'Puzzelstukjes moeten goed te sorteren zijn' Markant woonhuis weg en kavel opgesplitst SCHOUWEN-DUIVELAND 29 „Het is geen gemakkelijke puz zel. Daarom wordt hij in 500 stukjes gemaakt en niet in dui zend," vertelt Joëla van Dantzig, productmanager van de Konink lijke Jumbo BV in Zaandam. „Een goede foto is nog geen goe de puzzel," doceert Van Dantzig. „Veel strakblauwe lucht. Dat puz zelt niet fijn. Het liefst hebben we dat er veel verschillende kleu ren inzitten. De foto van Joop van Houdt is weer goed omdat er allerlei patronen in de gazons voorkomen. Dat zorgt ervoor dat de stukjes straks goed te sorte ren zijn." Jumbo toont de puzzel volgende week voor het eerst aan de vak- handel. Dat gebeurt op de groot ste speelgoedbeurs van Europa: de Spielwarenmesse, die van 28 januari tot en met 2 februari in het Duitse Neurenberg wordt ge houden. Jumbo presenteert op deze beurs een nieuw concept in legpuzzels. Bij de beslissing om het woon huis - eigendom van de familie Doeleman, grondleggers van Zee- landia - te slopen is niet over één nacht ijs gegaan, vertelt Peter Kod de van Delta Makelaardij. „Zeven jaar lang is geprobeerd een ge schikte koper te vinden maar de investeringen die gedaan moesten worden om de woning goed te krijgen, werden op een gegeven moment zo hoog dat in samen spraak met de familie besloten is te kiezen voor het upgraden van de omgeving." Mede door de steeds hogere energie-eisen die aan woningen worden gesteld, wordt het bijvoorbeeld kostbaar der om een oud huis up-to-date te krijgen. Besloten is nu de grond in twee kavels te splitsen van 2078 (het linkerdeel) en 3098 (rechts) vierkante meter. Het lin kerperceel is al verkocht. De rech- terkavel staat te koop. Het is een mooie plek, zegt Kodde. „De nieu we woningen zorgen voor een kwaliteitsverbetering. Het is ook een winsituatie voor de buurt." Vernieuwd clubgebouw LTC Het interieur van het clubge bouw van tennisvereniging LTC Zierikzee heeft een me tamorfose ondergaan. Ruim een jaar geleden ging een groep vrijwilligers aan de slag. Zij hebben in fasen de werkzaamheden uitgevoerd. Zo ligt er een nieuwe tegel vloer, is de bar opgeknapt er is er een loungehoek. Young Heart draait in De Overkant In filmhuis De Overkant aan de Dijkstelweg in Ouddorp is woensdag 21 januari de film Young Heart te zien. Het is de eerste publieke ac tiviteit van het filmhuis dit jaar. De voorstelling begint om 19.30 uur. De zaal is een half uur eerder open. Kaar ten zijn te koop via de balie van VW Ouddorp. Cantate 72 van Bach door Luscinia In de Bethlehemkerk in Scharendijke wordt zondag 25 januari een Bach-cantate uitgevoerd, aanvang 16.30 uur. Het ensemble Luscinia onder leiding van Wim Boer brengt nr. 72 "Alles nur nach Gottes Willen". Deze canta te heeft Bach destijds ge schreven voor gebruik na Driekoningen. Thema-avond over detentie Woensdag 21 januari houdt de afdeling Psychiatrie van het ADRZ Vlissingen een thema-avond, aanvang 19.15. Dan wordt gesproken over begeleiding van mensen met psychische/psychiatri sche klachten die in deten tie raken. De avond is voor geïnteresseerden in herstel, detentie en psychiatrie. Vroongronden te zien in Ja Mar Vanaf zondag 18 januari wordt in atelier Ja Mar Na tuurlijk aan de Zeeanemoon- weg 11 in Renesse werk ge toond dat is geselecteerd door Renate Opdorp van Ate lier Havenhoofd 1 uit Middel- harnis. Het gaat onder ande re om foto's die gemaakt zijn door Marian Schelle- kens van de vroongronden. Weer verbranden kerstbomen Vanwege de hevige wind kon de kerstboomverbran ding afgelopen zaterdag niet doorgaan in Ouwerkerk. Vandaag, vrijdag 16 januari om 18.30 uur, wordt op nieuw gepoogd om ze te ver branden. Dat gebeurt op het perceel hoek Zwanenburgseweg/Stelweg in Ouwerkerk. VRIJDAG 16 JANUARI 2015 Joop van Houdt in Zierikzee: „Als we ergens naartoe vliegen, kan ik niet stilzitten. Dan maak ik liever wat foto's." foto Dirk-Jan Gjeltema ZAANDAM - De puzzel met de foto van de Schouwse fotograaf Joop van Houdt ligt in september in de speelgoedwinkels. ZIERIKZEE - Tot voor kort prijkte de huisnaam 'In weer en wind' nog op de gevel, maar onlangs is begon nen met de sloop van de markante witte woning aan de Lange Blok- weg 12 in Zierikzee. Het markante pand In weer en wind werd tot een paar jaar geleden be woond door het echtpaar Doeleman foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE OUDDORP SCHARENDIJKE VLISSINGEN RENESSE OUWERKERK funifitut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54