Argwaan over 61 doden in grachten Meest verkochte Samsung, nu voor de beste prijs! 1,2 10 BUITENLAND VLUCHTELINGEN Honderdduizenden vluchtelingen uit Syrië zitten in buurlanden in de kou. De winter is een nachtmerrie. hollands nieuwe. „Het is zeer onwaarschijnlijk dat zo'n hoog aantal sterfgevallen in Manchester louter het gevolg is van ongelukken of zelfmoord", stelt Craig Jackson, hoofd facul teit Psychologie van Birmingham City University en expert in het vaststellen van profielen van serie- misdadigers. Zijn macabere bood schap gaat als een lopend vuurtje rond. De 'dader' heeft al een bij naam: The Pusher, de duwer. Water, zegt de hoogleraar, wast de sporen van een misdaad als vanzelf weg. Hij wijst op de me thodes van Suffolk Strangler Steve Wright. De man dumpte enkele van zijn slachtoffers, prostituees, om deze reden in een rivier om zijn DNA te doen verdwijnen. Dat een flink aantal lichamen in Manchester rondom de 'Gay Villa- De macabere boodschap gaat als een lopend vuurtje rond. De 'dader' heeft al een bijnaam: The Pusher ge' is gevonden, maakt de zaak volgens hem nog opmerkelijker. Het doet denken aan Colin Ire land, die in de jaren 90 in Londen vijf homo's martelde en ver moordde. De politie van Manchester noemt de opmerkingen van Jackson tota le onzin, opgelepeld door een leek zonder enige kennis van zaken. Volgens de politie is elke zaak grondig onderzocht. Hoewel in bijna de helft van de gevallen geen doodsoorzaak kon worden vastgesteld, was nergens een ver band aangetroffen. Jackson zou onnodig voor paniek zorgen. Toen hij zijn analyse deelde met serieu zere media, kregen zijn woorden meer gewicht. Jackson wees op zaken als die van Chris Brahney in 2012. De 22-jari- ge man verdween op onverklaar bare wijze na een bezoek aan een concert. Toen zijn lichaam na een groots opgezette zoektocht werd gevonden in een gracht, kon een patholoog geen oorzaak vinden. Het onderzoek werd gesloten, on danks de vreemde toedracht. Excessief drank- en drugsgebruik, niet ongebruikelijk in hartje Man chester, kon volgens Jackson niet als argument dienen om het do dental te verklaren. In steden als Nottingham en Birmingham, die meer grachten hebben dan Vene tië, zijn aanzienlijk minder doden in het water gevonden. „Er is iets aan de hand, wat niet valt toe te schrijven aan ongelukken of toe val", zegt hij. „Dit moet nader on derzocht worden." De politie heeft Jackson nu uitge nodigd voor een gesprek. Politie Miami oefent schieten op zwarten Op de schietbaan van de po litie in Miami werd geoe fend door te schieten op af beeldingen van gezichten van Afro-Amerikanen. Een vrouwelijk lid van de Natio nale Garde was er gaan oefe nen en zag alleen maar hoof den van zwarte Amerikanen als doelwit. Een van de hoof den was dat van haar broer, die 15 jaar geleden in Miami werd gearresteerd. Strijdmacht tegen Boko Haram West-Afrikaanse leiders overwegen militair op te tre den tegen de terroristische moslimbeweging Boko Ha- ram die in Nigeria al duizen den slachtoffers heeft ge maakt. Zij zullen daarover volgende week overleggen, liet president John Mahama van Ghana gisteren weten. Boko Haram streeft naar een kalifaat in het noorden en oosten van Nigeria. Rechter buigt zich over zaak blogger Het paleis van de Saudische koning Abdullah heeft de zaak van de tot stokslagen veroordeelde blogger Raif Badawi doorverwezen naar het hooggerechtshof in het Arabische land. Dat heeft de vrouw van Badawi tegen de BBC gezegd. Door dat be sluit heeft de blogger hoop gekregen dat zijn straf ver valt. De