RWS investeert negen miljoen in woningen op Noord-Beveland Ontslagen ambtenaar Veere krijgt gelijk Nieuwjaarsconcert Nieuwe mosselpercelen Waddenzee zijn niet meer dan een lapmiddel' 32 BEVELANDEN en THOLEN REÜNIE De examenklas van 1986 van de Prins Willem Alexander Mavo uit Vlissingen heeft reünie op TV. I jsi Afgelopen zomer is de corporatie al met diverse inwoners in ge sprek gegaan over de toekomst van het woningbezit in de ge meente Noord-Beveland. „De ge sprekken die we toen hebben ge voerd, hebben ons geholpen om onze plannen zoveel mogelijk te laten aansluiten bij de lokale wen sen en behoeften", aldus direc teur-bestuurder Maarten Sas van RWS partner in wonen. Vanaf volgende week gaat de cor poratie met de betrokken huur ders uit de gemeente Noord-Beve land in gesprek om hen te infor meren over de investeringsplan nen. Deze week sprak RWS al met de gemeenteraad, de huur dersvereniging en het bewoners comité van Noord-Beveland. „Zij hebben positief op onze plannen gereageerd", zegt Sas. „Met name het feit dat we fors gaan investe ren in vernieuwing en duurzaam heidsmaatregelen is goed ontvan gen." Alle huurders van een woning in de gemeente Noord-Beveland heb ben inmiddels een uitnodigings brief voor een besloten informa tiebijeenkomst ontvangen. Sas: „In ieder dorp organiseren wij be sloten bijeenkomsten. Behalve in Kats, daar zijn geen bijzondere maatregelen gepland en is ons wo ningbezit dusdanig klein dat er is besloten om deze huurders per brief te informeren over onze plannen." Zodra alle betrokken huurders in een dorp zijn geïnformeerd, maakt RWS de plannen voor dat dorp openbaar via de website www.rwsgoes.nl/nbl2015. ..We hechten er grote waarde aan dat de betrokken huurders als eerste door ons worden geïnformeerd", aldus Sas. De Middelburgse bestuursrech ters dragen het college van B en W op om binnen zes weken een nieuwe beslissing te nemen op zijn verzoek tot inzage. Kluijfhout stapte eind vorig jaar naar de rechtbank omdat de ge meente niet inging op zijn ver zoek via de Wet Openbaarheid Be stuur om inzage te krijgen in een groot aantal documenten en gege vens van de gemeente. Volgens Kluijfhout wilde hij als ontslagen ambtenaar zijn kennis over het functioneren van ge meenten op peil houden. Daarom had hij ook gevraagd om opdrach ten. Volgens het college misbruik te Kluijfhout de wet en zadelde hij de gemeente met zijn verzoe ken op met hoge kosten. Om zijn verzoeken na te komen zouden ambtenaren zo'n vierhonderd uur alleen voor hem in touw moeten zijn, zo had het college laten bere ken. De rechtbank stelt dat het college geen enkel bewijs van kwade trouw heeft kunnen overleggen. Volgens de rechters is er ook geen bewijs geleverd dat de ontslagen ambtenaar misbruik van de wet maakt, zoals de juristen van de ge meente namens het college naar voren brachten. De rechtbank vindt ook dat er niet gekeken mag worden naar de kosten die een gemeente moet maken om in te gaan op het ver zoek van Kluijfhout. VLISSINGEN - Een reünie, daar za gen ze niets in. De leerlingen uit de examenklas van 1986, 82 man, hebben er nooit aan gedacht. Na het examen aan de Prins Willem Alexander Mavo in Vlissingen, ging ieder zijns weegs. Soms kwam een enkeling nog eens iemand tegen bij de voetbal, het Bevrijdingsfestival of met jon ge kinderen bij de avondvierdaag se. Dan was het hoi en gedag en nooit ging het over een reünie. Maar in die examenklas zat ook Won Yip, die kort na het examen met het hele gezin naar Goes ver trok, waar hij al snel in de horeca groeide. Inmiddels is Won een horeca- en vastgoedmagnaat, die opereert vanuit Amsterdam. Succesvol en bekend genoeg voor de KRO om rond zijn persoon het programma De Reünie te