Helaas, jongeren laten zich nauwelijks meer zien 'Sluis zélf actief voor minima' Wethouder Van de Vijver getergd door brief van dorpsraad Cadzand ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Cursus fotografie WE Port Scaldis waarschuwt raad Herman speelt in Porgy Bess Het is wellicht niet leuk om op een vijftigjarig jubileum aan te kaarten, maar jongeren laten zich nauwelijks (meer) zien. „De kin derclubs zitten boordevol", ver telt Elsa van Hermon. „Onze vrij willigers Claudia Bakker en Inge Vincent - wil je die namen noe men? - doen dat zo fantastisch. Soms zijn er wel zestig kinderen. En ook de kinderspeelweek in de zomervakantie is elk jaar nog een groot succes." Vanaf pakweg twaalf jaar is het zo goed als afgelopen. Netty Braven- boer kan zich nog herinneren dat ze met tieners op de fiets op va kantiekamp naar Nieuwvliet ging. Dat is lang geleden. Elsa weet nog uit haar eigen jonge jaren dat de Hoekse Rakkers soosavonden hiel den. „Uit Biervliet en Philippine kwamen ze daar ook naartoe, tot er een keer een akkefietje was. Ie mand kreeg een bierflesje op z'n hoofd." Af en toe is nog wel geprobeerd de soosavonden terug te krijgen, zelfs alcoholvrije, maar die initia tieven bloedden vaak al snel weer dood. Elsa vindt dat jammer. „Je kunt jongeren, tien-plus, heel las tig bereiken. Ze zijn moeilijk aan spreekbaar. Je ziet ze ook nauwe lijks op straat. Ze zitten veel ach ter de computer, denk ik. Organi seer je iets, dan vinden ze het snel kinderachtig." Willen jongeren toch iets, dan zul len ze zelf bij de Hoekse Rakkers moeten aankloppen. Ze kunnen rekenen op hulp. De Hoekse Rak kers hebben, schat Elsa, zestig vrij willigers, speelweek-vrijwilligers niet meegerekend. „De één is er el ke week, de ander twee keer per jaar, iedere vrijwillligers doet wat die kan." De Bruijn reageerde daarmee op een brief van Stichting Leergeld. Dat is een organisatie waar ouders kunnen aankloppen als ze geen geld hebben om de contribu tie van sportclubs of schoolreisjes voor hun kinderen te betalen. Leergeld stuurde onlangs een brief naar de gemeente Sluis waar in stond dat ze niet alle kinderen meer kon helpen, mede doordat Sluis de stichting niet onder steunt. Dat was niet voor het eerst. De stichting kreeg het vorig jaar al eens aan de stok met B en W toen ze Sluis verweet een slecht mini mabeleid te voeren. Toenmalig wethouder Jan Schaalje reageerde boos en legde raadsleden uit dat Sluis de werkzaamheden die Leer geld uitvoert, zélf al doet. Zijn op volger, Albert de Bruijn, deed dat woensdag nog eens over. „Men sen die onder een bepaald inko men zitten, krijgen van ons 175 eu ro per kind voor het betalen van contributies en sociaal-culturele activiteiten. Daar bovenop krijgen ze elke vier jaar een computer én we financieren hun schoolexcur- sies." In plaats van klagen dat ze kinderen uit Sluis niet kan hel pen, zou Leergeld mensen beter juist naar de gemeente doorver wijzen, meent De Bruijn. TERNEUZEN - Fotograaf Johan Klein geeft bij Toonbeeld een nieuwe cursus foto's afdrukken. Hij begeleidt deelnemers tijdens het drukproces in de doka. De cur sus bevat zes lessen, om de week, van 10 tot 12 uur. De cursus be gint 24 januari en kost 97 euro. In fo: www.terneuzen.nl/toonbeeld. BRESKENS - De Vereniging van Ei genaren van Port Scaldis - het ap partementencomplex bij de jacht haven in Breskens - stapt naar de Raad van State als de gemeente Sluis het bestemmingsplan voor bedrijfsterreinen niet aanpast. Dat zei bestuurslid Matthieu