vuurwerk zorgen Executie dreigt voor Soei Eigen puntjes scoren 1 BINNENLAND 7 iPhone 5C gratis portable K lader! y WIT BLAUW EN ROZE nc 300 belmin/sms 500MB data He e periode korting! GRATIS VANAF GRATIS PORTABLE GSM LADER (2600 MAH) 1000MB €25 P/MND Met zijn harde an ti- Islam-cam- pagne is Wilders een moeilijk te bestrijden tegen stander. De terreurdaden in naam van de islam leveren hem groeiende steun op. Zijn PW zou volgens een peiling zelfs de grootste partij kunnen worden. Grote vraag is: Wat Wil Wilders1. Hij gooide er in het Kamerdebat over de aanslagen in Parijs weer ouderwets de beuk in. Premier Rutte heeft volgens hem 'bloed aan zijn handen' als er in Neder land een aanslag wordt ge pleegd door een teruggekeerde Jihadganger. PvdA-fractievoorzitter Samsom is 'een zieke geest", nadat die hem, weinig fijnzinnig, met de terroristen had vergeleken om dat die ook haat en angst zaaien. WD-fractievoorzitter Zijlstra is 'een domme gans' als die vraagt wat Wilders nu precies wil. Zo maak je in politiek Den Haag geen vrienden, en dat is precies de bedoeling: Wilders als eenza me strijder tegen het kwaad. Voor Wilders is de islam zelf het kwaad. Andere politieke par tijen zien het kwaad in de extre misten die zich ten onrechte op de islam beroepen. Wie heeft er gelijk? Je kan, zoals velen, met Wilders verlangen naar vroeger, toen er nog geen moslims in Nederland waren. Je kan eisen dat Nederland 'de-islamiseert', de grenzen dichtgooit. Maar de realiteit is dat er al een miljoen moslims in Nederland wonen. Kun je hun de moskeeën afnemen, hun geloof? Hoe meer je hen in de verdachtenbank zet, hoe gro ter de kans dat moslimjongeren radicaliseren omdat ze als twee derangsburgers worden behan deld. 'Wilders gebruikt grote woorden, maar wat zijn z'n op lossingen?' daagde Rutte hem uit, maar de PW-leider zweeg. Er zijn harde maatregelen nodig tegen terrorisme en radicalise ring, daarover zijn de meeste partijen het wel eens. Ter nage- En zo waren de partijen meer bezig met elkaar vliegen af te vangen dan met Wilders en de moslimterroristen. dachtenis van Charlie had een beetje eensgezindheid dan ook niet misstaan. Maar ja, er komen verkiezingen aan, dus ieder probeerde toch zijn eigen puntjes te scoren. Zo trok Zijlstra ferm ten strijde met een pleidooi voor toepas sing van het oorlogsrecht en zwaardere bewapening voor de politie. Twee losse flodders, want het heersende strafrecht is voldoende en de bewapening ook, gaf WD minister Opstel ten toe onder druk van Pech- told (D66) en Buma (CDA). Die wilden voorkomen dat Zijlstra goede sier zou maken. Bij de opzet van het debat speel de de verkiezingscampagne ook al een rol. De VVD wilde pre mier Rutte alléén achter de rege ringstafel, zodat hij kon glorië ren. De oppositie eiste WD-mi- nister Opstelten van Veiligheid erbij in de hoop dat die, niet al tijd even scherp in het debat, brokken zou maken. En zo waren de partijen meer bezig met elkaar vliegen af te vangen dan met Wilders en de moslimterroristen. En Wilders zelf? Die keek van uit zijn kamerbankje geamu seerd toe. Het gekrakeel deert hem niet. Integendeel. FERRY MINGELEN Anouk het tij keren. Haar jury commentaar haalt gegarandeerd de headlines in de entertainment- rubrieken. Kandidaten kunnen beter niet te bijdehand reageren, want 'Mama- nouk' duldt geen tegenspraak. De zangeres is geregeld het middel punt van mediarellen, waarbij ze zelf het fikkie op Twitter en Face- book opstookt. Onlangs nog, tij dens de Pietendiscussie viel half Nederland over haar heen omdat zij zich tegen de traditie uitsprak. 'Wat staan wij Nederlanders voor lui', twitterde ze. Van de doods bedreigingen die volgden, was An ouk even van slag. Maar het duurt nooit lang voordat ze terugslaat. Collega-coaches Ali B en Borsato kunnen hun borst natmaken. Met de ook al pittige Ali kan het gaan knallen. De kans is groot dat Anouk zich wild ergert aan de mildheid van Borsato. Anouk en Sanne Hans nemen de plaats in van Trijntje Oosterhuis en Ilse DeLange. Anouk is dik met Trijntje, ze schreef zelfs haar komende songfestivalnummer. Zou Trijntje een goed woord voor haar hebben gedaan? Aan Ilse de Lange, of althans haar muziek, heeft Anouk een bloedhekel. Op Twitter zette ze ooit een gekregen cd van DeLange bij het vuilnis en ze noemde haar een vrouw zon der personality. DEN HAAG - De Nederlander Ang Kiem Soei wordt zondag in Indo nesië geëxecuteerd. Dat hebben de Indonesische autoriteiten be kendgemaakt, laat het Nederland se ministerie van Buitenlandse Za ken weten. „We proberen alles te doen om het leven van deze me neer te redden", zegt minister Bert Koenders (Buitenlandse Za ken, PvdA). Ook premier Mark Rutte is al bij de zaak betrokken, voegde hij er aan toe. Koenders probeert al lan ger de executie te voorkomen en heeft er ook contact over met an dere landen, zoals Brazilië, van wie onderdanen dreigen te wor den terechtgesteld. Volgens Koenders staat de Indone sische president 'vrij fors' in de bestrijding van drugs en wil hij de doodstraf ook laten uitvoeren 'als een methode om dat pro bleem aan te pakken'. Ang Kiem Soei is in 2003 tot de doodstraf veroordeeld voor ver meende betrokkenheid bij de pro ductie van xtc. Zondag worden hij en nog vijf an deren die voor drugsdelicten zijn veroordeeld voor het vuurpeloton gezet. De zes hebben nog om gra tie gevraagd, maar die verzoeken zijn afgewezen. Op de veroordeling is forse kri tiek geweest. Advocaat Bart Sta- pert zei eerder dat de Nederlan der is veroordeeld 'na een rechts gang die op vele punten ondeug delijk was'. alle netwerken VRIJDAG 16 JANUARI 2015 WESSEM - De Limburgse recherche combineert het onderzoek naar vier verdachte branden in havens in de af gelopen anderhalve maand. In de nacht van woensdag op donderdag werden in de haven van Wessem tien tot twintig boten verwoest door brand. Onderzocht wordt of er een verband is met branden in havens in Roermond, Herten en Ohé en Laak. De jachthavens aan de Belgische kant van de Maas worden naar aanleiding van de branden per direct extra bevei ligd. foto John Peters/HH Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1002(2) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7