Samsung Galaxy S4 t.w.v. €399,- En iedere maand hollandsnieuwe.nl/pzc BAR ELIAS - Zeinab (10) heeft al leen een katoenen pyjama en geen sokken. De wind waait on der het tentzeil door. Zeinabs blo te voeten zijn als ijsklompen. Ze kruipt samen met haar broertjes en zusjes bijna in de houtkachel, die in het midden van de tent brandt. „In Syrië had ik het nooit koud", herinnert ze zich. Dat was vier jaar geleden. Zeinab woont in een tent in de Bekaavallei in Libanon, waar de tweede storm in een week raast. Een dik pak sneeuw en gierende wind zorgen ervoor dat ze al da gen niet naar buiten kan. Tien vluchtelingen zijn overleden door de kou. Voor de meer dan een mil joen vluchtelingen in Libanon is de kou een nachtmerrie. Duizen den wonen in garages, stallen en zelfgebouwde tenten. 660.000 Sy rische vluchtelingen zijn aange duid als kwetsbaar door vluchte lingenorganisatie UNHCR. „Het grootste probleem is dat we bijna 1,2 miljoen vluchtelingen hebben verspreid over heel Liba non, ze zitten in alle hoeken en gaten", zegt Ron Redmond van UNHCR. De sneeuw maakt het moeilijk ze allemaal te bereiken; veel wegen zijn dicht. „Het is een lelijke situatie", zegt Redmond. Ook in Jordanië hebben vluchte lingen het zwaar. In Zaatari, met 85.000 bewoners het grootste vluchtelingenkamp, stortten ten ten in onder het gewicht van de sneeuw. Honderden mensen moesten naar een noodopvang. Vorig jaar kregen de vluchtelin gen in de winter een extra voed selrantsoen om de kou te weer staan. Dit jaar ging er door geldte kort bij het Wereld Voedsel Pro gramma juist 30 procent van hun voedseltegoed af. Iedereen krijgt nu nog maar 16 euro per maand. En daarbovenop moeten velen nog geld vinden om de kachel te stoken. De VN geeft enkel bon nen voor oliekachels, maar de meeste vluchtelingen die in ten ten wonen, branden hout of afVal. 's Nachts zijn ze bang de kachel aan te houden. Een tent kan zo maar afbranden. Dat overkwam Naara Mazaar (28). In de brand gingen al haar bezittingen, inclu sief de VN-registratie van haar en haar drie kinderen, verloren. Nu woont ze even in een schuur. Haar kinderen schuilen tijdens de storm bij de Libanese buurvrouw. „We hebben een deken om op te liggen en een deken om onder te slapen, de kachel durf ik niet meer aan te laten." door onze correspondent Ceert Langendorff MANCHESTER - De politie viste de laatste zes jaar 61 lijken uit de grachten en kanalen in Manches ter. Geen van de gevallen zorgde voor alarm, hooguit voor vraagte kens over de exacte toedracht. Een hoogleraar uit Birmingham kreeg de cijfers voorgehouden en komt tot een huiveringwekkende conclu sie: de stad moet rekening houden met een seriemoordenaar. MIAMI ACCRA RIYAD Syriërs in door onze correspondent Fernande van Tets je betaalt slechts per maand! 5 inch Full HD scherm Snelle processor - 13MP camera 275 MB, belminuten of sms'jes 500 MB extra Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy S4 (t.w.v. €399,-) nu voor maar €23,- per maand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB, belminuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Liever nóg meer MB's erbij? Kies dan voor 1000 MB extra. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Daar houden wij van! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers. Bijna 1,2 miljoen vluchtelingen zijn verspreid over heel Libanon. De sneeuw maakt het moeilijk ze alle maal te bereiken; veel wegen zijn dicht. Een jonge Syrische vluchteling kijkt vanuit zijn schamel onderkomen in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10