ziet veel passie bij spelers SPORT 47 schapper als sportfysioloog is. „We zien wat hun hartslag doet bij een bepaalde inspanning, regis treren de zuurstofopname en kij ken hoe snel de sporter herstelt van zware arbeid. We kunnen hier onder meer uit afleiden welk trainingsprogramma iemand aan kan. Alle sporters die ik vandaag zie, hebben weinig ervaring met trainingsschema's en periodise ring. Wij kunnen hen, nu we meer van hen komen te weten, van een afstandje gaan begelei den." Landman is één van de mensen achter de app 'My Perfect Coach', waar de Zeeuwen al een halfjaar mee werken. De watersporters kunnen op hun telefoon of tablet gegevens over zichzelf invoeren - over hun wedstrijden, over hun trainingsduur en -intensiteit, over hun activiteiten buiten de sport, over hun mate van rust. Landman: „Hoe meer we weten, Deze sessies elk jaar minimaal twee - gaan hen verder helpen in de sport hoe specifieker we op ieders situa tie kunnen ingaan. Geen sporter is namelijk hetzelfde. Deze ses sies - elk jaar minimaal twee - gaan hen verder helpen in de sport." Na elf minuten op de Wattbike verzuurt Van Drielen. Landman geeft haar daarom een seintje dat ze mag stoppen. „Poeh... Ik kon écht niet meer, toen ik op de fiets zat", zegt ze even later. „Maar nu baal ik al wel een beet je. Ik denk dat ik er nog meer had uit kunnen halen." Landman lacht. „Bewaar dat dan maar voor over een paar maanden. Dan kun nen we zien of je vooruit bent ge gaan." Van Drielen zeilt in de Laser Ra dial. Via het Watersportverbond krijgt ze technische ondersteu ning - bij de bondstrainingen - en ook is er al voorzichtig aandacht voor het kracht- en conditiewerk. „Maar zo'n test als vandaag heb ik nooit eerder gehad", zegt ze. „Het is fijn als je als topsporter doelge richt bezig kunt zijn en daarvoor moet je precies weten wat je aan trainingen nodig hebt. Van wat ik tot nu toe deed, dacht ik dat het allemaal goed was, maar zeker we ten deed ik het niet." De eerste stap moet vandaag wor den gezet. Hoek gaat op bezoek bij nummer laatst Excelsior Maas sluis en kan dus een directe con current op zes punten achter stand zetten. Hoek staat met zes tien punten uit zestien duels der tiende. „Meteen al vanaf het begin van onze voorbereiding na de winter stop zijn de spelers bezig met die wedstrijd. Eigenlijk hoef ik als trainer heel weinig te zeggen. Be langrijk is ook dat we in alle rust naar de tweede competitiehelft hebben kunnen toewerken." De wedstrijd in Maassluis wordt op kunstgras gespeeld. Ook op dat vlak heeft Hoek zich de afgelo pen weken terdege voorbereid. De twee oefenduels (KSK Heist en beloften AA Gent) werden op kunstgras afgewerkt en donder dagavond werd er bij Zeelandia Middelburg op kunstgras ge traind. „We zijn de winterstop met een positief gevoel ingegaan en willen daar nu op voortbordu ren", stelt Verhoene. „De spelers gaan nu ook over tactiek praten, dus hoe ze moeten reageren als de tegenstander een bepaalde zet doet. Dat is een volgende stap vooruit." Bij Hoek ontbreekt nog altijd Tho mas van der Haegen. Hij is geope reerd en traint momenteel indivi- dueel. „Voor de rest is iedereen fit", zegt Verhoene, die met acht tien spelers (zestien veldspelers en twee keepers) naar Maassluis afreist. „Ons tweede speelt niet, dus ik kan wat meer mensen mee nemen en heb ik dus wat meer mogelijkheden." Tiago Barros Ribeira, die al sinds september meetraint bij Hoek en afgelopen dinsdag in de oefenwed strijd tegen de beloften van AA Gent (2-o-zege) meedeed, gaat ook mee naar Zuid-Holland. Hij is speelgerechtigd. Dat geldt niet voor Emre Dönmez. Hij is nog in afwachting van een spelerskaart. Tegenstander Excelsior Maassluis ging op trainingskamp naar Cura sao en hoopt zich in de nog veer tien resterende wedstrijden in vei ligheid te spelen. Excelsior Maassluis bleef in de drie laatste wedstrijden voor de winterstop ongeslagen. Schevenin- gen, SC Genemuiden en Sparta Nijkerk werden op een gelijkspel gehouden. Verrassingen in Graanbeurstoernooi Het driebandentoernooi om de Graanbeurstrofee kende een start met aardig wat ver rassende resultaten. De door tocht naar de tweede ronde van titelverdediger Kees Vreeke en oud winnaar Kees Vermeulen was nog ver wacht, maar die van Paul Bodbijl, Thomas van der Wielen en Jan Schouwen burg geenszins. Vandaag wordt een begin ge maakt met de tweede ron de. Stedenderby prooi voor Blues Het duel in de regionale eer ste klasse van de poolcompe- titie tussen het thuisspelen- de Fluke Skywalkers en Roadhouse Blues uit Middel burg werd een overtuigende x-5 voor de bezoekers. Voor de Blues scoorden Pa trick Gilde en Jeroen Dam man elk twee keer en Chris van Renswoude won en ver loor een partij. Voor de Goe- senaren wist alleen Sean Dennis een partij te win nen. Schorsing voor kunstrijder Kostner De Italiaanse kunstrijdster Carolina Kostner mag de ko mende zestien maanden niet in actie komen. Het anti- dopingtribunaal van het Ita liaans olympisch comité be sloot Kostner voor een jaar en vier maanden te schor sen, omdat ze zou hebben meegewerkt aan het verdoe zelen van de dopingpraktij- ken van haar ex-vriend Alex Schwazer. Deze snelwande laar pakte in 2008 olym pisch goud. Southampton mist zes spelers Trainer Ronald Koeman van Southampton moet het van daag stellen zonder zes spe lers als de nummer drie van Engeland op bezoek gaat bij Newcastle United. Midden velders Morgan Schneider- lin en Victor Wanyama, ver dediger Toby Alderweireld en aanvaller Sadio Mané ont breken wegens blessures. Emmanuel Mayuka speelt op de Afrika Cup, Maya Yos- hida in de Azië Cup. Snowboarders missen WK-finale Snowboarders Dimi de Jong en Dolf van der Wal hebben zich bij de WK snowboar- den niet kunnen plaatsen voor de finale op de half- pipe. In het Oostenrijkse Kreischberg zette De Jong met 77.50 de zesde score neer, maar daarmee kwam hij één punt tekort voor de benodigde plaats bij de bes te vijf. Dolf van der Wal kwam ruim tekort en eindig de als elfde. ZATERDAG 17 JANUARI 2015 Zeeuwse watersporters Zeilster Esmée van Drielen geeft alles op de wattbike, bewegingswetenschapper Erik Landman volgt haar verrichtingen. Sportfysioloog Erik Landman door Jan Dagevos HOEK - Een weekendje Madrid en twee goede oefenwedstrijden. Hoek lijkt klaar voor de tweede competitiehelft in de topklasse van het zaterdagvoetbal, „ledereen is met de core business bezig", zegt trainer Kenny Verhoene. „De pas sie en de drive zijn enorm, allemaal bedoeld om lijfsbehoud af te dwin- gen. Kenny Verhoene ZIERIKZEE GOES ROME NEWCASTLE KREISCHBERG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 110