fifemsE I 2 WONEN rond de 230.000 euro De Kure 21, Burgh-Haamstede 224.400 O OU LU 1 Tom en Elsbeth van der Meer hadden in 2007 hun zinnen al gezet op het boerenhuis met schuur en een flinke lap grond in Eversdijk, maar financieel bleek het niet haalbaar te zijn. Zes jaar later kregen ze bericht van een makelaar: het huis zou weer in de verkoop gaan. Nog geen anderhal ve week later was het van hen. „We wisten eigenlijk al dat we Torenzicht gingen kopen voordat we het aan de binnen kant hadden gezien." door Ellen Jobse Rood met wit gestipt theeservies, twee Ferrari-rode lampen en een donkerrood geverfde muur. Wan neer je de woonkamer van Tom en Elsbeth van der Meer binnen stapt, is meteen duidelijk wat hun favoriete kleur is. Tom wijst naar Elsbeth, die bevestigend knikt. „Rood is hele maal mijn kleur, het hoort gewoon bij mij." Op haar werk - ze is juf op een basisschool - staat ze er ook om bekend. „Er zijn een tijdje twee juffen met de naam Elsbeth geweest. Van wege mijn rode lippenstift werd ik vaak 'juf Els beth met de rode lippen' genoemd." Het was dan ook vanzelfsprekend dat de lievelingskleur van Elsbeth een plek in huis zou krijgen. Sa men met Diana van Hoften van de Middelburg se woonwinkel Two Ladies Like werden inde ling, interieur en kleuren besproken. Het resul taat is een rustig en stoer geheel geworden, met bruin en grijs als basiskleuren. Rode accenten geven de huiskamer een warme uitstraling. Wat nu de woonkamer is, was tot 2001 het com plete boerenhuis. „Het is haast niet voor te stel len, maar deze ruimte was opgedeeld in zo'n vijf of zes vertrekken", zegt Tom. Van opkamer tot bijkamer en slaapkamer, met in de huidige hal een kleine keuken. De schuur stond toen een meter of zeven van het huis vandaan. In 2001 is Torenzicht grondig verbouwd en nu kun je via de aangebouwde keuken en bijkeu ken binnendoor naar de schuur. Die blijkt mul tifunctioneel. Voor praktische zaken zoals het stallen van de trekker, maar ook voor plezier en ontspanning. Tom: „Elsbeth is eind vorig jaar vijftig geworden en dit hebben we groots ge vierd in de schuur." Voor zoon Tim en de ande re bandleden van rockformatie Deaf by Disco is er een speciale oefenruimte gemaakt. „Ideaal dat we geen buren vlakbij hebben", lacht Tom. „De jongens kunnen hier lekker hun gang gaan zonder dat iemand er last van heeft." Tom en Elsbeth genieten volop van het 'buiten wonen'. „Ieder plekje in en om het huis is fijn", vindt Elsbeth. „Je hebt telkens weer een ander vergezicht. Door het raam in de zitkamer kijk je uit op Kapelle, vanuit de keuken zie je de pol ders liggen en in de verte 's-Gravenpolder. Ik ben vaak met onze labrador Senna in het pol dergebied te vinden. Een goede manier om te ontspannen." Hoe beter het weer, hoe meer het leven van Tom en Elsbeth zich buiten afspeelt. Als het even kan, eten ze buiten. Of genieten ze van het uitzicht in de schaduw van de oude noten boom. Tom: „Op vrijdag aan het einde van de middag stap ik graag op de zitmaaier. Een heer lijke manier om af te kicken van een drukke werkweek." Bij het huis hoort drie hectare landbouwgrond. Iets wat Tom en Elsbeth al heel lang wilden. Tom reed tien jaar lang iedere zaterdag naar zijn ouders, die een boerderij en landbouw grond hebben in het Zuid-Hollandse dorp Zwartewaal. Twintig hectare was van Tom en Elsbeth en dat moest onderhouden worden. Leuk, maar niet ideaal. Toen dit niet meer te combineren bleek met werk en kinderen, beslo ten ze in 2009 de grond te verkopen. Bij het zoe ken naar een ander huis was de eis dan ook: grond en wonen dicht moeten dicht bij elkaar liggen. Veel grond betekent veel werk, maar Tom doet het met liefde. „Vraag me niet een huis te ver bouwen, want met twee linkerhanden zou daar niets van terechtkomen. Een stuk landbouw grond waar veel aan moet gebeuren vind ik daarentegen prachtig werk." Niet vreemd dus dat Tom droomt van een leven als zelfstandig boer. En wat hem betreft blijft het niet bij dro men. „Ik ben ervan overtuigd dat die droom ooit werkelijkheid wordt." Tot die tijd genieten hij en Elsbeth van alles wat hun huis en bijbe horend land hen biedt. „Wanneer ik uit mijn werk kom en in de verte Torenzicht zie liggen, ben ik nog iedere dag blij dat het van ons is." JOOO Op 400 meter afstand gelegen van het bos, duinen en het Noord zeestrand, staat deze sfeervolle bungalow met een gastenverblijf, serre en veranda. Op loopafstand zijn restau rantjes en een super markt. Het gastenver blijf is voorzien van een eigen keuken en badka mer. Inhoud ca 318 m perceeloppervlak 935 m woonopper- vlak 90 m Het huis heeft 3 kamers (2 slaap kamers) 1 1 1 LIJ i f Ï1 Ik ben nog iedere dag blij dat dit van ons is De grote schuur heeft tal van functies, waaronder de stalling van de trekker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46