'Theater paar jaar nodig als overgang naar Zep' Bravis BEVELANDEN en THOLEN 35 Volgend schooljaar is christelijke basisschool De Dubbele Punt in Geersdijk al dicht: te weinig leerlingen. Het besluit is volgens directeur Theuny Flikweert pas genomen na grondig overleg met de ouders en het personeel. „We hebben een enquête gehouden in het dorp en iedereen blijkt het erover eens dat het geen zin heeft op zoek te gaan naar meer leerlingen om het minimum van 23 te halen. Er zitten nu achttien leerlingen op De Dubbele Punt, verdeeld over drie gebouwen, de onder bouw is veruit de kleinste. Een goede prognose is er niet, dus slui ten lijkt de beste oplossing." De directeur vindt eigenlijk dat Geersdijk nog blij mag zijn dat het dorp nog zo lang een school gehad heeft die het onderwij speil zo lang heel hoog heeft weten te houden. „Maar met zo weinig leer lingen en dus ook minder midde len, kun je een goede kwaliteit niet meer garanderen." De Primas Scholengroep, die twaalf christelijke scholen in de gemeenten Veere en Noord-Beve land bestuurt, heeft na de sluiting van Geersdijk op Noord-Beveland nog één school: cbs De Kamper- schouw in Kamperland. Of alle leerlingen van Geersdijk voor die school zullen kiezen, betwijfelt Theuny Flikweert. „Veel ouders hebben de school niet gekozen omdat het een christelijke school is, maar omdat het een dorps school is. Kinderen wier ouders nadrukkelijk voor christelijk on derwijs kozen, kwamen van ande re dorpen, waar alleen openbaar onderwijs is: Wissenkerke, Co- lijnsplaat en Kortgene." „We moeten eerst aan artiesten en bezoekers laten zien dat we een goed alternatief hebben. Pas daarna kan de schouwburg wor den gesloopt", zegt hij. Want Lievens heeft het eerder gezegd en vindt het belangrijk het nog maar eens te benadrukken: „Ze denken dat het bij een schouw burg alleen om techniek, geld en stenen gaat, maar het gaat óók om gevoel. Het moet geloofwaardig blijven naar de artiesten en de be zoekers." De komende maanden wordt ver der gesproken over de toekomst van de schouwburg en de kosten van elke oplossing. De gemeente laat daarvoor adviezen maken door externe bureaus. Mocht de gemeenteraad daarna besluiten de schouwburg niet te renoveren maar alle voorstellin gen te verplaatsen naar Studio A58 van Lievens op Zep, dan is dat technisch wel mogelijk, zegt hij. Achter de hal bezit hij ook een stuk grond van duizend vier kante meter waarop de voor een theater noodzakelijke voorzienin gen gebouwd kunnen worden, zo als een toneeltoren en faciliteiten voor artiesten. Maar de sfeer die in het gebouw hangt, is voor hem net zo belang rijk. En die moet de tijd krijgen om te groeien. Het tijdpad zou er zo kunnen uitzien, schetst Lie vens: voor de zomer van dit jaar een besluit; in het najaar begin nen met de bouw en inrichting op Zep die dan medio volgend jaar klaar is; het nieuwe theatersei zoen 2016/2017 gebruik maken van Studio A58 én de schouw burg aan het Molenwater. „En in 2017 een definitief besluit nemen over het lot van de oude schouw burg." Die wil hij dan nog enkele jaren openhouden als een 'cultuurwerk plaats' voor vernieuwend, avant-gardistisch toneel, cabaret. „Let wel, donderdagavond had den we het Nationaal Toneel in Middelburg. Daar lijd ik verlies op. Maar ik haal ze wel, want als ze niet in Middelburg staan, dan komen ze helemaal niet naar Zee land. In Middelburg zaten 140 mensen, in Goes of Terneuzen zouden het er nog minder zijn. En ik vind het belangrijk dat we zulke voorstellingen in Zeeland wel houden. Je moet ook de fijn proevers onder de Zeeuwen bedie- nen. Dat is belangrijk voor je leef klimaat." Lievens kocht de evenementen hal op Zep als 'entreebewijs' naar de exploitatie van de nieuw te bouwen schouwburg. Hij gaat meedenken over verplaatsing van alle voorstellingen naar Zep. „Zo als ik ook al heb meegedacht over de nieuwe schouwburg en over de renovatie van de huidige. Dit zou het derde akkoord worden." Volgens Lievens kan het alleen maar een succes worden als kwali tatief hoog wordt ingezet. „Over techniek, sfeer en de zakelijke kant moet allemaal nog goed ge sproken worden. We moeten nu wel echt doorpakken, want meer smaken hebben we niet." Daarom gaan Lievensberg en Franciscus samen verder als Bravis ziekenhuis ziekenhuis ZATERDAG 17 JANUARI 2015 School sluit in Ceersdijk door Mieke van der Jagt CEERSDIJK - Geersdijk, de op één na kleinste kern van Noord-Beve land, zal het vanaf deze zomer zon der school moeten doen. Het be stuur van Primas Scholengroep, waaronder christelijke basisschool De Dubbele Punt valt, heeft dat be sloten. door Maurits Sep MIDDELBURG - De schouwburg aan het Molenwater moet nog zeker enkele jaren open blijven. Ook als een mogelijk nieuw theater op Zep klaar is, is de oude schouwburg no dig voor een 'transitiefase', stelt ex ploitant Frans Lievens. Frans Lievens Samen word je beter Met eikaar slaan we nieuwe wegen in om u als patiënt betere zorg te bieden. Onze kennis en kunde bundelen we om de kwaliteit van de zorg voor u nog meer te versterken. We kijken er naar uit om die verbetering - in samenwerking met u - verder vorm te geven. Samen word je beter. Kijk voor meer info op www.bravisziekenhuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 105