Col- sen woensdag in een commissie van de Sluise gemeenteraad. In het plan, dat binnenkort ter in zage komt, maakt de gemeente het volgens de WE mogelijk dat er op het nabijgelegen terrein Del- tahoek nieuwe bedrijven komen die voor geluids- en stankoverlast zorgen. „We zullen er alles aan doen om dat te voorkomen", zei Colsen tegen Sluise raadsleden. „U bent gewaarschuwd!" Voorzitter Jan Voerman van de Cadzandse dorpsraad schreef on langs een brief aan B en W, waar in hij klaagde over het gebrek aan communicatie vanuit het gemeen tehuis. Volgens de dorpsraad ko men er geen antwoorden en op lossingen als er problemen of vra gen worden aangekaart. Wethouder Van de Vijver toonde zich woensdag getergd. Hoewel wethouder Albert de Bruijn 'dorpsraden' in zijn takenpakket heeft, nam zij het woord toen raadsleden opheldering vroegen over de brief. „De voorbeelden die genoemd worden, komen bijna allemaal uit mijn portefeuil le. Dit lijkt wel iets persoonlijks, dus ik voel me geroepen te reage ren." Volgens de wethouder heeft de dorpsraad in Cadzand moeite te begrijpen dat een gemeente niet overal voor kan zorgen. Die reactie wekte verbazing op bij raadslid Robert Evers (PvdA). „Volgens mij gaat het de dorps raad er helemaal niet om overal gelijk in te krijgen. Ze klagen over de communicatie: als iets niet kan, zég dat dan." Van de Vijver koelde slechts lichtjes af. „Ik zal voor u schriftelijk op een rijtje zet ten wat er aan contact is geweest. Dan zult u zien dat ik gelijk heb." De wethouder zegde wel toe op heel korte termijn contact op te nemen met de dorpsraad. „Graag zelfs. Want dit moet uit de we reld." TERNEUZEN - Altsaxofonist Benja min Herman komt volgende week vrijdag naar Porgy Bess in Terneuzen. Met vocalist en pia nist Daniël van Piekartz tekent hij voor een zwoel, heet én toe gankelijk programma. Herman geldt als een van de in vloedrijkste jazzmuzikanten van Nederland. Hij is onder anderen bandleider van bigband The New Cool Collective. Samen met Von Piekartz bracht hij het album Trouble uit, dat het levenslicht zag op North Sea Jazz. Het duo komt naar Porgy met bassist Ernst Glerum en drummer Joost Patocka. De aanvang is 20.30 uur. Entree: 15 euro. VRIJDAG 16 JANUARI 2015 Netty Bravenboer, oprichtster van de Hoekse Rakkers, en Elsa van Hermon, één van de drijvende krachten van nu, in de barruimte van de Hoekse Rakkers in het dorpshuis van Hoek. foto Peter Nicolai HOEK - Voor jong en oud in Hoek willen de Hoekse Rakkers er zijn. Dat lukt ook, met wekelijkse knut- selmiddagen en eerder een kook club voor kinderen, de jaarlijkse kinderspeelweek, een hobbyclub voor volwassenen en zumbalessen. Ook staat elk jaar een metalcore- avond op het programma, voor de liefhebbers van stevige hardrock. Maar door Martijn de Koning OOSTBURC - De gemeente Sluis heeft een uitstekend minimabe leid, met allerlei regelingen voor kinderen uit arme gezinnen. Daarom geeft Sluis geen subsidie aan Stichting Leergeld. Dat zei wet houder Albert de Bruijn woensdag in een commissievergadering van de Sluise gemeenteraad. door Martijn de Koning SLUIS - „Mijn mond viel open. Als je ziet wat wij allemaal doen, en dan zulke brieven krijgen: daar kan ik heel slecht tegen!" Wethouder Chris van de Vijver stak tijdens een commissievergadering van de Slui se raad haar ergernis over een brief van de Cadzandse dorpsraad niet onder stoelen of banken. Het ver wijt dat B en W slecht communice ren, wierp ze verre van zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63