Hill Pi 38 SPORT PSV17-43 Ajax 17 - 39 Feyenoord 17-31 De eredivisie gaat vanavond weer van start in Amsterdam. Memphis Depay Lasse Schone Jordy Clasie Ajax - FC Groningen Zaterdag 17 januari PEC Zwolle - NAC Breda AZ- FC Dordrecht ADO Den Haag - SC Cambuur Vitesse - PSV Zondag 18 januari Willem II - Go Ahead Eagles FC Utrecht - sc Heerenveen Feyenoord - FC Twente Heracles Almelo - Excelsior „Het goede gevoel is er. Dat zie ik in de ogen van mijn spelers." Ajax overwinterde naar tevredenheid van De Boer in Qatar, waar de ploeg zaterdag tijdens een vriend schappelijke ontmoeting afreken de met Schalke 04 (2-0). De rege rend kampioen stak de afgelopen seizoenen in goede vorm na de winterstop, maar profiteerde ook van wisselvallig presteren van PSV. De formatie uit Eindhoven maakt dit seizoen echter een sta bielere indruk en verdedigt de ko mende zeventien wedstrijden een voorsprong van vier punten op de naaste achtervolger uit de hoofdstad. Met optredens tegen FC Gronin gen, Feyenoord, Vitesse en AZ staat Ajax voor een lastige start van de tweede helft van het sei zoen. „We zullen er meteen moe ten staan, anders kunnen we het wel vergeten", beseft De Boer, die tegen FC Groningen nog geen be roep kan doen op de geblesseerde Nicolai Boilesen, Joel Veltman en Viktor Fischer. Kolbeinn Sigthors- son staat ondanks belangstelling van het Franse Lille ook nog altijd onder contract in Amsterdam. De centrumspits uit IJsland blijft voorlopig tweede keus achter Ar- kadiusz Milik, waardoor Richairo Zivkovic zich weer bij Jong Ajax moet melden. Trainer Erwin van de Looi van FC Groningen verwelkomde in de winterstop de aangetrokken Al- bert Rusnak (Cambuur) en Si mon Tibbling (Djurgardens IF). De oefenmeester verkeert in de luxe positie dat hij fitte spelers moet teleurstellen voor de ont moeting met Ajax. Aanvaller Mi chael de Leeuw staat ook nog al tijd onder contract bij FC Gronin gen. Hij zag de afgelopen weken een overgang naar het Chinese Jiangsu Sainty afketsen en kijkt uit naar het duel met Ajax. „Ik richt me volledig op de wedstrijd tegen Ajax. Ik wil net als de rest van het team vlammen in de Are- nA." Op zaterdag begint koploper PSV aan de tweede helft van de compe titie. De Eindhovenaren gaan op bezoek bij Vitesse, dat momen teel op de tiende plaats bivak keert. De ploeg van trainer Phillip Cocu hield aan de eerste zeven tien duels liefst 43 punten over, mede te danken aan het feit dat PSV dit seizoen slechts twee ver- liespartijen en maar een gelijk spel moest slikken. In Rotterdam staat zondagmiddag de eerste eredivisietopper van 2015 op het programma. In de Kuip neemt nummer drie Feye noord het op tegen nummer vijf FC Twente. Niet alleen aan de top van de com petitie is de strijd onverminderd spannend. Ook in de kelder zijn de verschillen klein. Alleen hek kensluiter FC Dordrecht kijkt met een achterstand van zes pun ten op nummer zeventien NAC Breda tegen een fikse achterstand aan, en lijkt voor een schier onmo gelijke taak te staan om die te ver kleinen in het duel met PEC Zwol le. De Zwollenaren bezetten momen teel namelijk de vierde plaats. De ploegen die zich net boven FC Dordrecht en NAC bevinden, zo als Excelsior, ADO Den Haag, Her acles Almelo en Go Ahead Eagles, hebben echter ook geen gemakke lijk programma (zie kader). Vrijdag 16 januari Het spektakel begint weer AMSTERDAM - Vol goede moed opent Ajax vanavond voor eigen publiek in een duel met FC Gronin gen de tweede seizoenshelft, die de Amsterdamse club een vijfde landstitel op rij kan opleveren. „Ik heb het gevoel dat we groeiende zijn", blikte trainer Frank de Boer gisteren na de training van zijn se lectie vooruit op de hervatting van de competitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38