l V ÜSSi^SSS!" "SjS Het kleurboek ontgroeid, maar nog steeds dol op kleuren? Ga lekker groot aan de slag. Van plafond tot vloer, van deur tot raam: creëer een eigen tintenwereld met viltstift, potlood, krijt en papier. Kleuren op de muur Wie heeft er niet ooit stiekem op de muur getekend? Gelukkig is er behang waarop kleuren mag. Er is kleurplaatbehang te koop, maar een rol met een leuk zwartwit dessin kan ook. Zoals Lizzies Doodle-be- hang van Graham Brown. Iets makkelij ker weer te verwijderen: een kleurplaat in groot posterformaat van 150 centimeter. Onder andere verkrijgbaar bij KEK Amster dam. Wie het liever aan een echte kunste naar overlaat, kiest voor be hang uit de col lectie Van Gogh van BN Wall coverings. 1 -2-3-4 krukje van papier Papier heb je nooit genoeg in huis. Het Duitse designmerk E15 voorziet daarin op een creatieve en functionele manier. Kruk je Munken Cube biedt een handige zitplek en is intussen ook nog een reusachtig me- moblok. Scheur een velletje van de kruk, el ke keer als er papier nodig is. Dat kan een hele tijd, want elke kruk bevat 2.200 blaad jes papier. Geef je de stapel een duwtje, dan verandert hij van vorm. Tijd voor krijt Wie graag met bordkrijt werkt, kan zich nu uitleven met krijtbordstickers. Ze zijn verkrijgbaar in grote maten, bijvoorbeeld om een deur te bekleden. Maar ze zijn er ook als labels die je gemakkelijk op een voorraadpot plakt. Ook leuk: plak er een op tafel en elk gezinslid kan er berichtjes op schrijven of leuke tekeningetjes op maken. Een trend is handlettering, oftewel het met de hand schrijven van inspirerende teksten in kunstzinnige lettertypes. Dan zit je met zo'n krijtbord gebakken. Schetsmeubel Ontwerpers laten zich graag inspireren door de kracht van eenvoudige schetsen. Dit levert bijvoorbeeld bijzondere meubels op, zoals de Drawing Series van Jinil Park. Deze meubels gemaakt van metalen dra den, zien eruit alsof een krabbeltje tot le ven is gekomen. Ook de Japanse ontwerp- student Daigo Fukawa leefde er zich mee uit. Jinil Park en de Zweedse ontwerpsters van designcollectief Front maakten witge kleurd Sketch Furniture dat zo van het schetsblok lijkt te komen. Graffiti op tafel Voor de nieuwe collectie By Textielmu seum van het Textielmuseum in Tilburg lieten modeontwerpers Victor Rolf zich inspireren door graffiti. Die vind je ook te rug in hun textielontwerpen. Resultaat: een stoer en krachtig tafelkleed met bijpas sende servetten. De Delftsblauwe verf lijkt er haast vanaf te druipen. Er zijn ook bijpas sende theedoeken. Plant je potlood Een stompje pot lood te klein om mee te schrijven, verdwijnt in de prullenbak. Maar de potloden van Sprout niet. Die gaan de grond in. Daarin zit namelijk een speciale capsule met kruidenzaadjes. Let op: niet erop kauwen, want dan komen de zaadjes niet meer uit. vrijdag 16 januari 2015 Wonen Elke dag genieten van Torenzicht in Eversdijk PAGINA 2 EN 3 Samen wonen op het erf van nu PAGINA 4 EN 5 Het huis als schetsboek www.graham- brown.com; www.bnint.com/nl www.munkencube.com www.chalkboard.nl geeft workshops www.frontdesign.se (met een filmpje waarin de techniek wordt uitgelegd); www.jinilpark.com www.by.textielmuseum.nl www.plantyourpencil.com reageren? wonen@depersdienst.nl door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45