h - - Jos van Belzen moet bij Kloetinge vorm geven aan technisch beleid Lit I A;,j\ SPORT 37 #l mmmm WMËËmmmè de eerste die vertrok. Eerder stap te om dezelfde reden Pierre Ver- meule op als trainer/coach en zag ook trainer Johnny van der Kloos ter af van verdere samenwerking. Vorig jaar vertrokken nagenoeg al le vrouwen en dit jaar kozen veel ambitieuze renners - op het lijstje staan al veertien namen - voor een andere club. Onder hen jon gens van nog maar dertien jaar, die het nu al bij Middelkamp heb ben gezien. De kritiek van Bruijnooge lijkt te recht, maar zou op de hele club gericht moeten zijn. Niet alleen op het bestuur. Voorzitter Fester Aarts verdedigt zich door te zeg gen dat het bestuur de wensen van de diverse commissies uit voert, nadat ze zijn goedgekeurd door de ledenvergadering. Dat is zeer democratisch, maar een be stuur mag best voorop lopen in de muziek. Het moet visie heb ben en met de rol van aanjager is ook niets mis. Maar ook de renners zelf stralen weinig uit. Woensdagavond gin gen ze unaniem akkoord met het voorstel om Heddie Nieuwdorp en Ad Polak als opvolgers van Adrie Bruijnooge te benoemen, waarna ze de ambitie uitspraken verder te willen in de clubcompeti tie. Met de huidige gang van zaken toonden ze zich tevreden. Meer hoefde niet. Da's jammer, want wie niet omhoog wil, roest vast. Het wordt tijd voor een stel fana ten die het Zeeuwse wielrennen weer eens opschudden. Nieuw bloed dat dag en nacht klaarstaat om talenten in Zeeland te hou den. Als het niet binnen Middel kamp kan, laat hen dan een JVOZ (voetbal) of TOZ (tennis) oprich ten, maar dan voor wielrennen. Misschien is de brief van Adrie Bruijnooge hiervoor een eerste aanzet geweest. Volgens Fester Aarts hebben zich deze week acht mensen bij de club gemeld met de mededeling dat ze de handen uit de mouwen willen steken. De technische commissie zal ver der bestaan uit Jeffrey van de Vel de (elftalleider eerste team), Jor dan van Langevelde (assistent trainer) en Willy Lund (trainer Ai). Dirk Veldhof blijft binnen het bestuur belast met technische zaken. „Kloetinge bleek geen technische commissie te hebben", zegt Jos van Belzen. „Ik ben enige tijd gele den benaderd en ik vind het leuk om dit op me te gaan nemen. Ik heb toch niet de intentie om nog trainer te blijven. Samen met de andere leden van de technische commissie gaan we nu invulling geven aan allerlei zaken, van scou ting tot aan de invulling van het kader." Jos van Belzen is geen onbekende in de Zeeuwse voetbalwereld. Hij was jarenlang trainer van Hein- kenszand, Nieuwdorp, SSV'65, Ro- bur en Zierikzee. Bovendien was hij bij de KNVB district Zuid re- giocoach van de vertegenwoordig de teams onder twaalf en dertien jaar. Momenteel is hij nog coach van Jong Zeeland en is hij op za terdag actief als scheidsrechter. „Ik overweeg als arbiter nu naar de zondag over te stappen, zodat ik op zaterdag mijn handen vrij heb voor Kloetinge", zegt Van Bel zen. De Goesenaar is inmiddels al be gonnen met zijn activiteiten en heeft wedstrijden van het eerste, tweede en de A-jeugd bezocht. Bij het besluit om het contract van hoofdtrainer Diederik Hiensch niet te verlengen, was hij niet betrokken, maar Van Belzen zal wel meepraten over de aanstel ling van een nieuwe oefenmees- ter. „Ik heb een adviserende rol", stelt hij. „Er is inmiddels een aan tal namen de revue gepasseerd, maar het is allemaal nog niet con creet." De komende maanden gaat Van Belzen meedenken en meepraten over de selectie voor volgend sei zoen. „Door mijn activiteiten als regiocoach en als coach van Jong Zeeland heb ik een aardige data bank van spelers aangelegd. De be doeling is nu om dat goed in kaart te brengen." Jos van Belzen blijft zijn actvitei- ten als coach van Jong Zeeland voortzetten. ryi 'Midi f. Trainersduo langer bij Walcheren René van Herpen en Kevin Hollander zijn ook volgend voetbalseizoen de trainers van Walcheren. Beiden hebben hun verbin tenis met een jaar verlengd. Het duo begint dan aan het tweede seizoen bij de club uit Vlissingen. De zaterdag-derdeklasser be zet op dit moment de vierde plaats op de ranglijst. Kloetinge speelt oefenduel met Goes De hoofdklassers Kloetinge en VC Vlissingen werken een week voor de hervat ting van de voetbalcompeti tie oefenduels af. Kloetinge gaat zaterdag op bezoek bij zondag-eersteklasser Goes. Het duel op sportpark Het Schenge begint om 14.30 uur. Een dag later trekt VC Vlissingen naar Bergen op Zoom, waar de oefensessie met Dosko op het program ma staat. De ontmoeting be gint zondag om 13.00 uur. Peter van Poortvliet trainer van SNS Peter van Poortvliet wordt met ingang van volgend voetbalseizoen trainer van SNS uit Stad aan 't Haring vliet. De oefenmeester heeft bij de club, die uitkomt in de vierde klasse G West 2, een verbintenis van een jaar getekend. Van Poortvliet is nu nog werkzaam bij Smerdiek. Buren krijgt toch geen tenniscentrum De Nederlandse tennisbond KNLTB moet op zoek naar een andere locatie voor het nieuw te bouwen Nationaal Tennis Centrum. Na twee jaar onderhandelen met de gemeente Buren is de beoog de nieuwbouw in deze Gel derse plaats alsnog afgebla zen. De KNLTB gaat op zoek naar een andere locatie. Veel Zeeuwen naar NK cross Verschillende Zeeuwen doen komend weekeinde mee aan de Nederlandse kampioenschappen cross in Kerkrade. Tijdens de sterk bezette Abdijcross wordt ge streden om de NK-titels. Middelburger Erwin Har mes, Martijn de Kok uit Heinkenszand en Wouter Jansen, afkomstig uit Oost-Souburg, doen mee aan de lange cross. Bij de korte cross staan Mid delburger Neal Bouterse en Niek den Exter van Schelde- sport aan de start. Job de Feijter en Dennis Thuy lo pen bij de junioren A. Bij de masters doen onder ande ren Monique Allefs, Rik van Laarhoven, Edwin de la Ruelle en Joop Lasseur mee. VRIJDAG 16 JANUARI 2015 VI; Adrie Bruijnooge stapte afgelopen week op als ploegleider van Theo Middelkamp. Heddie Nieuwdorp (portret) en Ad Polak werden als zijn opvolgers aan gewezen. archieffoto Willem Mieras door Jan Dagevos KLOETINGE - Jos van Belzen gaat in vulling geven aan het technische beleid bij Kloetinge. De Goesenaar wordt bij de Bevelandse club ver antwoordelijk voor de prestatieve teams en de A1-junioren. I |*r l'Jf.1 4| van Belzen VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN AMERSFOORT VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67