Anouk moet bij 'Voice' voor Oscarnominatie voor korte film 'A single life' Onderzoek naar branden 6 BINNENLAND in de Rhön! Sinterklaasfeest beschermde traditie Itoee doden door schietpartij pharosreizen MIIJ-MMJ Burgemeesters en ministers van PvdA- huize scoren goed. Toch profiteert de partij niet van hun populariteit. De Nederlandse animatiefilm A single life van regisseur Joris Oprins is genomineerd voor een Oscar in de categorie korte animatiefilm. De Amerikaanse Academy maakte gisteren in Los Angeles de nominaties voor de Oscars bekend voor de 24 verschillende categorieën. A single life beleefde in septem ber tijdens het Toronto Interna tional Film Festival de wereld première. In de film zet Pia een mysterieuze vinyl single op, waardoor ze ineens in staat blijkt door haar eigen leven te reizen. De animatiefilm van 2 minuten en 15 seconden is mo menteel in veel Pathé-biosco- pen te zien als voorfilm van Gooische Vrouwen 2. Het sinterklaasfeest is giste ren toegevoegd aan de natio nale lijst met tradities die moeten worden beschermd. Dat heeft het Nederlands Centrum voor Volkscultuur en Immaterieel Erfgoed be kendgemaakt. Het feest is op de lijst gezet op voor dracht van het Sint Pieten- gilde, dat zich inzet voor het behoud van de viering van 5 december. De film is gemaakt door drie jonge creatievelingen: Job Rog geveen (1979), Joris Oprins (1980) and Marieke Blaauw (i979)- Zij kennen elkaar van de Design Academy in Eindho ven en zijn eigenaar van een studio voor animatie, illustra tie en muziek. Ze maakten de videoclip bij het nummer Ik neem je mee van Gers Pardoel. De speelfilm Lucia de B. van re gisseur Paula van der Oest was ook in de race voor een Oscar, in de categorie beste buiten landse film, maar behoort niet tot een van de vijf genomineer den. De laatste keer dat Neder land een Oscar voor beste niet- Engelstalige film won, was in 1998 voor Karakter. In Rotterdam-Zuid zijn gister middag twee mensen doodge schoten. De politie denkt dat de schietpartij zich heeft afge speeld binnen het criminele cir cuit. Eén man raakte gewond. De dodelijk geraakte slachtof fers werden gevonden in een woning in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. De gewonde wist de politie te bellen en is in het ziekenhuis opgenomen. -c/aa^$ arran^&ivi&nt Pvi+dano/ zoek boekcode 22031 DEN HAAG - Zijn welgemeende 'rot toch op!' galmde nog dagen na in media en politiek. Ahmed Aboutaleb, burgemeester van Rot terdam, moslim - en o ja, ook nog lid van de PvdA - bleek de man met de juiste woorden op het juis te moment. Zelfs de Londense burgemeester Boris Johnson noemde zijn in Marokko geboren collega 'my hero', mijn held. En daar was ook Eberhard van der Laan. Amsterdammer, burgerva der - en ja, ook al van de sociaal democratische familie. Onver moeibaar trok hij van demonstra tie naar talkshow met zijn betoog om de angst in het land niet te be zweren met de inzet van een gi gantische politiemacht. „Als wij een stad maken waar we alleen nog tussen militairen en politie mensen door kunnen slalommen terwijl de kans dat er iets gebeurt heel klein is, dan denken terroris ten dat ze aan de winnende hand zijn." Ook hij kreeg veel lof toege zwaaid. Woensdagavond regende het com plimenten voor PvdA-vicepre- mier Lodewijk Asscher, die in één adem PVV-leider Geert Wil- ders prees voor zijn moed zich uit te spreken en zijn hand uitstak naar Nederlandse moslims die worden aangekeken op de aansla gen in Parijs. Als klap op de vuur pijl sleepte een andere PvdA'er, Paul Depla, het burgemeester schap van Breda in de wacht. Als het op besturen aankomt staat de geplaagde partij nog steeds haar mannetje: in de tien grootste ste den van het land staan zes PvdA- burgemeesters aan het roer. Partij genoten zijn trots dat hun burge meesters en bewindslieden zo veel waardering oogsten. Een posi tief geluid dat welkom is na maan den van negatieve publiciteit, in tern gerommel en almaar beroer de peilingen. „PvdA-bestuurders zijn misschien wel op hun best als het moeilijk is. Dan staan ze er", zegt vicefractievoorzitter Mar- tijn van Dam. Partijvoorzitter Hans Spekman: „Ik