bouwen. Morgen avond wordt het uitgezonden op NPOt. „Jammer genoeg konden van de 82 leerlingen uit onze examenklas maar 14 mensen meedoen in het KRO-programma. Er kunnen er niet meer in de studio, omdat de camera de hele groep moet kun nen filmen en ook omdat je in een klein uurtje geen 82 mensen aan het woord kunt laten." Sjacco Joziasse heeft desondanks genoten tijdens de opnamen. „Niet alleen omdat we vooraf, tij dens een lunch en naderhand tij dens een diner konden bijpraten, maar ook omdat het echt leuk is om zoiets mee te maken. Extra aardig was het feit dat de presenta- KAPELLE - Het traditionele nieuw jaarsconcert van het harmonieor kest van Ons Genoegen is zater dag 24 januari in de Hervormde kerk in Kapelle. Gast dit jaar is het Zeeuws Jeugdorkest. Dit sym fonisch orkest staat onder leiding van dirigent Carlo Nabbe. De aan vang van het concert is 20.00 uur. De kerk is geopend vanaf 19.30 uur en de entree bedraagt 7,50 eu ro. „De pessimisten zien er niets van komen, en de optimisten zijn al aan het verdelen, maar er is een begin", zo sprak Van Damme tij dens zijn jaarrede. Volgens hem is hiervoor nog veel overleg nodig met garnalenvissers en natuuror ganisaties. Van Damme onder streepte de noodzaak voor de 'op timalisatie'. „Verdroging, verzan ding en verlanding zijn op het Wad aan de orde van de dag. Het percelenbestand wordt hierdoor steeds kleiner." De optimalisa tie is het gevolg van het conve nant van 2008 waarbij mosselkwe kers en natuurclubs afspraken dat het vergaren van mosselzaad gelei delijk over zou moeten gaan van bodemvangst naar invangst met touwtjes aan drijvers, de mossel- zaadinvanginstallaties (mzi's). Van Damme stelt dat de Wadden zee zo verandert, dat in 2018 (het moment waarop nieuwe afspra ken worden gemaakt) zal blijken dat optimalisatie niet veel meer is dan een 'lapmiddel'. Ondanks dat de mzi's belangrij ker worden voor aanvoer van mos selzaad, is een goede bodemzaad- val in 2015 nog hard nodig, aldus Van Damme. Daarmee kan de ge middelde prijs van mosselzaad worden gedrukt. Immers, mzi- zaad kweken is veel tijdrovender en dus duurder dan bodemzaad. Van Damme kijkt terug op een seizoen met te lage prijzen. Dat werd veroorzaakt door een gebrek aan grotere mosselen. „Dat er toch nog zoveel kleinere mosse len verkocht zijn is een opsteker." 10 jaar Succes in huis 9 0 - GlP - Qlp door Luc Oggel WISSENKERKE - Woningcorporatie RWS wil fors investeren in vernieu wing van en duurzaamheidsmaatre gelen voor haar huurwoningen op Noord-Beveland. Het gaat om een bedrag van 9,3 miljoen euro. door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Veere weigerde ten onrechte de ontsla gen ambtenaar Piet Kluijfhout inza ge te geven in een groot aantal be leidsstukken. Reünisten hebben Van links naar rechts én van voor naar achter: presentator Patrick Lodiers, Johnny Saija, Ben de Putter, Lidian Ize- boud, Esther Viergever, Jolanda Verhage, Karin Joosse, Marina Paardekoper, Angelique Geertse, Won Yip, Ries de Nooijer, Jolanda Wielemaker, Sjacco Joziasse, Jeroen Wisse, Andre van Rhijn en Koen Hillebrand. door Mieke van der Jagt door Joeri Wisse YERSEKE - Mosselkwekers kunnen op korte termijn een proef begin nen met nieuwe percelen in de Waddenzee. Volgens voorzitter Jos van Damme van de Visserijvereni ging Yerseke een lichtpuntje in het langlopende proces om de 'zoute akkers' deels opnieuw in te delen. Wie jarig is trakteert! Huis tvertkoo i 0 CO ttl SU Q 1 0 Huis (ver)kopen? M2 Makelaars trakteert nu bij elke aankoop- en verkoopopdracht. Benieuwd? Bekijk uw cadeau online! Kijk op www. I Ojaarm^.nl Nu een Ipad-mini cadeau bij elke verkoopopdracht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 102