Verbouwde PKN-kerk gaat Vredeskerk heten 2 gratis 66 Wij lopen aan tegen het racisme van de autochtone bevolking. Ook in Zeeland 66 Mijn kinderen worden Tompoucen 2 betalen <o> BEVELANDEN en THOLEN 31 Benefietconcert 'Speel armoede uit Zeeland' I stopt moet worden met alle mos lims over een kam te scheren. Ik ben echter heel bang dat we door de aanslag verder van elkaar afko men te staan. Charlie staat daar om voor mij symbool voor de dia loog om vrede. Dat was ook de pa cifistische gedachte die ten grond slag lag aan de oprichting van Charlie Hebdo." Ysebaert waakt er echter voor in haar lessen te grote woorden te spreken. „Ik begin mijn lessen al tijd met het aansteken van een kaarsje als teken van rust. Ik ver tel de leerlingen altijd om klein te beginnen. Heb meer oog voor el kaar, stop met het pesten van een mede-leerling die in de ogen van anderen een domme vraag stelt, of kijk meer om naar je buurman. Maar het gaat ook om situaties op school zelf. Ik hoor in de docen tenvergadering wel eens dat klas H3C een vervelende klas zou zijn. Het betreft echter slechts een paar vervelende leerlingen. De meesten willen graag leren. Over één kam scheren gesproken. Als ik dat in de klas vertel, begint zo'n onderwerp te leven." Dat de realiteit anders is, weet Bernadette Ysebaert uit ervaring. „Toen ik was getrouwd met Ka- mal Ben Hameda werd ik gestalkt door de Libische geheime dienst. Onze telefoon werd afgeluisterd en onze computer gehackt. Dat had een enorme impact op ons ge zin. Mijn man schreef scherp en daarom stelden wij ons wel eens de vraag hoe ver hij daarin kon gaan. We hebben immers twee kinderen. Het recht op de vrij- nageroepen. Dat doet me als moeder veel pijn heid van meningsuiting was voor ons echter te belangrijk. Dat was ook de drijfveer van Evert. Hij kon zijn mond houden maar vond het toch belangrijk zijn me ning te laten horen over wat in zijn ogen niet goed ging binnen de Pater Damiaan Parochie. Dit verhaal gaat echter helemaal niet over mij of over mijn geschiede nis maar het gaat over al die men sen die het nu nodig hebben. Charlie staat voor mij voor in vre de met elkaar praten en de dia loog aangaan." Een beeld van afgelopen zondag tijdens de mars in Parijs staat haar nog helder voor de geest. „Voor mij liepen een vader, een moeder en een meisje van een jaar of zes. Op haar rug stond Je Suis Charlie met daaronder Je Suis Juive (Ik ben Jodin). Dat vind ik mooi." MIDDELBURG - In een aantal cafés aan de Vlasmarkt in Middelburg treedt morgen, zaterdag 17 janua ri, een groot aantal bands op. On der andere Louisville Slugger, Cra zy Old Dogs, Boyshouting, LWR Bluesband, Vintage Vince, El Combo, George Baker en de Peter Jan Rens Show. Ze doen dat in het kader van een actie van de Stichting Voor Elkaar uit Middel burg onder de noemer: 'Speel de armoede uit Zeeland'. Het eerste optreden, van September LXXXX, begint om 16.00 uur in Café Bar dot. De laatste band, The Ann Lies Bluesband, staat om 23.30 uur in café De Mug. 17 t/m 31 januari! De voormalige Oosterkerk aan de J.D. van Mellestraat in Goes-Oost wordt sinds november verbouwd. Het gebouw moet straks ruimte bieden aan alle kerkgangers van de PKN-gemeente. Die maken nu ook nog gebruik van De Hoogte, die wordt verkocht, en de Grote Kerk, die in de winter nauwelijks warm te stoken is. Het plein aan de zuidzijde van de toekomstige Vredeskerk, waaraan de nieuwe hoofdingang komt te liggen, gaat het Ds. Van der Vegt- plein heten. Deze Van der Vegt was predikant van de Gerefor meerde Kerk van Goes tussen 1931 en 1944. Hij was zeer geliefd. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd hij gezocht door de Sicher- heitsdienst, omdat hij in zijn pre ken zijn mening over de bezet ting niet voor zich hield. De dominee raakte gewond toen de trein waarin hij zat op 17 sep tember 1943 werd beschoten bij Kapelle. Hij overleed enige tijd la ter aan zijn verwondingen. Nieuwe dominee PKN-gemeente Philip van Wijk wordt per 1 maart de nieuwe predikant van de Protestantse gemeen te van Heinkenszand. Dat meldt de website www.do- minees.nl. Van Wijk (57) volgt Pieterse op, die sep tember 2013 ging werken in Amstelveen. De gemeente houdt wisselend kerkdien sten in de Dorpskerk aan de Dorpsstraat en de Bar- nesteinkerk aan Clara's Pad. Rotterdammers in Hulst aangehouden Twee 21-jarige Rotterdam mers met inbrekerstuig zijn woensdagavond op de Van Ceulenplein in Hulst aange houden. Inwoners zagen een verdachte auto. De poli tie deed een controle bij de mannen en vond het gereed schap. Eerder deze week ontving de politie vanuit Hulst mel dingen van woninginbraken of pogingen daartoe. Aarden houdt zijn vergunning De gemeente Vlissingen heeft niets verkeerd gedaan door coffeeshophouder Ge rard Aarden toestemming te geven om zijn bedrijf vanuit de Kerkstraat te verhuizen naar het Bellamypark. Dat omwonenden nu overlast ondervinden van straat dealers is voor de bestuurs rechter geen reden de ver gunning in te trekken. Carnavalsbeurs in Blikhoek In de Jeugdhoeve aan de Blikhoek 4 in Heinkenszand wordt vanaf vandaag een tweedehands carnavals- beurs gehouden. De organ- siatie is in hand van de Sportfondsen Borsele BV. De openingstijden van deze beurs zijn: Vrijdag 16 januari 2015 van 16.00 tot 20.00 uur en zaterdag 17 januari 2015 van 10.00 tot 12.00 uur. VRIJDAG 16 JANUARI 2015 rHumanité ILLUKijTÉ I ÉGAL1TÉ 1 FRATER\1T^I Docente Frans Bernadette Ysebaert probeert leerlingen van het Ostrea Lyceum vooral meer tolerantie bij te brengen, foto Mechteld Jansen Bernadette Ysebaert Bernadette Ysebaert waar design en kwaliteit ham Zonweringen Overkappingen *vraag naar de voorwaarden Mortiereboulevard 40 Middelburg 1 0118-441 944 info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl Facebook door Rob Paardekam GOES - Het kerkgebouw van de Pro testantse gemeente te Goes heet voortaan de Vredeskerk. Dat heeft de kerkgemeente gisteren bekend gemaakt. BAKKERIJ J WEEKENDAANBIEDING www.densoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND! HEINKENSZAND HULST VLISSINGEN 'S HEERENHOEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61