zie een strijdbare partij met gedreven politici die koers willen houden en dit land niet uiteen willen laten drijven door funda mentalisten en extremisten." Toch straalt de populariteit van de PvdA-boegbeelden nog niet af op de rest van de partij. Politiek leider Diederik Samsom staat on der druk nu de sociaal-democra ten bij de Statenverkiezingen van 18 maart opnieuw een grote ne derlaag zouden kunnen lijden. De partijtop houdt de moed erin. „Slechte peilingen zijn in ons ge val nog nooit uitgekomen", stelt Van Dam. „We hebben in dit kabi net moeilijke besluiten genomen. Verandering zijn lastig. Nu moe ten we het laten zien. Als puntje bij paaltje komt waarderen men sen onze bestuurskracht." Toch is het lang niet gezegd dat de PvdA haar 'bestuurdersbonus' incasseert. Kiezers leggen niet al tijd de link met de partijkleur van een populaire bestuurder, stelt Ip- sos-onderzoeker Jeroen Kester. „Bestuurders zetten zich in voor het hele volk. De kiezer kan on der de indruk zijn van hun presta tie maar dat betekent niet automa tisch dat ze de standpunten van de PvdA aanhangen en op die par tij gaan stemmen." Nog maar een jaar geleden was Anouk resoluut. De zangeres werd meermalen gevraagd voor The Voice of Holland, voor het eer ste seizoen, vertelde ze. Maar, schamperde ze: „Als ik daar een seizoen ga zitten voor een bedrag dat ik ook met één optreden kan verdienen, ben ik een idioot." Ze zag het ook niet zitten om 'on oprecht' haar stoel om te draaien bij mindere kandidaten om haar team vol te krijgen. Tenzij daar een 'bloedbedrag' tegenover stond. Blijkbaar is John de Mol nu met een passende vergoeding over de brug gekomen want dit najaar, bij de start van seizoen zes, zit Anouk op een van de rode draaistoelen. Naast de oude rot ten Ali B en Marco Borsato en me de-nieuwkomer Sanne Hans, de singer-songwriter van de band Miss Montreal. Het is niet de eerste keer dat de uitgesproken zangeres voor een verrassing zorgt. Wie had ooit ge dacht dat zij aan het 'truttige' Eu rovisie Songfestival mee zou doen? In 2013 zette ze Nederland met Birds weer op de kaart bij het liedjesfestijn. Anouk is het gedroomde jurylid voor John de Mol, die de laatste tijd minder tevreden was over zijn geesteskind. The Voice of Hol land is nog altijd een kijkcijferhit voor RTL 4 maar het laatste sei zoen was de minst bekeken reeks. Misschien kan de uitgesproken Anouk is het gedroomde jurylid voor De Mol, die de laatste tijd minder tevreden was over het programma LOS ANGELES UTRECHT ROTTERDAM an tub AUTOVAKANTIES VAN ANW Kom genieten van de sneeuw in de Rhön! Gaat u skiën, maakt u een sneeuwschoenwandeling of stapt u in voor een ritje op de huskyslede? Leer de fijne kneepjes van het skiën tijdens een skicursus of roetsj bij skilift llmenberg en in het wintersport gebied van de Wasserkuppe zelf de berg af! U logeert in het Rhön Park Hotel in Hausen-Roth op de grens van Thüringen en Beieren. Het hotel beschikt o.a. over drie restau rants, een pub, twee zwembaden en een wellnesscentrum. U ver blijft in een comfortabel appar tement/studio met kitchenette, badkamer met bad of douche en toilet en balkon. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 023-55 42 870 (lokaal tarief) met zoek- code 22031 of ga naar een van de reis bureaus van VakantieXperts. euro p.p Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 1x diner met themabuffet gebruik van het zwembad 'Rother Lagune' en sauna gebruik Kardio/fitness kinderanimatie in kinderclub (ma-zo van 9-14 uur) animatie- en sportprogramma 1x begeleide winterwandeling Periode 16/01-31/03 4 dagen 169 Kinderkorting (bij 2 volbeta- lenden op de kamer) 0 t/m 12 jaar: gratis 13 t/m 15 jaar: 50% korting Prijzen in p.p. Dagelijks aankomst. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50). Lof Pvd A'ers helpt partij nog niet door Sandra Donker en Laurens Kok door Rivka Groenier HILVERSUM - Anouk in de jury van The Voice of Holland? Opmerkelijk. De zangeres wees het verzoek meermalen eerst bikkelhard af. Nu is ze een mooie aanwinst voor de talentenjacht van John de Mol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6