WONEN 7 VRAAG ANTWOORD Slaapkamergeluk Sneeuwschimmel Rupsje Nooitgenoeg FLORIS HOVERS „De ArcheToys, een collectie metalen voer tuigen ontworpen in 2006, liggen me na aan het hart. Daarmee heb ik ook enige be kendheid gekregen. Ze hebben me al op ve le plekken gebracht. Het is mijn eerste in productie genomen ontwerp." Tafel „De EM table van Jean Prouvé voor Vitra blijft mijn grote favoriet. Stoer, helder, in dustrieel, mooie verhoudingen. Ik ben ook erg blij met mijn eigen tafel Donk, die ik af gelopen jaar voor Label heb ontworpen." Kast „De Vakwerken-kast van Mieke Meijer vind ik een geslaagd ontwerp. Leesbaar. En de constructie spat ervan af." #6 ank „De Poldersofa van Hella Jongerius is in vorm erg helder en overzichtelijk. Een goed object in huis, ook dankzij de mooie kleurcombinaties." In de rubriek De favorieten van... focussen meubelkenners op hun woonschatten. Deze week: de speelse ontwerper Floris Hovers. Eigen ontwerp 0Lamp „Onlangs was ik enkele dagen in het Bene dictijnenklooster in Vaals. Het is ontwor pen door monnik-architect Dom Hans van der Laan. Bijna overal kwam ik een mooi, eenvoudig, metalen kegellampje tegen, een mooier lampje heb ik nog nooit gezien. Ik weet alleen niet wie de bedenker ervan is." 0Vaas „Op dit moment ontwikkel ik samen met Cor Unum een vaas: de Carter-vaas. Het ontwerp is gebaseerd op een motorblok, dat met een pakking wordt afgedicht. Hij bestaat uit twee halve delen die samen een vaas vormen, nadat je ze met schroeven aan elkaar verbindt. Deze is binnenkort ver krijgbaar. Verder ben ik liefhebber van de Coloured Vases van Hella Jongerius." Floris Hovers De meubels, verlichting en miniaturen van Floris Hovers (2976) verrassen door ontwa penende eenvoud. Veel van de producten van Hovers, die in Raamsdonkveer werkt, verraden een ietwat naïeve, speelse benade ring. „Mijn ontwerpen moeten leesbaar en herkenbaar zijn." Een deel van zijn werk brengt hij in eigen beheer, de rest bij gro te merken. De CARTools (blokken doos voor kinderen) gaat dit jaar in productie bij Magis. Ook GOODS, Functionals, Label, New Duivend- recht, FEST en Vijs hebben werk van Hovers in de collectie. Momen teel is de ontwerper bezig met nieuw werk, dat voor het eerst te zien zal zijn tijdens de beurs Object Rotterdam in februari. VRIJDAG 16 JANUARI 2015 In deze wekelijkse rubriek, onder redactie van Jan van Mullem en Bauke Boersma, geven experts op het gebied van klussen, tuinieren, interieur en huishouden advies aan lezers. Het deskundigenpanel van deze week: Romke van de Kaa is voormalig kweker, auteur van tal van tuinboeken en 'groencolumnist' voor dagbladen en vakbladen. G. van Rijsewijk wil advies over zijn slaapkamergeluk. Nee, niet over zijn relatie, maar over het plantje met die naam. „Oorspronkelijk was het een klein plantje, maar nu woekert het over bijna ons hele gazon, 25 vierkan te meter. Wij probeerden het al met verticuteren en kokend water, maar daar is het te veel voor. In het voor jaar willen we daar echter graszoden leggen, hoe kan dan dan het beste?" „Ik ben bang dat het niet gaat om slaapkamergeluk, maar om ereprijs", zegt Romke van de Kaa. „Maar voor het leggen van de graszoden maakt het ook niet uit welke van de twee het precies is: het moet weg! Dat kan bijvoorbeeld met een brander. Spit daarna het gazon om en leg dan pas graszoden. Maart of april zijn hier voor geschikte maanden." E. Woerdman liet in 2013 een nieuw grasveld (zoden) leggen, in juni 2014 ontstonden er bruine plekken. „Ik heb het gras regelmatig bemest. In september ontstonden er witte roze bolletjes. Blijkbaar een schimmel. Wat kan hiervan de oorzaak zijn bij zo'n nieuw grasveld? En vooral, is dit grasveld nog te redden?" „Dit lijkt op sneeuwschimmel", meldt Romke van de Kaa na het zien van de foto's. „Dat ontstaat vaak in natte pe rioden. Houd het gras kort, zodat het snel opdroogt. Hark aangetaste plek ken in de lente weg. Zaai daarna op nieuw in op de kale plekken. Het gras veld is zeker te redden." G. Mientjes plantte zeven jaar terug een goudreinet die elke lente volop bloesem geeft. „Bloesem en blaadjes eromheen worden opgegeten door klein groene rupsjes, die ook in een opgerold blad vlakbij de bloesem zit ten. Hoe voorkomen we schade?" „De rupsen kunnen biologisch wor den bestreden", weet Romke van de Kaa. „Spuit met een preparaat op ba sis van Bacillus thuringiensis." Zelf een vraag? Stuur een e-mail (indien mogelijk met een foto) naar wonen@depersdienst.nl Slaapkamergeluk of ereprijs? Ontwapenende eenvoud door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51